Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 448633 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Wrzesień 2013, 09:05:51 »
Trzy "Ojcze nasz" za kawę, pięć "Zdrowaś Mario" za colę

Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami. Za cafe latte trzeba trzy razy zmówić "Ojcze nasz". Najdroższa jest coca cola - kosztuje aż pięć "Zdrowaś Mario".

Portal Tportal.hr informuje, że na pomysł "modlitewnej kawiarni" wpadła młodzież z tamtejszej parafii św. Ducha, która po mszy chce spędzać trochę czasu razem. W kawiarni pracuje kilkoro kelnerów-ochotników, a lokal finansuje parafia i sponsorzy.

Na razie kawiarnia jest otwarta tylko w niedzielę od godz. 13 do 14, ale planuje się przedłużenie czasu otwarcia, ponieważ zainteresowanie ofertą parafii okazało się ogromne. Pierwotnie w kawiarni było tylko sześć stolików; obecnie jest ich już 30.

PAP | dodane 2010-06-16 (21:15)




Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Wrzesień 2013, 09:53:57 »
:) fajny pomysł. Gdyby to się przyjęło w Polsce i mielibyśmy kawiarnię pod każdym kościołem to bylibyśmy drugą kawową Italia :)
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Wrzesień 2013, 11:29:58 »
Kilka lat temu (a może to już kilkanaście) chcieliśmy z grupa znajomych otworzyć taka niewielką świetlicę przy parafii a herbatą, kawą i gazetką katolicką do poczytania (non-profit). Pomysł nie spotkał się z entuzjazmem ze strony Księży i upadł.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Wrzesień 2013, 12:34:27 »
A ja mówię całkiem serio - brakuje trochę takich miejsc spotkań gdzie ci co mają wolny czas mogą pójść i pogadać, zagrać w szachy, karty, wypić kawę, ziółka. U nas ciągle jeśli w parku zobaczy się kogoś na turystycznym stoliku, grającego w szachy czy coś innego to jest to zjawisko niespotykane.

Niech będzie przy kościele, remizie, urzędzie gminy w świetlicy. Można by się mocno zdziwić jaki potencjał jest w lokalnych społecznościach - szkoda że się marnuje. Raptem się okazuje że pan Mieciu to stolarz, a pani Basia ma stół do wymiany, a na nowy jej nie stać ;) Że ktoś ma w garażu rower dziecięcy co się kurzy od lat kilku, a czyjś wnuczek nie ma na czym jeździć.

Spinka - czyli generalnie ty i znajomi załatwialiście sprzęt, od kościoła miał być nazwijmy to lokal i prasa, która i tak jest w kościele dostępna. Zakładam, że zostaje sprawa bieżącego zaopatrzenia w kawę/herbatę/mleko/wodę/prąd - koszt w sumie  żaden, pewnie do pokrycia przez twoją inicjatywę lub kościół. Przekąski na bank by się pojawiły wraz z pierwszymi klientami - już widzę te ciacha, przetwory  :pycha: Otwarte 2-3 razy w tygodniu, przez 2-3 godzinki pewnie?

Jeśli tak to miało wyglądać to ja nie widzę problemu. A jeśli nie widać problemu to kluczowe pewnie jest określenie non-profit, bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. :diabelek:
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Wrzesień 2013, 12:39:11 »
Dokładnie tak. Liczy się miejsce a nie wyposażenie lokalu. Na początek wystarczy czajnik i kilka kubków. Na pokrycie kosztów można sprzedawać herbatę po 10 groszy a kawę po 20 czy 50 a jeśli parafia (czy ktokolwiek inny) sponsoruje to za free. Nieistotne. Teraz to mi już się nie chce, mam sporo swoich spraw na głowie.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Wrzesień 2013, 23:00:49 »
Jaa p...  :wow2: Trzymajcie się http://wyborcza.biz/biznes/10,100970,14360262,_Slepy_test__kawy__Czy_Nescafe_smakuje_lepiej_od_swojego.html

 :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:  :smiech:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Wrzesień 2013, 07:11:14 »
Markowa kawa...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #82 dnia: 03 Wrzesień 2013, 07:34:38 »
Ale jednak Nescafe jest lepsza! ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #83 dnia: 03 Wrzesień 2013, 10:41:52 »
Gdy o rozpuszczalnych kawach myślę, to wcale nie jest mi do śmiechu. Wielki to biznes i głupota konsumentów.
A teraz do śmiechu. Raz zaprosiliśmy naszego włoskiego kontrahenta (właściciela Arcaffe) do Polski na kilka dni wakacji. Rano w hotelu dostał kawę na śniadanie. "Ach, to bardzo dobra kawa!" — "Enrico, ale to jest kawa rozpuszczalna, a nie Twoja!".

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #84 dnia: 03 Wrzesień 2013, 11:09:52 »
Ciekawe, jaka to rozpuszczalna tak mu zasmakowała?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #85 dnia: 03 Wrzesień 2013, 12:31:34 »
Może u siebie, po kryjomu, pod stołem robi rozpuszczalną...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #86 dnia: 03 Wrzesień 2013, 13:13:38 »
Antonio to z kim ty współpracujesz?  ;D Chyba, że człowiek sobie zażartował, to rozumiem, ale żart byłby niesmaczny ;D

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #87 dnia: 03 Wrzesień 2013, 13:19:07 »
Może u siebie, po kryjomu, pod stołem robi rozpuszczalną...

A po co ma się męczyć, wymienia w barterze ;).

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Wrzesień 2013, 17:01:01 »
To jest ogólny trend na rynku - kapsułki coraz śmielej wchodzą na rynek i zdobywają go coraz więcej.

Gdzieś swego czasu linkowałem raport z niemieckiego rynku - tam też widać podobny trend. Reklama mówi co jest wygodne. I szczerze gdyby ktoś zaoferował mi kapsułki ze świeżej kawy, kawy którą mogę wybrać, to mógłbym takie coś rozważyć z perspektywy oszczędności czasu, miejsca, łatwości obsługi.

Z kapsułki nawet małpa eXpresso zrobi :)
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi