Autor Wątek: Co robicie z fusami po kawie?  (Przeczytany 14803 razy)

Latton

  • Gość
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sierpień 2019, 17:47:33 »
Co ciekawe jak zostawiłem  fusy z jednej kawy na blacie na całą noc, to na drugi dzień nie wywietrzały, zachowywały one wciąż silny aromat.
Ciekawe czy jakby takie fusy, w większej ilości zagotować i przecedzić to byłaby z tego jeszcze kawa?

Ktoś mi dawał pomysł gotowania kawy jako sposób przyrządzania. Przepisu nie mam.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Sierpień 2019, 18:26:19 »
jakby takie fusy, w większej ilości zagotować i przecedzić to byłaby z tego jeszcze kawa?
Pewnie, taka specjalnie dla gości ;)

Online kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Sierpień 2019, 21:11:07 »
Na schudniecie to bieganie a peeling to lepiej kupny. W formie eksperymenty, można kawę. Moim zdaniem szkoda zachodu. Dorabiana ideologia.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Sierpień 2019, 22:45:40 »
Ciekawe czy jakby takie fusy, w większej ilości zagotować i przecedzić to byłaby z tego jeszcze kawa?

Za komuny w knajpach tak właśnie robili. Nawet w jednym polskim filmie ( nie pamiętam którym dokładnie, chyba Barei ) była taka scena jak suszyli tą kawę na zapleczu. Nie mogłem znaleźć bo bym podlinkował :)

Latton

  • Gość
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2019, 22:53:33 »
taka scena jak suszyli tą kawę na zapleczu

Chciałbym wiedzieć jaki to film i scena. Jak se przypomnisz to daj znać  :mrgreen:

Ja niedawno odkryłem coś takiego z herbatą ale nie chcę mówić gdzie bo mam szacunek do tej placówki. :kwiat:

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpień 2019, 23:53:37 »
Kiedyś widziałem zdjęcie prl-owskich wytycznych dla kawiarni jak suszyć i parzyć powtórnie takie fusy, pewnie z lat 50-60 mogły pochodzić, ale nie pamiętam, za to nie zdziwił bym się jak to by tu na forum widzial

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Sierpień 2019, 01:06:26 »
ja widziałem tylko instrukcję z PRL żeby kawę białą robić na bazie drugiego zaprzenia tego samego przemiału.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Sierpień 2019, 07:55:42 »
Na upartego to kawę zrobisz ze wszystkiego. i siana i z cykorii i z żołędzi...to i z przepatrzonej kawy zrobisz ...tylko po co?  Dla samej idei?  Jak chcesz to zbieraj i daj działkowcowi na kompost i tyle.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Sierpień 2019, 13:23:26 »
peeling to lepiej kupny. W formie eksperymenty, można kawę. Moim zdaniem szkoda zachodu. Dorabiana ideologia.

Pitolisz.
Wracam z garażu ubabrany smarem czy innym magicznym artefaktem, zdarza się to może raz na dwa miesiące - to mam specjalnie na tę okazję trzymać w łazience pastę BHP jak kawa leży w odbijaku i czyści lepiej niż pasta? No bez jaj, wszystko ze sklepu musi być? Bez płacenia się nie liczy? Ciastek na niedzielę też nie pieczesz bo są kupne?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Sierpień 2019, 14:15:13 »
Kiedyś mój kolega odbierał z kilkunastu kawiarni kawę, mieszał z trocinami czy zmieloną słomą i coś tam jeszcze dodawał, formował z tego w dziwacznej maszynie pastylki wielkości chyba świeczek do podgrzewaczy. To po wysuszeniu służyło mu do podgrzewania wody do kaloryferów w domu i do grzania wody użytkowej. Miał tego zawsze kilkanaście worów. Od jakiegoś czasu już się w to nie bawi, sprzedał czy dał komuś tę maszynerię do formowania pastylek i przerzucił się na ogrzewanie gazowe.
Ja fusy co kilka dni daję sąsiadowi i on coś tam w ogrodzie tym podsypuje.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline _Tedi_

  • Wiadomości: 24
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Sierpień 2019, 14:59:56 »
Ja sypię pod iglaki.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Sierpień 2019, 21:51:24 »
Żona czasami potrafi wymieszać fusy z olejem kokosowym nierafinowanym i się w tym wytaplać (peeling zrobić). Powiem Wam, że pachnie to ładnie. Czy jest lepsze niż krem nivea? nie wiem... Oprócz tego, w prawie każdej doniczce w domu jest już krążek kawowy, a kwiaty chyba zadowolone.

Offline Jellyeater

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Acaso Dream PID
  • Młynek: Niche Zero, Zassenhaus Santiago
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sierpień 2019, 07:09:39 »
Piling z tego jest jak ta la la. I nie zanieczyszcza środowiska granulkami plastiku. A reszta idzie pod rododendron. W pracy podsypuję storczyka. ;-)

Online kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sierpień 2019, 10:27:03 »
peeling to lepiej kupny. W formie eksperymenty, można kawę. Moim zdaniem szkoda zachodu. Dorabiana ideologia.

Pitolisz.
Wracam z garażu ubabrany smarem czy innym magicznym artefaktem, zdarza się to może raz na dwa miesiące - to mam specjalnie na tę okazję trzymać w łazience pastę BHP jak kawa leży w odbijaku i czyści lepiej niż pasta? No bez jaj, wszystko ze sklepu musi być? Bez płacenia się nie liczy? Ciastek na niedzielę też nie pieczesz bo są kupne?


No ja mam właśnie pastę za 2,20zl. Wcześniej używałem peelingu. Ale skoro ty nie pitolisz, to tak musi być. Zostanę przy swoim.

Offline zwinka055 Kobieta

  • Wiadomości: 3
Odp: Co robicie z fusami po kawie?
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Styczeń 2020, 12:55:08 »
słyszałam, że można z fusów zrobić sobie fajny peeling do ciała :) choć sama nie korzystałam, to słyszałam sporo opinii na ten temat :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi