Autor Wątek: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?  (Przeczytany 32123 razy)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marzec 2018, 21:41:10 »
Jestem pod wielkim wrażeniem podejścia obecnych tutaj właścicieli palarni do - jak by nie patrzeć - (potencjalnej) konkurencji.
Czapki z głów.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Marzec 2018, 22:25:07 »
andrzejglowacki nie idź tą drogą.... ;) spotkałem już właścicieli palarni, którzy myśleli że jak kupią piec i ziarna od 'dobrego' importera to będzie dobrze, ale wyszło nie najlepiej, bo jednak tak jak pisała @Elka przydałoby się choć trochę doświadczenie w paleniu kawy zanim zacznie się zawodowo palić, sprzedawać, zarabiać...
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marzec 2018, 09:39:17 »
Ta praca nie jest piękna. Jest ciężka, wymaga uwagi i skupienia. Satysfakcja to jedno, ale droga do jej osiągnięcia to inna sprawa.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Marzec 2018, 09:44:38 »
Piękna - ciężka, to się nie wyklucza, a najczęściej idzie w parze

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Marzec 2018, 10:20:30 »
Tylko trudne rzeczy dają satysfakcję.

Offline FilipD

    • Nieczapla Coffee Roasters
  • Wiadomości: 2
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Marzec 2018, 12:02:47 »
U nas stoi BESCA 5kg. Na tyle na ile ja mogę powiedzieć dobra maszyna. Pełna regulacja wszystkiego co potrzeba. B. dużo mocy. Mam wrażenie pełnej kontroli. Zaprasza w odwiedziny.

Offline andrzejglowacki

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Ascaso Basic, DeLonghi Magnifica ESAM 4000.B
  • Młynek: 1zpresso JX-Pro
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marzec 2018, 06:26:08 »
FilipD a brałeś BESCE z możliwością zapisu i odtworzenia profilu palenia? Dzięki za zaproszenie ;) Jak tylko będziemy mieli chwilę wolnego to przyjedziemy w odwiedziny :)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Marzec 2018, 09:12:59 »
Trochę zaskakuje mnie olewające podejście zainteresowanego dla wielu informacji i słów prawdy napisanych przez P. @Elę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Marzec 2018, 09:32:46 »
To trochę wygląda tak, jakby chciał po prostu zacząć palić kawę, bez wiedzy i doświadczenia. Ja się dowiedziałem ile trzeba wysiłku poświęcić w zrozumienie tego i jakie niuanse mają znaczenie. Kilka sekund za długo i kawa smaczna nie będzie...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Marzec 2018, 11:23:42 »
Ja pamiętam jak w połowie lat dziewięćdziesiątych, znad morza rozlała się na całą Polskę moda na kurczaki z rożna. W każdym powiatowym mieście, na prawie każdym rogu ulicy, stała budka serwująca złocistego kurczaka. Po mniej więcej roku, wszystkie po kolei zaczęły się zwijać. Zostały tylko te w dobrych lokalizacjach, które rozszerzyły asortyment o zapiekanki, hamburgery, frytki itp.
Na jakimś blogu kawowym czytałem, że w Polsce boom palarniany dopiero przed nami. Na Zachodzie natomiast ci, którzy nie sprostali już się powoli zwijają...
Ostatnio wielu kawowych pasjonatów pozakładało własne palarnie i moim zdaniem mają oni większe szanse na powodzenie niż osoba, która wcześniej prowadziła np. wulkanizację opon ze szwagrem i nagle olśnienia doznała ;)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Marzec 2018, 11:40:33 »
U nas też palarnie będą padać, jak te kurczaki ;)

PS Wszyscy wiemy, że to że ktoś prowadzi kawiarnię nie znaczy, że się zna na paleniu kawy.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline andrzejglowacki

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Ascaso Basic, DeLonghi Magnifica ESAM 4000.B
  • Młynek: 1zpresso JX-Pro
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Marzec 2018, 14:09:59 »
To że zadałem dodatkowe pytanie i stwierdziłem że w wolnej chwili pojadę odwiedzić tą palarnię nie oznacza że mam olewatorski stosunek do rad które zostały mi udzielone.
Przecież nie kupuje jeszcze pieca, zwłaszcza po jednej opinii. Uwierzcie że chciałbym się tej pracy poświęcić i być dumnym ze swojej kawy.
Tak wiem że to ciężka praca, ale nikt nie powiedział że będzie łatwo.

Offline andrzejglowacki

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Ascaso Basic, DeLonghi Magnifica ESAM 4000.B
  • Młynek: 1zpresso JX-Pro
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Marzec 2018, 16:43:32 »
Proszę powiedzcie co jeszcze musze się dowiedzieć przed założeniem firmy. Czy ktoś prowadzi szkolenia z palenia kawy? Szkolenia sensoryczne wiem że są, również szkolenia dla baristów.
Często słyszę że szkoleń z samego palenia nie ma, że trzeba samemu zdobyć to dośwaidczenie paląc kawę samemu. Powiedzcie czy jest jakaś książka która pozwoli uzupełnić wiedzę teoretyczną.
O piecach nadal będę czytał i porównywał żeby wybrać najlepszy na jaki mogę sobie pozwolić. Nawet przez cięcie innych kosztów.
Jeszcze raz Wam dzìękuję za pomoc :)

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Marzec 2018, 17:40:30 »
Na początek w łapkę Scott Rao :) tak na sucho , z samego wypalania są szkolenia organizowanie przez SCA  nie są tanie ale dają wiedzę , drugie na każdym piecu wypala się inaczej trzeba poczuć duszę pieca . Piec z osobą muszą się dotrzeć niby ćwiczyć na samplerze tak można dla podstaw ale nigdy nie przełożysz palenia z małego samplera na piec 10kg bynajmniej jest to dość  trudne . Ktoś powiedział że kilka ton kawy trzeba wypalić i wywalić aby sie nauczyć podstaw I jest to fakt  zwłaszcza jak nikt ci tego nie pokaże i nauczy. Osobiście od 4 lat wypalam rekreacyjnie kawkę z roku na rok coraz lepiej  nie jest to moje główne zajęcie choć z ilości wracających klientów może niebawem się stać :) Pytanie czy jesteś w stanie dokładać do palarni przez najbliższy czas jeśli tak to śmiało startuj. Bynajmniej jak już się to wszystko przejdzie satysfakcja gwarantowana :)  A zwłaszcza jak ktoś ci powie że zaje.. kawa :)
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2018, 17:43:27 wysłana przez sccoty »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: jaki piec do palenia kawy? zna ktoś firmę BESCA?
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Marzec 2018, 17:57:30 »
Off-Topic:
Zwykle nie czepiam się poprawności wypowiedzi, bo sam orłem nie jestem, jednak tutaj nieświadomie odwracasz znaczenie swojej wypowiedzi.
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/317395,jan-miodek-bynajmniej-i-przynajmniej,id,t.html

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi