Autor Wątek: Kakao - alternatywa dla kawy?  (Przeczytany 26308 razy)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Marzec 2019, 21:33:53 »
A jeśli już pijesz to faktycznie korzystasz z przepisu podanego w pierwszym poście tj. tego z mąką kukurydzianą ?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Marzec 2019, 11:54:50 »
Gdzie kupujecie kakao Marek, które tu cytujecie? Nie chciałbym dać się oszukać jako totalny laik. A w sieci różnie bywa i mogą wsypać cokolwiek.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Marzec 2019, 12:03:51 »
korzystasz z przepisu podanego w pierwszym poście tj. tego z mąką kukurydzianą ?
nie lubię zagęszczaczy, ale wtedy pijąc trzeba co jakiś czas zamieszać, bo kakao szybko opada na dno.


Gdzie kupujecie kakao Marek ? Nie chciałbym dać się oszukać jako totalny laik.
jakie kakao Marek ??? :)  ?
Ja dotąd kupowałem w sklepach stacjonarnych, ale myślę że nie ma się co przesadnie bać internetowych zakupów.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Marzec 2019, 12:21:06 »
IPhone i jego autocorrect ... Miałem na myśli marki, które w tym wątku były cytowane. W jakich sklepach stacjonarnych się kupuje? Bo są sklepy z herbatą, kawą, a z kakao nie widziałem.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Marzec 2019, 12:42:09 »
czasem w sklepach z kawą i herbatą też coś znajdziesz, poza tym delikatesy i eklepy "ekologiczne".

Znalazłem ciekawy filmik pokazujący jak wytwarza się kakao w krajach jego pochodzenia:


i jeszcze ciekawostka historyczna o kakao:
Hiszpańskim damom towarzyszącym w XVII wieku kolonizatorom Meksyku tak zasmakował ten napój, że piły go nawet podczas mszy. Indiańskie służące donosiły im do kościoła dzbanuszki świeżo przygotowanego napoju. Damy twierdziły bowiem, że tylko dzięki temu są w stanie wytrzymać trudy związane z długą i skomplikowaną liturgią. Z tym oburzającym zwyczajem postanowił skończyć biskup w Chiapa Real (obecnie San Cristobal de las Casas, stan Chiapas, Meksyk), który wywiesił na drzwiach katedry zakaz picia czekolady w czasie mszy pod groźbą ekskomuniki. Osiągnął tylko tyle, że wierni zaczęli omijać katedrę i szli na mszę do klasztoru dominikanów, którego przeor miał znacznie liberalniejsze poglądy w kwestii czekolady. Legenda głosi, że surowy biskup wkrótce ciężko zachorował i zmarł w męczarniach, najwyraźniej otruty. A truciznę podano mu w kubku czekolady...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Marzec 2019, 23:07:19 »
Hej, kupiłem kakao z Terra Etica. Zaparzyłem wg przepisu tutaj cytowanego. Fajne - takie gęste na skrobi z chili (u mnie mielone wędzone jalapeno) - trochę mi się sypnęło tego chili więc od razu poczułem, że żyję :). Dałem odrobinę cukru, ale chyba zrezygnuję.

Kakao z Terra Etica rzeczywiście jest lekko kwaskowe. Z chili daje fajne - całkiem rześkie połączenie. Będę próbował też Van Houten i kakao z Superfoods - surowe, o zawartości tłuszczu 50% - takie mi się udało kupić. Dzięki za inspirację @grex!

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Marzec 2019, 01:10:42 »
Nie wiem co, ale coś w tym napoju nieźle trzepie (a może to espresso i zaraz za nim kakao?). Wypiłem kakao, obejrzałem ulubiony serial (w końcu) i zamiast pójść grzecznie spać, to pojechałem o północy na zakupy spożywcze do Makro. Wróciłem. Może jeszcze posprzątam? :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Marzec 2019, 19:30:05 »
Dzięki za inspirację @grex!
ależ proszę bardzo, testuj, próbuj, dziel się z innymi.
Mi jasnopalone jak to z Terra Etica smakują głównie pół na pół z ciemnymi, możesz w ramach prób dosypać ciemnego np. Decomorreno lub Wedel.
Ja zakupiłem sobie spory zapas świeżopalonego van Houtena, mniam. Oprócz smaku ta marka ma też bardzo dobrze zmielony surowiec, łatwiej się rozpuszcza. Aż sobie  zaraz zrobię :)

Czyste kakao - pobudza bardzo łagodnie. Nawet czytałem ostatnio, że niektóre jego właściwości powinny ułatwiać zasypianie (uzupełnia magnez, obniża ciśnienie, odpręża,  poprawia nastrój).
Za to ostra papryka i mocną kawa - wypite o 23 - dokładnie odwrotnie :) W tym artykule było raczej, żeby jeśli już ktoś chce mieszać kakao z "wzmacniaczami" popijać to od rana po trochę przez cały dzień  kawka.


Przy okazji natknąłem się na praktyczne porady co do przyrządzania kakao:
"Proszek kakaowy używamy do przyrządzania napoju bez dwucukrów i bez mleka, to żelazna zasada dla wykorzystania leczniczych i dobroczynnych właściwości Kakao. Napoje kakaowe przyprawia się wanilią, miodem, mąką kukurydzianą, chili, płatkami kwiatów, cynamonem, tapioką, mączką z bulw storczykowych, a mocny napój kakaowy bardzo dobrze popija się chłodną źródlaną wodą."
i jeszcze taką ciekawostkę:
"Wielu wybitnych europejskich i amerykańskich myślicieli, uczonych i wynalazców to smakosze oryginalnych indiańskich receptur kakaowych, którzy odkryć dokonywali pod wpływem otwarcia myśli powodowanego przez Kakao."
https://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_kakao_-_napoj_bogow.html
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2019, 20:03:41 wysłana przez grex »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Kwiecień 2019, 15:27:36 »
okkryłem kolejne fajne żródło wysokiej jakości kakao - czeska marka Oxalis.
W ofercie mają łamane ziarno kakaowe i 3 paczkowane: Holenderskie, Tanzania i Dominikana a oprócz tego też kakao francuskiej marki Monbana.

Ja nabyłem Holenderskie - ciemne, smak wyrazisty, tłuste (aż 24%). Mniam. Pozostałe z oferty koniecznie do wypróbowania, poza Dominikaną też są tłuste co bardzo dobrze wróży.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2019, 15:32:39 wysłana przez grex »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Kwiecień 2019, 17:00:34 »
24% to może i dużo jak na odtłuszczony proszek, ale wciąż jest to kakao odtłuszczone, bo tłuszcz został zabrany i sprzedany jako najcenniejszy surowiec. Jeśli mogę coś zasugerować, to całe ziarna dają dopiero frajdę. Napar z drobno pokruszonych, "zmielonych" ziaren kakao -- to jest to. W takim naparze objawia się przede wszystkim kakaowy tłuszcz.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Kwiecień 2019, 19:05:16 »
A czym takie ziarna mielić? Kusiło mnie,żeby zasypać Comandante, ale obawiam się, że wtedy każda kawa w nim mielona będzie czekoladowa. Kiedyś próbowałem potłuc ziarenka w moździerzu, ale napar powstał jakiś cienki (za grubo pokruszone?).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Kwiecień 2019, 21:41:13 »
Ostrzowy kolega powinien być ok, łatwo go wyczyścić...
Komendant chyba nawet nie łyknąłby tak dużych ziaren.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Kwiecień 2019, 10:12:31 »
24% to może i dużo jak na odtłuszczony proszek, ale wciąż jest to kakao odtłuszczone
to prawda, jednak wobec kakao marketowego które ma ok. 10% to wersja "speciality" oferuje prawie 2,5x więcej. Nie znalazłem mielonego kakao, które miałoby jeszcze więcej, nawet drogie renomowane marki stosują max 1/4 tłuszczu. Być może więcej być nie powinno?

Mielone ziarna oczywiście też w kolejce do wypróbowania, mam podobny problem jak kol. Rubin że brak na wyposażeniu odpowiedniego młynka. Fabrycznie mielone ziarna kakaowca to jest mikro-pył niewyczuwalny w ogóle na języku, wątpię żeby ostrzowy dał radę zmielić w ten sposób (aczkolwiek spróbuję).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Kwiecień 2019, 10:51:32 »
Co innego napar ze znajomego proszku odtłuszczonego, a co innego napar z pokruszonych ziaren. To drugie jest jak herbata, ale tłusta ;). Tutaj proszę wieści o tym z Ameryki:

https://shop.chocolatealchemy.com/collections/brewing-cocoa

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Kwiecień 2019, 11:31:59 »
to prawda, jednak wobec kakao marketowego które ma ok. 10% to wersja "speciality" oferuje prawie 2,5x więcej. Nie znalazłem mielonego kakao, które miałoby jeszcze więcej, nawet drogie renomowane marki stosują max 1/4 tłuszczu. Być może więcej być nie powinno?

Ja kupiłem takie: https://pyszneeko.pl/product-pol-1857-Kakao-Sproszkowane-Surowe-Nieodtluszczone-150g-Bio-Planet-EKO-SUPERFOODS.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Nieodtłuszczone - 52% tłuszczu. Ale niestety tez surowe i nie smakuje tak dobrze jak np Van Houten - trochę trąci grochem jakbym miał przywołać wrażenia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi