Autor Wątek: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca  (Przeczytany 9649 razy)

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« dnia: 24 Lipiec 2019, 20:16:06 »
W najbliższy weekend będę w Lublinie na Karnawale sztukmistrzów. Gdzie przy okazji napić się kawy, gdzie dobrze zjeść, co nieoczywistego warto zobaczyć?
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2019, 20:32:54 wysłana przez red »

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2019, 00:28:50 »
Witamy w Lublinie!! :brawa: Zwiedzanie zacznij od górki przy Kościele Św. Mikołaja, Kaplicy Trójcy Świętej i Wieży Trynitarskiej, kawowo uderz od razu do biura palarni Coffee & Sons (poprzednio Kaffe 2009) na Bocznej Lubomelskiej 4, a jeść polecam zacząć od lokalnego specjału jakim jest cebularz z piekarni Kuźmiuk na Furmańskiej, po czym kontynuować np. w Tinto (Plac Władysława Łokietka 3), Mandragorze (Rynek 9) czy Chiszy (Świętoduska 6). c.d.n.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipiec 2019, 00:39:48 »
Kiedy bywam w Lublinie, to napić i najeść lubię się w Perłowej. Nie przeszkadza, że za Perłą nie przepadam, po prostu fajne miejsce i dobre jedzenie. :)

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipiec 2019, 05:45:06 »
Dziękuję Panowie za odzew :)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipiec 2019, 13:22:05 »
Wbij koniecznie na Donżon (najstarsza budowla miasta) i Podziemną Trasę Turystyczną. Warto też podjechać do Skansenu (naprzeciwko wejścia niepozorna acz jedna z najlepszych pizzerii) i wdrapać się na dach Centrum Spotkania Kultur. Specialitów i alternatyw popijesz najlepiej w Kap Kap Cafe (Narutowicza), Cafe Parzona (Krakowskie Przedmieście), Trybunalska (Rynek), Enzo Muratore (Staszica), Nie wylej (Żwirki i Wigury), a także u mnie w chałupie ;)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lipiec 2019, 14:56:52 »
I wiadomość sprzed chwili, która może Ci się przydać: "27 lipca o godz. 20 przed Zamkiem Lubelskim rozpocznie się spacer tematyczny Starym Miastem organizowany przez PTTK Lublin. Poznamy "korzeń miasta", ukryte fragmenty oryginalnych murów miejskich, seminarium duchowne, nieukończony klasztor, zamtuz i sanatorium. Przejdziemy zaułkami, które są mało znane i mało uczęszczane - zachęcają organizatorzy. Spacer zakończy się na Wieży Trynitarskiej, z której będzie można podziwiać miasto z wysokości 40 m.'

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2019, 16:21:07 »
@dandy jeszcze raz dziękuję bardzo za zaangażowanie, jeśli w Lublinie wszyscy ludzie są tak życzliwi jak Ty, to będzie super :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2019, 17:10:47 »
 No są w tym Lublinie mili ludzie, ja mam Przyjaciół z pracy którzy zanim się lepiej poznaliśmy na wieść że jadę w delegację już szykowali obiad bo mogę być głodny ;-) Enzo Muratore to faktycznie świetne miejsce, niesamowity klimat i aranżacja, miła obsługa i doskonała kawa.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2019, 12:22:18 »
No i było super. Wszystkie kulinarne podpowiedzi trafione :).Lublin to bajkowe miasto, polecam wszystkim.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2019, 23:06:45 »
Cieszymy się :) Jak będziesz jeszcze kiedyś to musimy razem wychylić :kawa: :kawa:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2020, 19:10:06 »
Witamy w Lublinie!! :brawa: Zwiedzanie zacznij od górki przy Kościele Św. Mikołaja, Kaplicy Trójcy Świętej i Wieży Trynitarskiej, kawowo uderz od razu do biura palarni Coffee & Sons (poprzednio Kaffe 2009) na Bocznej Lubomelskiej 4, a jeść polecam zacząć od lokalnego specjału jakim jest cebularz z piekarni Kuźmiuk na Furmańskiej, po czym kontynuować np. w Tinto (Plac Władysława Łokietka 3), Mandragorze (Rynek 9) czy Chiszy (Świętoduska 6). c.d.n.
Odkopię odrobinę. Ostatnio będąc w leśniczówce na Roztoczu dostałem kawę z Coffee & Sons (z automatu, Colombia Supremo). Kawa była nadzwyczaj przyzwoita (mówię o ekspresie). Czy może ktoś wypowiedzieć się w kwestii palarni? Czy mogę założyć, że to rzetelna robota i kawy do espresso będą mi smakować? Pewnie i tak spróbuję, ale może ktoś z lokalsów lub klientów się wypowie.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipiec 2020, 19:59:43 »
Witamy w Lublinie!! :brawa: Zwiedzanie zacznij od górki przy Kościele Św. Mikołaja, Kaplicy Trójcy Świętej i Wieży Trynitarskiej, kawowo uderz od razu do biura palarni Coffee & Sons (poprzednio Kaffe 2009) na Bocznej Lubomelskiej 4, a jeść polecam zacząć od lokalnego specjału jakim jest cebularz z piekarni Kuźmiuk na Furmańskiej, po czym kontynuować np. w Tinto (Plac Władysława Łokietka 3), Mandragorze (Rynek 9) czy Chiszy (Świętoduska 6). c.d.n.
Odkopię odrobinę. Ostatnio będąc w leśniczówce na Roztoczu dostałem kawę z Coffee & Sons (z automatu, Colombia Supremo). Kawa była nadzwyczaj przyzwoita (mówię o ekspresie). Czy może ktoś wypowiedzieć się w kwestii palarni? Czy mogę założyć, że to rzetelna robota i kawy do espresso będą mi smakować? Pewnie i tak spróbuję, ale może ktoś z lokalsów lub klientów się wypowie.

kupiłem od Nich kawę do przelewu na festiwalu kawy w Katowicach i mogę z czystym sumieniem polecić!

Offline anija

  • Wiadomości: 12
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2021, 21:47:22 »
Gdzie w Lublinie wypije espresso takie jak syrop gęste? Choć to moje miasto to nie wiem gdzie iść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Styczeń 2021, 16:33:22 »
Jak "U szewca" zjadłabyś firmowego wyśmienitego hamburgera (lepszego jadłem tylko kiedyś we Francji, jakaś knajpa z 1906 roku), to potem ukontentowane tą ucztą podniebienie przyjmie i ich espresso, tyleże teraz mają tylko na wynos ☹
》tertium non datur《

Offline Aesculapius

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Bialetti Venus
  • Młynek: Eureka Mignon Stark, Hairo
Odp: Lublin-kawa, jedzenie i nieoczywiste miejsca
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudzień 2022, 12:44:22 »
Fajna kawa jest tez w Queen Mama na starówce. Jest obok Sexy Duck to satelita Enzo Muratore. Można dobrze zjeść i wypić pyszną kawkę jak jest się w pobliżu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi