Autor Wątek: Cafflano® Kompresso  (Przeczytany 32673 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #105 dnia: 03 Grudzień 2022, 12:18:43 »
U mnie przemiał drobniejszy niż do kolby. Doza  13 - 13,5 gram. nalewam prawie cały cylinder wody 95°C i czekam około 20 sekund żeby poziom opadł zanim włożę tłok. potem  5-10 sekund Delikatnego naciskania (preinfuzja) i dopiero naciskam mocniej. Całość trwa ponad minutę.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Grudzień 2022, 13:56:37 »
Problem w tym, że jak zmielę drobniej, to ratuje mnie jedynie prasa hydrauliczna do nacisku. Czekam na opadnięcie 20 s., nie stosuję tego delikatnego nacisku, ale potem przy tych 19 klikach, to wiszę całym ciałem, żeby uzyskać wynik w zbiorniczku :) Zastanawiałem się nawet czy ten plastik wytrzyma :)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Grudzień 2022, 17:05:32 »
Może za mocno tampujesz?
Już wcześniej gdzieś chyba pisałem na ktorym kliku mielilem na 1z-pro, u mnie przy wiekszych dozach byl ten sam problem z siłą nacisku.



Poruszam się w okolicy 6-ki, ekspres doza 16-16,5 gram.
Do kompresso, przestawiam o 1-2 małe kropki (drobniej) około 15 gram, nie tampuję bardzo mocno.
Czyli maksymalnie mam skręcony na 3-ce, robię pełny obrót na 3 i jeszcze kawałek dokręcam do 6ki.
Chyba według obrazka miele gdzieś na 13ce (zielone pole).


Staraj sie zostawic te sama doze i te samą kawę !
Moze jak pisal Krystian ~13 gram i zwiekszaj grubosc mielenia po 1 kropce na młynku, dociskajac tylko tak zeby wyrownac lekko calosc (dwoma kciukami) i obserwuj i próbuj ;)




Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Grudzień 2022, 18:40:57 »
ale potem przy tych 19 klikach, to wiszę całym ciałem, żeby uzyskać wynik w zbiorniczku :) Zastanawiałem się nawet czy ten plastik wytrzyma

Nie patrz na to jaki to klik, tylko miel tak, żeby woda przez kawę rozsądnie przepływała. Zapewne jest kwaśne, bo jak tak mocno ciśniesz to robi się kanał. Lepiej zmielić nawet trochę za grubo i lżej dociskać niż siłować się, bo efekt nie będzie raczej dobry jak sam zauważyłeś.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Grudzień 2022, 21:04:17 »


Może za mocno tampujesz?

Jutro spróbuję delikatnego nacisku, bo rzeczywiście dość mocno działałem tym dodanym plasticzkiem :) Wziąłem sobie do serca, że ma się odbić napis :D Nie mam punktu odniesienia, bo z tampingiem nie miałem do tej pory doczynienia :(

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Grudzień 2022, 21:58:42 »
Wystarczy jesli złapiesz po bokach palcami i będziesz ściskał przed twarzą żeby widzieć czy równo się ubija. W pewnyn momencie poczujesz, że kawa już praktycznie się nie ubija, taki nacisk wystarczy. W tampowaniu najważniejsze jest, aby poziom kawy był równoległy do dna sitka i żeby robić to powtarzalnie.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2022, 23:46:09 wysłana przez krystians »

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Listopad 2023, 10:37:27 »
Udaje się wykorzystywać urządzenie (doszedłem do sedna metodą prób i błędów), ale zachciało się luksusu. Niewygodne strasznie jest przesypywanie kawy ze zbiornika młynka do baskecika Kompresso. Ktoś wymyślił jakiś funnelek i tamperek, żeby to bardziej komfortowe było? :)
Znalazłem coś takiego - https://www.etsy.com/pl/listing/1446924767/cafflano-kompresso-dosing-funnel-tamper
ale wolałbym z jakiegoś mniej dziwnego źródła :P
EDIT: Albo potrzebuję dobrej duszy z drukarką 3D :D - https://www.thingiverse.com/thing:5220346
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2023, 10:57:27 wysłana przez Bazyl »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Listopad 2023, 14:16:20 »
U mnie w miarę dobrze przesypuje się z wąskiego kubeczka Kinu. Przetrzymując lewą ręką robię mały kołnierz układając kciuk i palec wskazujący wokół wlotu. Kiedyś używałem też papierowego kubeczka na espresso, po odcięciu dna bardzo dobrze spasowywał się, ale w sumie nie był mi specjalnie potrzebny. Tamper kupiłem 49 mm i tokarz mi zmniejszył.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Listopad 2023, 14:32:21 »
@Bazyl mówisz masz! odezwałem się na priv - pomogę :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #114 dnia: 24 Listopad 2023, 15:28:19 »
Przetrzymując lewą ręką robię mały kołnierz układając kciuk i palec wskazujący wokół wlotu

To jest też mój sposób i jest w miarę spoko, tym bardziej, że rant pojemnika JxPro zgrywa się z krawędzią Kompresso, ale ... Jak tylko kawa zgromadzi się po skosie albo naelektryzowana uwiesi, to przy podnoszeniu, sru i po zabawie w czystość :P

@Bazyl mówisz masz! odezwałem się na priv - pomogę :)

Wrócę do domu i będę nadawał :D

Offline antelope

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: ascaso dream one, kompresso, v60 switch i mugen, phin, dripster
  • Młynek: varia VS3 v2, komendant C40 MKIV
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #115 dnia: 24 Listopad 2023, 15:54:33 »
Bardzo się mnie podoba zakupiony wynalazek, bo wreszcie kawy mleczne serwowane PŻonie zbliżyły się smakiem do kawiarnianych :P Pytanie żółtodzioba, czy wodę z menzurki przeciskamy tylko raz, czy można odciągnąć tłok (czy tam dać mu się nieco podnieść) i tłoczyć jeszcze raz? Bo taki "pojedynczy przebieg nie chce mi dać właściwego IMO urobku (z 13,5 g kawy powinienem wysączyć ok. 27 g naparu?).

Ja miałem problemy z uzyskaniem ratio 1:2, gdy mieliłem na tyle drobno, żeby uzyskać nacisk ponad 50 kg.
U mnie pomógł sposób z krótkim dociśnieciem palcami tłoczka przez 1-2 sekundy (preinfuzją), a następnie ostrożnym wyciągnięciem tłoczka, tak, żeby nie wylać wody, a potem rozpoczynam właściwe przeciskanie wody przez kawę - na tłoczku kładę dłoń i dodatkowo dociskam ją klatką piersiową, aż tłoczek dojedzie do sitka i przytrzymuję go jeszcze przez 5 sekund, co daje mi gęste espresso z dużą ilością cremy i ratio ok 1:2.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi