Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516560 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7785 dnia: 14 Maj 2023, 12:48:11 »
Początki bywają trudne jak z każdym urządzeniem. Gdy nabierzemy wprawy, Kazak może produkować kawę za kawą :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7786 dnia: 14 Maj 2023, 19:51:26 »
Jak zwykle, trochę różnych promocji i ciekawych zestawów proponujemy. Jest też kolejne, świeże palenia:

-->> Majowa niedziela :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7787 dnia: 17 Maj 2023, 20:06:45 »
Co najlepszego mamy teraz na półkach? Moim zdaniem obłędna jest Nikaragua Finca Aurora z obróbki Slow Natural. Jest to specjalny mikrolot z obróbki określonej mianem "slow natural". Gdy otwiera się worek z surowym ziarnem -- otwiera się bardzo przyjemny owocowy zapach. Ziarna mają specyficzne różnorakie barwy, w zależności od pozostałości błon i owocowego miąższu. Na pewno jest to świetne ziarno z kontrolowanej fermentacji.

  -->> Aurora Slow Natural

Druga najlepsza kawa do metod przelewowych to Kenia Kutere Peaberry z regionu Muranga. Zielone ziarna są idealne, niedużych rozmiarów ale równiutkie i zdrowe. Mają czystą, jednakową barwę bo taka jest cecha obróbki mokrej.

  -->> Kutere Peaberry FW

Ale najlepsza jest Agua Tibia czyli Gesha z Gwatemali, z regionu Fraijanes. Zabawne, że wszystkie palarnie, jakie te ziarna obrabiały i jeszcze obrabiają, w swoich opisach tej kawy, popełniły ten sam błąd, zapewne wynikający z namiętnego używania Ctrl-C/Ctrl-V :wow2:.

  -->> Agua Tibia Gesha FW

Ktoś ten błąd jest w stanie wychwycić? Dajcie znać, a ze dwie-trzy działki do drippera V60 tych cennych ziarenek dołożę gratis :).

Co najlepszego mamy w espresso? Zdaniem jednego z naszych klientów, który parę tygodni temu mnie odwiedził, świetny jest Red z linii Synestezji.

  -->> Red espresso

Z kolei z moich paleń, z tego co ostatnio sprawdzałem, bardzo smakowały mi: Espresso #1 z nową recepturą i składnikami oraz Ariadna też z nową Brazylią i znaną już wam gigantyczną robustą z plantacji Kaweri w Ugandzie.

  -->> Espresso #1

Kilka różnych Brazylii jest też fajnym doświadczeniem z espresso: Vanderson natural/ferment, Pantano pulped natural, Antonio Rutkowski natural, Santa Cecilia Natural. Ta ostatnia jest teraz w dwóch wariantach: z mojego pieca pod nazwą Minas Gerais oraz z Eli pieca pod swoją nazwą.

  -->> Mas Que Nada :)

Brunetki, blondynki...? Aj, Brazylijki! "Mas que nada" czyli najbardziej ;).



I powiedzcie mi, żebym w końcu uruchomił newsletter...  :doh:
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2023, 20:24:42 wysłana przez Antonio »

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7788 dnia: 17 Maj 2023, 23:34:30 »
Ktoś ten błąd jest w stanie wychwycić?
Frijanes? ;) Gwatemala u mnie następna w kolejce do otwarcia. Wygląda na to, że dobrze wybrałem. :)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7789 dnia: 18 Maj 2023, 00:45:47 »
Red espresso od Eli powinna zadowolić większość fanów małej czarnej...




Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7790 dnia: 18 Maj 2023, 07:39:15 »
Co najlepszego mamy teraz na półkach? Moim zdaniem obłędna jest Nikaragua Finca Aurora z obróbki Slow Natural. Jest to specjalny mikrolot z obróbki określonej mianem "slow natural". Gdy otwiera się worek z surowym ziarnem -- otwiera się bardzo przyjemny owocowy zapach. Ziarna mają specyficzne różnorakie barwy, w zależności od pozostałości błon i owocowego miąższu. Na pewno jest to świetne ziarno z kontrolowanej fermentacji.

  -->> Aurora Slow Natural

Druga najlepsza kawa do metod przelewowych to Kenia Kutere Peaberry z regionu Muranga. Zielone ziarna są idealne, niedużych rozmiarów ale równiutkie i zdrowe. Mają czystą, jednakową barwę bo taka jest cecha obróbki mokrej.

  -->> Kutere Peaberry FW

Ale najlepsza jest Agua Tibia czyli Gesha z Gwatemali, z regionu Fraijanes. Zabawne, że wszystkie palarnie, jakie te ziarna obrabiały i jeszcze obrabiają, w swoich opisach tej kawy, popełniły ten sam błąd, zapewne wynikający z namiętnego używania Ctrl-C/Ctrl-V :wow2:.

  -->> Agua Tibia Gesha FW

Ktoś ten błąd jest w stanie wychwycić? Dajcie znać, a ze dwie-trzy działki do drippera V60 tych cennych ziarenek dołożę gratis :).

Co najlepszego mamy w espresso? Zdaniem jednego z naszych klientów, który parę tygodni temu mnie odwiedził, świetny jest Red z linii Synestezji.

  -->> Red espresso

Z kolei z moich paleń, z tego co ostatnio sprawdzałem, bardzo smakowały mi: Espresso #1 z nową recepturą i składnikami oraz Ariadna też z nową Brazylią i znaną już wam gigantyczną robustą z plantacji Kaweri w Ugandzie.

  -->> Espresso #1

Kilka różnych Brazylii jest też fajnym doświadczeniem z espresso: Vanderson natural/ferment, Pantano pulped natural, Antonio Rutkowski natural, Santa Cecilia Natural. Ta ostatnia jest teraz w dwóch wariantach: z mojego pieca pod nazwą Minas Gerais oraz z Eli pieca pod swoją nazwą.

  -->> Mas Que Nada :)

Brunetki, blondynki...? Aj, Brazylijki! "Mas que nada" czyli najbardziej ;).



I powiedzcie mi, żebym w końcu uruchomił newsletter...  :doh:

Hej, chodzi o błednie wpisany obszar/miasto?
Ahh nie wyslalem wcześniej i ktoś mnie uprzedził  :doh:

Mam jeszcze kawki także chcialem tylko spróbować ;)
Spróbować sił w zagadce :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2023, 07:49:10 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7791 dnia: 18 Maj 2023, 08:49:36 »
Nie wiem co zrobić? Pierwszy odpowiedział @krystians w prywatnej wiadomości. @arob już masz te ziarenka ;). @Heniutek? Tak, to literówka, ale gdy to zobaczyłem, nie mogłem zrozumieć, że wszyscy to powielają ze źródła ;).

Fraijanes -- trochę zdziwiło mnie to, że położony ten region jest niedaleko, nieco na południe od stolicy, w zasadzie są to jej przedmieścia: -->> https://pl.mapy.cz/s/marudumusa. Samą nazwę kojarzyłem już z innych kawowych ziarenek. Przy okazji, niedaleko od Fraijanes leży Jezioro Amatitlan. Ciekawe, nazwa bardzo podobna do bardziej odległego i większego Jeziora Atitlan, innego bardzo kawowego regionu :).
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2023, 08:57:20 wysłana przez Antonio »

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7792 dnia: 18 Maj 2023, 09:24:45 »
Dla mnie już wystarczy. :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7793 dnia: 18 Maj 2023, 11:22:19 »
Ja napisałem z ciekawości. Oddaję wygraną komuś kto lubi próbować, Antonio komu tam pasuje to przekaż dalej, niech się ktoś cieszy z tych ziarenek. :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7794 dnia: 20 Maj 2023, 09:27:26 »
Ostatnio zerknąłem na metryczkę Kenii Kutere. Okazało się, że z tego regionu ziaren jeszcze nie było :). Mount Elgon to wygasły wulkan o wysokości ponad 4 tys. m n.p.m., położony na granicy Kenii i Ugandy. Sam szczyt leży w zasadzie w Ugandzie. W zasadzie -- bo jest dość rozległy. Tutaj trochę informacji o kenijskiej części tego miejsca:
  -->> Park Narodowy Mount Elgon

Nieco na południe od tego regionu leży słynne Jezioro Wiktorii. Uprawy Kutere muszą być gdzieś tutaj:
  -->> https://pl.mapy.cz/s/dabobanedu

W zbliżeniu te uprawne, przydomowe poletka wyglądają tak:
  -->> https://pl.mapy.cz/s/nenesepufo
  -->> https://pl.mapy.cz/s/jotokofada

Kawa natomiast jest urocza:
-->> Mount Elgon, Kutere Peaberry



Kto bierze ostatki, ten jest piękny i gładki jak wspomniana wcześniej Gesha. Nieco taniej teraz:
  -->> Agua Tibia Gesha
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2023, 10:11:19 wysłana przez Antonio »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7795 dnia: 20 Maj 2023, 17:18:19 »
Mam pytanko o co chodzi z tym pergaminem, bład tłumaczenia?

"Przykrywają suszący się pergamin w najgorętszej porze dnia, aby utrzymać powolne, równomierne suszenie oraz w nocy, aby chronić pergamin przed wilgocią."
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7796 dnia: 20 Maj 2023, 18:36:09 »
Powinno być: parchment. Parchment -- ziarno w łupinkach. Zwykle opisywałem to jako jedną z błon okalających ziarna. Ziarna w pergaminie, a po angielsku wystarczy napisać: parchment i wiadomo, że to ziarna.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7797 dnia: 20 Maj 2023, 21:08:21 »
Dziekuje za odpowiedź, dla mnie parchment to pergamin, amen ;)
U Ciebie na stronie jest pergamin, wiec wszystko sie zgadza  :hihihi:

Resized_Screenshot_20230520_210429_Samsung_Internet_Beta(1).jpeg
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7798 dnia: 23 Maj 2023, 08:02:26 »
Trochę różnych promocji ode mnie. Warto rzucić się na Chocolate Wave, bo ma wyjątkowo dobry skład, tylko naturale z Meksyku, Kolumbii, Hondurasu i rzecz jasna Brazylii. Także E#1 i E#2 w zestawie przeciwieństw :). E#1 to mokre dodatki a #2 naturalne -- obie kawy zawsze coś fajnego w espresso przynoszą.

U Eli znacznie więcej dobrego ziarna:
   -->> Synestezja.

Dziś z tego zaparzyłem sobie Puerto Alegre. Myślę, że fajne będzie również w espresso. Ostatni taki zestaw, bo ostatnia Gwatemala została:
  -->> PA/FMBH

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7799 dnia: 01 Czerwiec 2023, 11:35:55 »
Hej! Ostatnio się rozchorowałem, co wobec pięknej i słonecznej pogody jest ciężkim stanem ;). Znowu więc tylko krótko:

  -->> Warto: ostatnie opakowania i różne zestawy

Do przelewania mamy znowu 3 Etiopie, 2 Kenie, Nikaraguę nieco fementowaną, Kolumbię Puerto Alegre bardziej fermentowaną, 2 Gwatemale.
Do espresso warto sięgnąć po Eli: świeżą Kolumbię La Claudina, Sweet i Red oraz 3 świetne Brazylie. Z moich kaw polecam ostatnie opakowania Secret. Włożyłem do niego wyjątkową Brazylię Espirito Santo oraz bardzo pachnące różności z Etiopii i Kolumbii.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi