Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443085 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1710 dnia: 08 Listopad 2021, 20:55:57 »
Sorry, jestem idiotą 🙄 pomyliłem z drugim miejscem.
Niemniej ciekawe podejście do by-passu
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1711 dnia: 09 Listopad 2021, 10:42:56 »
Ja zrozumiałem 93 i 88.
Co oni mają z tymi temperaturami? Jeszcze w dodatku w metalowym dripperze, przecież to tyle ciepła oddaje.. Niepojęte, tyle tej no "pełni smaku" tracą.. :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1712 dnia: 09 Listopad 2021, 11:07:33 »
On akurat celowo dążył aby kawa była chłodniejsza do degustacji.
Zobacz jak długo odwlekał moment przelania kawy do kubka.

Poza tym, znowu, to teatr i siła sugestii. Posłuchaj co on opowiada, jak sugeruje i manipuluje sędziami (w dobrym tego słowa znaczeniu bo na tym ten konkurs polega).  :) 

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1713 dnia: 09 Listopad 2021, 13:17:04 »
Nie do końca się z Tobą zgadzam. Gdyby celem było obniżanie temperatury, to chyba są skuteczniejsze metody. Te kilka stopni przy zalaniu, nie zrobi dużej różnicy w naczyniu końcowym. Wątpię, aby poświęcał jakość ziarna i czas, po to by minimalnie zmniejszyć temperaturę. Przecież w wyższej temperaturze można przeprowadzić szybciej ekstrakcję.  Większą różnicę zrobiłoby nalanie mniejszej ilości naparu do końcowego naczynia.

Owszem ludzie, szczególnie niedoświadczeni, chcą mieć takiego przewodnika który powie im żeby zwrócić uwagę na teksturę, owocowość, skojarzenia itd. Kilka razy robiłem takie eksperymenty z osobami spoza świata kawowego i byli bardzo zadowoleni i mówili, że dzięki takiemu prowadzeniu łatwiej im odkrywać potencjał kawy.

Kwestia siły sugestii jest dość płynna. Wg mnie opowiadanie o aromatach jest bardziej podsuwaniem możliwych rozwiązań dla neuronów poszukujących jakichś odniesień. Mocniej można nagiąć kogoś kto nie ma kompetencji w ocenie smaku i aromatów, jednak w przypadku doświadczonych sędziów ten aspekt raczej jest minimalny. Prędzej pomaga mu w wystąpieniu pewien flow, lekki i przyjazny sposób prezentacji, brak zacinania się itd. Natomiast karty do punktacji są zbliżone do tych w cuppingu i zbieżność próby z tym co mówi jest oceniana, więc jak zacznie sobie konfabulować, to będzie działać na jego niekorzyść.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2021, 13:23:16 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1714 dnia: 09 Listopad 2021, 13:38:39 »
Gdyby celem było obniżanie temperatury, to chyba są skuteczniejsze metody. Te kilka stopni przy zalaniu, nie zrobi dużej różnicy w naczyniu końcowym.
Warto poczytać trochę o Eugenioides, czy nawet obejrzeć ten filmik z zawodów. Ta kawa ekstrahuje inaczej niż arabica, zatem jestem w stanie uwierzyć, ze ma to wpływ, zwłaszcza, ze nie mam doświadczenia z ta odmianą.
mnie opowiadanie o aromatach jest bardziej podsuwaniem możliwych rozwiązań dla neuronów poszukujących jakichś odniesień

On musi podać te wszystkie aromaty - to nie jego „taktyka” tylko regulamin. Dlatego kilka razy się poprawiał, bo sędziowie to zapisują ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1715 dnia: 09 Listopad 2021, 13:44:06 »
On musi podać te wszystkie aromaty - to nie jego „taktyka” tylko regulamin
A czy ja gdzieś napisałem, że nie musi, czy też, że to oryginalny jego pomysł?

Ta kawa ekstrahuje inaczej niż arabica,
Podobnie jest z arabikami np. z Ge(i)shą czy nawet "zwykłą" mieszaniną Etiopskich ziaren - łatwiej ekstrahują. Z resztą oddajmy tutaj głos mistrzowi w rozmowie z linka podanego przez Szczympka:
Cytuj (zaznaczone)
JC: What was the idea behind using two pouring kettles with different temperatures?

MW: The idea behind having a second pouring kettle at a lower temperature started as a way to mimic the drop in temp that fell naturally. But then we moved it down a couple of degrees and liked the juiciness it gave, but didn’t go too far because we didn’t want to introduce any sourness. The catucai component was roasted very lightly in order to bring a lot of vibrancy, but the higher bean density meant there was the potential for things to go sideways sometimes.
Więc ja to odczytuję tak, że jednak zawodnikom zależy w dużej mierze na jak najciekawszym efekcie w filiżance. Choć mogliby więcej wyciągnąć z kawy, to nie koniecznie dałoby smaczniejszy efekt. Jak to w życiu bywa często mniej znaczy więcej.

Co do tych dwóch czajników, może nie każdy nad tym się zastanawiał, ale im mniej mamy wody w czajniku tym szybciej spada jej temperatura. Więc jak robimy jeden przelew i nalejemy wody niewiele więcej niż potrzebujemy, to późniejsze polania będą miały dużo niższą temperaturę niż w sytuacji, gdy lejemy z pełnego czajnika. Dlatego też na zawodach widzę duży sens używania kilku czajników, bo pozwala to utrzymać większą powtarzalność ekstrakcji wszystkich zaparzanych kaw. Ten aspekt też jest oceniany.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2021, 13:59:00 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1716 dnia: 09 Listopad 2021, 14:51:23 »
A czy ja gdzieś napisałem, że nie musi, czy też, że to oryginalny jego pomysł?
Chciałem nawiązać do „manupulacji” o których wspominał @pj.w  źle zacytowałem :(

Warto jeszcze dodać, ze wypalał Catucai (ktoś to pił?) z Ekwadoru osobno z Eugenioides, ale użył tego samego roast profile. W wywiadzie dla barista magazine mówił ze Eugenioides wyszedł „szalenie jasny roast”, a on był barista w Szwecji ;) dla nas ich „tradycyjny” roast bywa za jasny wiec to zdecydowanie ciekawy blend
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1717 dnia: 09 Listopad 2021, 14:56:30 »
Sporo ziaren Catucai spotkałem na cuppingach kaw specialty z Brazylii. Bardzo złożone aromatycznie jak na dość niską uprawę.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1718 dnia: 09 Listopad 2021, 18:14:51 »
Tim Wendelboe cuppuje kawy ze swojej farmy.



Na stole również kawy z Colombia Cup of Excellence oraz sąsiedniej Finca Tamana.

Jako konsumenta, najbardziej zaskoczył mnie wpływ nieprawidłowego przechowywania niewypalonych ziaren CoE, o którym mówił Tim, na ich wynik. Kawa, która zajęła drugie miejsce nadal otrzymała 90+. Natomiast kawa, która wygrała CoE, na stole niczym się nie wyróżniała i dostała najniższą ocenę.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1719 dnia: 12 Listopad 2021, 00:18:18 »
Wracając do WBrC. Jeśli dobrze zrozumiałem to zwycięzca mielił kawy… dwoma młynkami ;)
Ekwador - Comandante, Eugenioides - Kinu M47 ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1720 dnia: 13 Listopad 2021, 16:35:51 »

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1721 dnia: 26 Listopad 2021, 15:10:57 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1722 dnia: 26 Listopad 2021, 16:07:48 »
Mykotoksyny są głównie w kiepskiej jakości surowcu. Za to przy ciemniejszym paleniu, więcej innych szkodliwych substancji wynikających z obróbki termicznej. Najzdrowiej nic nie jeść i nie pić, żywić się promieniami słońca, powietrzem i wiatrem. Pod warunkiem, że jesteśmy gdzieś na bezludnej wyspie daleko od ludzkich siedlisk. :D
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2021, 16:10:55 wysłana przez krystians »

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1723 dnia: 26 Listopad 2021, 16:55:32 »
Najzdrowiej nic nie jeść i nie pić, żywić się promieniami słońca, powietrzem i wiatrem
Wystarczy pozbyć się lęku przed śmiercią :)
Średnio palone chyba jednak wygrywają, wszystkie antyoksydanty nie pójdą z dymem, mykotoksyny i akrylamid trochę się zredukują( gdzieś czytałem że wbrew pozorom w jasnych paleniach, też jest dużo akrylamidu) :)
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2021, 18:42:19 wysłana przez pietro »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1724 dnia: 26 Listopad 2021, 21:48:12 »
...pod warunkiem, że jesteśmy gdzieś na bezludnej wyspie daleko od ludzkich siedlisk. :D

I tak pewnie wpadłbyś na worek foliowy czy inny plastik... Cała planeta już jest tym zanieczyszczona..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi