Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 446692 razy)

Offline fooxtrot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 4tz, AeroPress, Cafelat Robot
  • Młynek: 1zpresso JX Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2370 dnia: 15 Luty 2023, 15:42:36 »
Ok, rozumiem. A co do espresso na teraz byś polecił ?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2371 dnia: 15 Luty 2023, 21:46:37 »
Oprócz LaVacy, Kolumbia Supremo finca Los Robles i Meksyk Veracruz Kongo.

Offline Giziu

  • Wiadomości: 6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2372 dnia: 24 Luty 2023, 09:32:06 »
Dzień dobry. Jestem nowy, więc witam.  Pierwsze zakupy zrobione do domu.. Do pracy kupiłem Aeropress, więc co byś polecił.
pozdrawiam

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2373 dnia: 24 Luty 2023, 13:44:16 »
Aeropress to takie uniwersalne urządzenie, co byś nie zaparzył w nim, to wyjdzie dobrze. Wszystko zależy od preferencji smakowych. Ja łubie parzyć w nim jaśniej palone kawy natomiast, wiele osób korzysta z naszych kaw upalonych pod espresso. Z jasno palonych to Etiopia Yirgacheffe, Nicaragua Pinnaple Candy, Guatemala Medina, a z espresso La Bicicleta, Supremo Finca Los Robles, Brazil Ecoagricola...
 
p.s
W weekend zrobię aktualizację kaw na marzec/kwiecień.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2374 dnia: 26 Luty 2023, 17:12:46 »
@ranGo czy mógłbym prosić o podpowiedź jak zaparzyć poprawnie Decaf Colombie? Próbuję to zrobić jako espresso, miele sporo drobniej niż normalnie, wychodzi czasowo w sumie ładnie, ale totalnie smakowo jakoś mi nie podchodzi to co powstaje. Nie wiem, czy inny smak to cecha zdecafeinizowania, czy coś robię źle ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2375 dnia: 26 Luty 2023, 17:52:06 »
@MarcinK Abyś wiedział gdzie leży problem, najlepiej zrobić cupping ( lub zaparzyć kawę po prostu w szklance ) i sprawdzić jak smakowo wychodzi. Jeżeli jest OK, to dopiero wtedy możemy powiedzieć, że problem leży gdzieś w przygotowaniu, bo niezależnie od jakości kawy, może ona Ci po prostu nie podrasować smakowo. Oprócz drobniejszego mielenia, które zauważyłeś, spróbuj zwiększyć temperaturę zaparzania. Kawa jest ciemniejsza, ale nie jest mocno palona i powinna wyjść bardziej słodka niż gorzka. Decafu z Medellin mieliśmy tylko jeden 20kg karton i bardzo szybko skończyła nam się ta kawa, a od przyszłego tygodnia powinien wrócić decaf z Brazylii, Vigor Dolce.

Odnośnie aktualizacji kaw w sklepie, staramy się, aby oferta naszych kaw nie była nudna, zawsze świeża i zróżnicowana.

Pierwsza kawa, której zabraknie w sklepie to bardzo dobra brazylijska Ecoagricola. Zastąpi ją kawa z regionu Cemorrado, z dobrze znanej wam Chocolate Edition, a zamiast kawy bezkofeinowej z Kolumbii, tak jak już pisałem, wróci brazylisjki decaf Vigor Dulce. Mamy już nową dostawę monsunowej Indii, tym razem ziarna wielkości AAA, a ciągle czekamy na kenijską peaberry, której dostawa powinna być w marcu, aby móc powrócić do produkcji mieszanki Polish Horse. Z nowych kaw, planowane są jeszcze Dominikana Finca Ibonna by Ana and Samuel Baltensberger, Panama Finca El Salto, Indonezja Bali Batur Estate, Papua-Nowa Gwinea Lahamego Yellow Bourbon. Na kwiecień jest zaplanowana Kenya Acacias i kawa, której dawno nie było u nas, wiele osób wysyła zapytania, a dostarczana jest w drewnianych teczkach, Jamajka Blue Mountain Stoneleigh.

W sekcji jasno palonych kaw Kenia Bungoma i Nikaragua La Bastilla Pinaple Candy, które bardzo przypadłe wam do gustu, najszybciej wychodzą ze sprzedaży. Z nowych kaw już mamy dwie etiopskie, natural i mytą, Kebena Kossa Limu i Yirgacheffe washed. Rwanda Buthegana i Rwanda Muteteli uzupełniają naszą ofertę kaw afrykańskich, a z Gwatemali dostaliśmy natural z plantacji Medina. Nowe Kenie planowane są na kwiecień ( z Top selekcji Marumi i Kairu ), pojawią się wtedy w sklepie również kolumbijski natural z plantacji Danilo Pereza po 200-godzinnej fermentacji i Yemen Al Haymah.

Na pewno tu nie będzie koniec nowością, bo w drodze są również inne kawy jak np. Honduras El Tontolo anaerobic, robusta z Gwinei — Lokpo honey Magenta Beans, Zambia Murali, Burundi Agahore

Zapowiada się dużo świetnych kaw, aż do długiego majowego weekendu ( dla niektórych, może i tygodnia ).

69FAFF7B-AA5E-4221-8C75-C9904E3DABF5-kopia.jpeg

 

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2376 dnia: 28 Luty 2023, 13:32:46 »
W końcu i ja skusiłem się na krówkę i przy okazji coś tam jeszcze. Ostatnio przerobiłem 2kg Kimbo i puszkę Illy więc mam nadzieję, że przeskok będzie na plus.

EDIT: Puściłem blika, poszedłem się odlać, a tu powiadomienie z InPost, że paczka odebrana od nadawcy  :o Szacun...
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2023, 13:53:24 wysłana przez nike21 »

Offline Chris

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno, Timemore B75, V60, Aeropress, Chemex, Moka
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, 1Zpresso K-plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2377 dnia: 02 Marzec 2023, 13:45:46 »
@ranGo dużo macie jeszcze Gwatemali Huehuetenango na składzie? Zamówiłbym, ale mam jeszcze duże zapasy, a z drugiej strony boję się, że zniknie zanim wszystko wypiję 😅 Będzie jeszcze kolejny wypał z tej kawki?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2378 dnia: 02 Marzec 2023, 14:03:31 »
Gwatemala Huehuetenango powinna być dostępna spokojnie do końca marca. Natomiast, skończą nam się bardzo szybko Meksyk i La Bicicleta.

Offline dober Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: ZF64W, Timemore C3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2379 dnia: 02 Marzec 2023, 14:08:11 »
Czy kawa Sava Mala jest może na stanie?  :) Bo w sklepie internetowym niestety jej nie widzę

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2380 dnia: 02 Marzec 2023, 15:13:56 »
Sava Mala ostatnio była w sklepie w maju '22. Pewnie wróci, jednak może to być dopiero w kwietniu. W pierwszej wersji głównym składnikiem kawy była indyjska kawa specialty Savamalai, w drugiej edycji zaszczyt miała zaś Mysore Nuggets. Dużo osób bardzo dobrze wspomina obie wersję.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2381 dnia: 10 Marzec 2023, 10:48:59 »
Tak się składa, że 30 będę w Lodzi, @ranGo czy do was można bezpośrednio przyjść i kupić kawę, czy raczej trzeba się umawiać? No i w jakich godzinach?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2382 dnia: 10 Marzec 2023, 11:57:55 »
@Psyche u nas drzwi są otwarte od 08 do 15, nie ma znaczącej potrzeby aby umawiać się. Jedynie na co należy zwracać uwagę, to dziury w jezdni jeżeli przyjeżdżasz samochodem. Na ul. Legionów została nagrana część aktualnie pokazywanego serialu "Polowanie na ćmy", Historia Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, zwłaszcza losy dwóch niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. ​Miasto się nie zmieniło znacząco od ponad 100 lat!!! Boję się, że druga część ulicy posłuży kiedyś do nagrywania dramatu który obecnie dzieję się za granicą. Ulicy Legionów wielokrotnie zmieniano nazwę, poprzednia to Obrońców Stalingradu. Ulica Legionów zaczyna się od placu Wolności gdzie pod ziemią znajduję się Muzeum Kanalizacji. Jeżeli nie ruszymy Piotrkowską, to pod numerem drugim, możemy obejrzeć rzeźbę "Dupa Tuwima" i powoli dotrzeć do Teatru Powszechnego w którym przedstawienie "Szalone nożyczki" obejrzało od 1999 roku, ponad 400000 osób. Przedstawienie zabawne a końcówka zawsze inna, bo publiczność to świadkowie zdarzeń w salonie a poszlaki w śledztwie mogą być różne. Za teatrem można wejść do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w którym znajduję się niewielka, ciemna i wąska cela w dawnym carskim więzieniu w której był więziony Józef Piłsudski.  Z tego miejsca, to rzut beretem do Łódzkiej Manufaktury lub dalej droga z której pod asfaltem wystają kocie łby, obok zabytkowych budynków w kierunku Konstantynowa do nas. Pierwsza część ulicy jest remontowana, jak będzie z pozostałą częścią, zobaczymy.

Już w ten weekend, pojawią się w naszym sklepie dwie nowe kawy. Pierwsza z ciekawostek to Robusta z obróbki Honey, pochodzącą z młyna Macenta Beans znajdującego się w Gwinei w zachodniej Afryce. Jest to nowy młyn, stawiają na uczciwość i jakość i chcą produkować kawy które mogą konkurować z arabiką. Druga kawa, to kawa z Yemenu, odmiana Udini z obróbki naturalnej. Plantator zanim przeszedł na emeryturę, pracował w Yemenia Airways a potem zajął się uprawą kawy na kawałku ziemi który odziedziczył po ojcu, uprawa zajmuję nie całe 5 ari. Jego kawy osiągają punktację i powyżej 90 punktów SCA, ta konkretna partia została oceniona na 85,5. Ilość kawy bardzo ograniczona.

W przyszłym tygodniu, pojawią się i następne nowości w naszym sklepie. Zamiast Pinnaple Candy, z Nikaragui zaoferujemy Red Catuai Natural z plantacji Alejandrita a do espresso Panamę Finca El Salto i ziarenka peaberry z Zambii.

sheba.JPG

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2383 dnia: 10 Marzec 2023, 12:26:00 »
Dzięki, za wskazówki i na pewno się przydadzą, biorąc pod uwagę, że w Łodzi będę po raz pierwszy :) Co do dziur, to będę miał to szczęście, że jadę pociągiem ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2384 dnia: 10 Marzec 2023, 12:42:16 »
Matko jedyna tyle lat mieszkałem w mieście Łodzi, tyle lat tu bywam i nie wiedziałem o tej Dupie, rzeźbie znaczy czy jakoś tak ;-)
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2023, 12:55:00 wysłana przez mlopus »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi