Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443172 razy)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1980 dnia: 07 Marzec 2023, 17:25:41 »
HM pokrywka na tym hopperze to na taką samorubkę wygląda.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1981 dnia: 07 Marzec 2023, 17:28:15 »
@GostRado i cyk wartość nigdyś lelit fred'a, a teraz LM Micro grinder skoczyła do 5k zł  :hihihi:
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1982 dnia: 07 Marzec 2023, 17:29:35 »
HM pokrywka na tym hopperze to na taką samorubkę wygląda.

Jka
Bo to jeszcze prototyp... zapomniałem dodać🤦‍♂️
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2023, 17:32:02 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
》tertium non datur《

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1984 dnia: 20 Marzec 2023, 21:50:58 »
https://dietetycy.org.pl/alternatywne-metody-parzenia-kawy/
Wpływa sposobów parzenia kawy na zawartość mikro i makroelementów, kofeiny i wpływu m.in. na cholesterol

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1985 dnia: 21 Marzec 2023, 07:51:24 »
Hej, dawno Cię tu nie było :). Dzięki za piśmiennictwo :). Zaraz idę zrobić sobie sesję z espresso.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1986 dnia: 21 Marzec 2023, 08:54:10 »
Z artykułu mi wynikło, że najzdrowszy jest Aeropress :p

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1987 dnia: 21 Marzec 2023, 09:32:29 »
I tak zrobię espresso -- trochę miedzi i kobaltu nie zaszkodzi ;).

Myślę, że opisane w artykule badania a jeszcze bardziej cytowanie takich badań niezbyt jest sensowne. Byłbym ostrożny w przyjmowaniu tej wiedzy bez opamiętania i refleksji. Autorka nawet starała się zebrać trochę wiedzy "zusammen do kupy" i poczyniła kawowe studia, ale wydaje mi się, że z kawową branżą i rzemiosłem nic nie miała w życiu wspólnego.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1988 dnia: 30 Marzec 2023, 12:06:10 »
Myślę, że opisane w artykule badania a jeszcze bardziej cytowanie takich badań niezbyt jest sensowne. Byłbym ostrożny w przyjmowaniu tej wiedzy bez opamiętania i refleksji. Autorka nawet starała się zebrać trochę wiedzy "zusammen do kupy" i poczyniła kawowe studia, ale wydaje mi się, że z kawową branżą i rzemiosłem nic nie miała w życiu wspólnego.

Dziwny argument. Ludzie którzy poczynili badanie na którym cały ten artykuł się opiera (Janda, K., Jakubczyk, K., Baranowska-Bosiacka, I., Kapczuk, P., Kochman, J., Rębacz-Maron, E., & Gutowska, I. (2020). Mineral Composition and Antioxidant Potential of Coffee Beverages Depending on the Brewing Method. Foods (Basel, Switzerland), 9(2), 121) pewnie rzeczywiście z kawowym rzemiosłem nie mają nic wspólnego, ale oni nie mieli się znać na kawowym rzemiośle tylko na analitycznym rzemiośle. Co mi po mistrzu świata baristów albo najlepszym roasterze świata skoro on nawet nie wie co to jest emisyjna atomowa spektrometria z indukcyjnie sprzężoną plazmą której oni tam używają. Każdy zna się na tym na czym się zna, zostawmy badanie składu badaczom składu a zaparzanie baristom.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1989 dnia: 30 Marzec 2023, 14:29:16 »
Rozumiem Cię i że mnie nie rozumiesz :). Myślę, że kawa jest dość już ugruntowanym dobrodziejstwem ludzkości, niezależnie od tego co kto w niej jeszcze odkryje. Najważniejsze, by była dobra, w jakiejkolwiek postaci. Wszyscy oceniamy to zmysłami, bo instrumentalne badania "ogarniają" tylko naukowcy.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1990 dnia: 30 Marzec 2023, 14:53:39 »
Dziwny argument. Ludzie którzy poczynili badanie na którym cały ten artykuł się opiera (Janda, K., Jakubczyk, K., Baranowska-Bosiacka, I., Kapczuk, P., Kochman, J., Rębacz-Maron, E., & Gutowska, I. (2020). Mineral Composition and Antioxidant Potential of Coffee Beverages Depending on the Brewing Method. Foods (Basel, Switzerland), 9(2), 121) pewnie rzeczywiście z kawowym rzemiosłem nie mają nic wspólnego, ale oni nie mieli się znać na kawowym rzemiośle tylko na analitycznym rzemiośle.

hm, no tak nie do końca chyba...
wg https://www.mdpi.com/2304-8158/9/2/121

Cytuj (zaznaczone)
In this study, we tested coffee brews (espresso blend—100% arabica) made and served at a popular urban coffee shop (an outlet in Szczecin, Poland).
...
Espresso: An espresso machine was used. For 250 mL of the brew, 17.0 g of the most finely ground coffee was used. The water had a temperature of 92 °C. The coffee machine was set to 9 bars with regards to pressure.

Pytanie: co tak na prawdę testowali? Nie ma ani słowa o młynku, ekspresie... Wg mnie spore prawdopodobieństwo, że kupili jakąś gotową mielonkę w tym "popular urban coffee shopie", no, może mielone tam pod kilka metod(?) ;)
Jakiś barista by się jednak mógł przydać...




Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1991 dnia: 30 Marzec 2023, 15:16:44 »
Wg mnie spore prawdopodobieństwo, że kupili jakąś gotową mielonkę

Na początku M&Ms masz:
Cytuj (zaznaczone)
In this study, we tested coffee brews (espresso blend—100% arabica) made and served at a popular urban coffee shop

Ja rozumiem to w ten sposób, że kupowali kawę już zaparzoną w kawiarni i potem testowali (co w sumie ma sens, bo odpowiada na pytanie "co pijesz jak kupujesz sobie kawkę na mieście").

Ale zgadzam się że M&Msy powinny być opisane lepiej.
Na szczęście wymogiem w tego typu pracach jest podanie autora korespondencyjnego i takiegoż tu mamy w postaci
Katarzyna Janda 1,* (*Author to whom correspondence should be addressed.)
Bez problemu można zadać pytanie o doszczegółowienie metodologii i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1992 dnia: 30 Marzec 2023, 15:24:50 »
Bez problemu można zadać pytanie o

Piszę za siebie - tylko po co i co by to mogło wyjaśnić 65 i pól letniemu facetowi.


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1993 dnia: 30 Marzec 2023, 15:30:31 »
Ja rozumiem to w ten sposób, że kupowali kawę już zaparzoną w kawiarni i potem testowali (co w sumie ma sens, bo odpowiada na pytanie "co pijesz jak kupujesz sobie kawkę na mieście").

w sumie ma to większy sens, czyli barista był ;)
tylko skąd wiedzieli, że "most finely ground coffee was used" ;) fakt, mogli oglądać sam proces zaparzania...



Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1994 dnia: 30 Marzec 2023, 16:02:29 »
Piszę za siebie - tylko po co i co by to mogło wyjaśnić 65 i pól letniemu facetowi.

No pewnie wiele, bo pytanie miało być w jakiej kawie to mierzyli, czy sami parzyli czy kupnej :)

tylko skąd wiedzieli, że "most finely ground coffee was used"

Ja jak np analizuję coś w próbce którą wcześniej ktoś inny obrabia, to dobrą praktyką jest poproszenie operatora o opis wszystkiego co się dzieje zanim próbka trafi w moje ręce.
Gdybym miał więc obstawiać to bym powiedział, że po prostu zapytali tego kto tę kawę tam parzył i im sprzedawał, żeby podał jakieś podstawowe info, no i pewnie było "do espresso drobno zmielona".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi