Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443047 razy)

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1575 dnia: 19 Październik 2021, 08:58:45 »
Ale to wygląda   :wow2: 

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1576 dnia: 19 Październik 2021, 14:58:15 »
Zreszta starsi ludzie z reguły są bardziej naiwni (patrz kto rządzi krajem) wiec szybciej złapią się na „teraz, zaraz, oferta, promocja tylko przez 10 sekund” itd ;)
A może tak Ci się tylko wydaje?
Z pewnością wiele starszych osób jest przeciwnego zdania. Musisz co najmniej dać im kredyt większego doświadczenia życiowego - mają większy staż ;) i mieli więcej czasu na pewne rzeczy, na własne oczy widzieli to, o czym Ty możesz jedynie poczytać - jeśli dobrze poszukasz oczywiście.
Ogladałem właśnie recenzjo - reklamę książki o praniu mózgu i jej autor wyraził właśnie opinię, że to młodzi są bardziej naiwni i podatni na manipulację. Ja jestem tego samego zdania. Jeśli wydaje Ci się Szczympek, że to starzy są naiwni, to spróbuj sobie wyobrazić, jak bardzo naiwni ci młodzi muszą być, nawet sobie z tego nie zdając sprawy... :taktak:, skoro ci starzy- pomimo swej naiwności - są o tym przekonani.
Rzeczony fragment od 17.20
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1577 dnia: 19 Październik 2021, 16:15:37 »
mają większy staż  i mieli więcej czasu na pewne rzeczy, na własne oczy widzieli to, o czym Ty możesz jedynie poczytać - jeśli dobrze poszukasz oczywiście.

Tylko jak to się ma do rzeczywistości? Mogą mieć większy staż i doświadczenie ale chyba w obchodzeniu urodzin ;)
A tak na serio - w czym mogą  mieć większe doświadczenie prócz w wykonywanej pracy?
Kilka przykładów/pytań z życia.
Kto się nabiera na scam? Na kim żeruje Kościół? Kto wierzy telewizji? Kto czesto nie nadąża/ nie potrafi się odnaleźć w rzeczywistości i przy każdej mozliwej okazji wraca do tego jak było kiedyś?
No i mój ulubiony paradoks: „Wy młodzi to macie wszystko na tacy, ja musiałem pracować po 38 godzin dziennie a ledwie na ćwierć piętki chleba na 15 osób starczało. (5minut później) Kiedyś było lepij.”
Przez prawie 10 lat, 8-10 godzin dziennie rozmawiam czy słyszę rozmowy osób w rożnym wieku i nikt nie plecie takich głupot jak staruszki ;)
Nie zrozum mnie źle - młodsi tez bywają naiwni, ale chyba nie słyszałeś żeby ktoś kogoś okradł metodą „na dziadka” ;)
Z drugiej strony słucham mnóstwo podcastów i uczę się od emerytowanych profesorów czy ogólnie ludzi po 60/70 r.ż. Zależy jak ktoś się zestarzeje - większość ludzi których znam, niestety włączając w to moich rodziców, starzeja się do „mentalnej klatki” i myślą ze swoje wiedzą i młodzi nie będą im mówić jak żyć.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 16:52:50 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1578 dnia: 19 Październik 2021, 17:47:57 »
Utożsamianie demencji z doświadczeniem życiowym to zaiste potężny zabieg logiczny...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1579 dnia: 19 Październik 2021, 18:59:17 »
Kto napisał choć słowo o demencji?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1580 dnia: 19 Październik 2021, 19:50:43 »
Nawet wiele. O objawach. Słowa "demencja" nie użył.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1581 dnia: 19 Październik 2021, 21:19:03 »
A tak na serio - w czym mogą  mieć większe doświadczenie prócz w wykonywanej pracy?
Well...,od czego by tu zacząć...,żeby dzisiaj skończyć... ;)

To wszystko co napisałeś to prawda i ja się tym zgadzam, ale chodzi właśnie o to, że pomimo tego wszystkiego - statystycznie rzecz biorąc - młodzi są, cały czas, jeszcze bardziej naiwni. Młodych oszukasz, powiesz im że ich oszukałeś, a oni ci i tak nie uwierzą :D.
Nie zrozum mnie źle - młodsi tez bywają naiwni, ale chyba nie słyszałeś żeby ktoś kogoś okradł metodą „na dziadka” ;)
Chodzi o to, że na młodych nie musisz nawet stosować "metody na dziadka", oni i bez tego oddadzą ci wszystkie pieniądze i dużo więcej...Serio.
Sam dostarczyłeś na to przykładu, w tym temacie, jakieś 2 strony wcześniej. Nie będę tego tu przytaczał, bo będziesz się o to kłócił i "dałbyś sobie rękę obciąć" ;) że masz rację, pewnie nawet śmiałbyś się z mojego stwierdzenia... a dałeś się naiwnie oszukać i jeszcze jesteś z tego zadowolony :D.
Ale jak powiedział chyba Mark Twain: "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani".

Zależy jak ktoś się zestarzeje - większość ludzi których znam, niestety włączając w to moich rodziców, starzeja się do „mentalnej klatki” i myślą ze swoje wiedzą i młodzi nie będą im mówić jak żyć.
To dotyczy każdego pokolenia - Twoi rodzice na pewno to samo myśleli o swoich, i najprawdopodobniej to samo powtórzą kiedyś Twoje  dzieci :taktak:. Wiem, wiem, Ty będziesz inny,...ale Twój ojciec też tak kiedyś - naiwnie -  myślał :) .

Z drugiej strony słucham mnóstwo podcastów i uczę się od emerytowanych profesorów czy ogólnie ludzi po 60/70 r.ż
To teraz zauważ, o ile więcej dowiedziałbyś się, jakbyś to robił np. o 30 lat dłużej?
Albo jeszcze lepiej, jakbyś sobie zdał sprawę z tego, że to teoria, a lepiej uczyć się praktycznie i o ile więcej tej praktyki będziesz miał za 35 lat?
Albo przypomnij sobie, jak naiwny byłeś 20 lat temu? Oglądałeś telewizję, może nawet do kościoła chodziłeś, a dziś jesteś taki anty...?
A jakbyś tak, ze swoją obecną wiedzą, przeniósł się o te 20 lat wstecz? Ale byś rządził, nie? :mrgreen:

Poza tym, to wszystko jest względne i np. taki dziadek z Twojej kawiarni, z którego naiwności Ty się śmiejesz, idzie do domu i mówi swojej żonie: "Fajny dzieciak pracuje w tej kawiarni, taki sympatyczny i  nawet dobrą kawę robi. Szkoda tylko, że taki naiwny i marnuje swoje życie harując całymi dniami. My, to w jego wieku..."

P.S. Nie pisałem tego w programie który ma autokorektę, więc jeśli zrobiłem jakieś błędy ortograficzne w tekście, to poproszę któregoś z kolegów z Ortograficznego Gestapo o wytknięcie takowych ;). Dzięki!
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1582 dnia: 19 Październik 2021, 21:42:04 »
Reklama Brad Pit i DL i nawet ciekawa analiza Jamesa Hoffmanna pokazująca jak konstruowany jest przekaz obecny przekaz reklamowy. Dla mnie typowa gra na emocjach, język obrazkowy mający utrwalić w podświadomości oglądającego oczekiwane skojarzenia, czy sensowne nie wiem być może chodzi o pozycjonowanie marki a być może to zwyczajnie bez sensu.

Ja te reklamę oglądam, bo motocykl bardzo fajny :). Zresztą z kolekcji samego aktora, który jest ich pasjonatem:

https://i-blogs-es.cdn.ampproject.org/ii/AW/s/i.blogs.es/169d93/ecosse-rsd_006-678x381/650_1200.jpeg

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1583 dnia: 19 Październik 2021, 22:06:37 »
Młodych oszukasz, powiesz im że ich oszukałeś, a oni ci i tak nie uwierzą
statystycznie rzecz biorąc
 
Podaj proszę jakiś przykład. Plus źródło do danych statystycznych - nie bądźmy naiwni :)
oni i bez tego oddadzą ci wszystkie pieniądze i dużo więcej...Serio.
Tutaj też proszę o przykład - nie chcę naiwnie uwierzyć na słowo
Twój ojciec też tak kiedyś - naiwnie -  myślał
Błąd. Mój dziadek był dla mojego ojca "bogiem" do ostatnich chwil. Mój ojciec starał się kopiować dziadka we wszystkim włącznie z okazywaniem chorej przemocy wobec domowników (bo mnie ojciec lał i ja jestem normalny to i wy będziecie), zamiast starać się robić lepiej. Mój ojciec stracił mój autorytet odkąd miałem 16 lat, a kiedy nadarzyła się pierwsza okazja, wyprowadziłem się do innego kraju. Zatem tak, wolę naiwnie myśleć, że mogę być inny.
To teraz zauważ, o ile więcej dowiedziałbyś się, jakbyś to robił np. o 30 lat dłużej?
Taki mam zamiar - uczyć się i starać zachować czysty umysł jak najdłużej.
Albo przypomnij sobie, jak naiwny byłeś 20 lat temu?
Owszem pod wieloma względami byłem naiwny, jak każdy. Tylko teraz o jakiej naiwności mowa?
- o daniu się zmanipulować przez reklamy
- o myśleniu, że świat nie jest taki najgorszy i sam go zmienię?
- o nabieraniu się na sztuczki naciągaczy i złodziei?

Bo przyznasz, że gdy po obejrzeniu reklamy, ktoś pomyśli "hmmm, może kupię ekspres do kawy" to całkiem nieszkodliwe w powrównaniu do "dach kościoła cieknie i bóg potrzebuja miliona złotych na naprawę." Czy legendarne "te maybachy dostałem od bezdomnego stanisława - niestety już nie żyje". Jeśli to nie naiwność to już nie wiem. Ciekawe czy więcej młodych czy starszych się nabrało?

Oglądałeś telewizję, może nawet do kościoła chodziłeś, a dziś jesteś taki anty...?
Ostatni raz oglądałem tv w 2006 roku, nigdy nie byłem w kościele włączając własny ślub i nigdy nie obchodziłem żadnych świąt, ktore mają związek z bogiem czy bóstwami. Nie jestem hipokrytą.
A jakbyś tak, ze swoją obecną wiedzą, przeniósł się o te 20 lat wstecz?
Siedziałem w Azji i na filipińskich wyspach bawiłem się z dzieciakami i z odziedziczonych pieniędzy kupowałem im leki i zabawki i zrobiłbym drugi raz tak samo. Jestem naiwny :)
naiwności Ty się śmiejesz
Nie śmieje się.
Szkoda tylko, że taki naiwny i marnuje swoje życie harując całymi dniami. My, to w jego wieku..."
Nie znam starszej osoby z polski która by nie harowała 30 razy ciężej niż ja, gdy była w tym samym wieku. BTW praca przy kawie to harówka - nie powiedział nikt nigdy.

Dalej nie rozumiem do czego zmierzasz. Teksty typu "powiedziałbym Ci, ale nie uwierzysz" albo rozwiń szerzej albo sobie daruj.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 22:16:32 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1584 dnia: 19 Październik 2021, 22:47:22 »
Na kim żeruje Kościół? Kto wierzy telewizji?

Dobry przykład jak mało wyrobieni  intelektualnie mogą młodzi ludzie, choć z czasem to się może zmienić. Ale właśnie, z czasem, powiedzmy brutalnie ― w trakcie starzenia się.   Uczestnictwo w Kościele i jego finansowanie jest rzeczą najzupełniej dobrowolną, co dobrze wiadomo.  A im wydaje im  się, że postawiona teza o "żerowaniu Kościoła" ma  moc dowodu jak w matematyce lub fizyce.  Dojrzałość intelektualna polega na umiejętności rozróżniania faktów od opinii,  a te  z natury są subiektywne. Dziś co prawda jest może trudniej, bo prócz  zalewu informacji  prawdziwych, ale przekraczających  możliwości ludzkiej percepcji jest mnóstwo  informacyjnych śmieci, fake-newsów etc.

Co do telewizji  ― „Kto wierzy telewizji”  ― przecież nie jest to problem wiary   (choć wiara  jest jednym ze sposobów poznania), przynajmniej od czasu kiedy  można zweryfikować wszystko  w czasie niemal  rzeczywistym. Ponieważ w naszych czasach media nie są obiektywne tylko tożsamościowe  nie istnieje problem "wiary w media" i zaufania do treści jakie podają  tylko utożsamienia się z przekazem.   Już dawno  to udowodniono, ludzie wolą słuchać rzeczy co do których są przekonani, że odpowiadają ich poglądom i światopoglądowi. Inne poglądy ignorują, co w konsekwencji sprawia, że właściwie nie mogą już ze sobą rozmawiać. Jest to groźne dla demokracji.


Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1585 dnia: 19 Październik 2021, 22:47:44 »
Dalej nie rozumiem do czego zmierzasz.
Do tego, że rację miał Twain mówiąc: "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" i dlatego nawet nie będę próbował, bo nie ma tu na to miejsca.
Nie ma sensu tego ciągnąć. Na pewno są różne rodzaje naiwności i jest mądrość, która przychodzi z wiekim, co oczywiście nie znaczy, że każdy starzec jest mędrcem.

Zgodzę się z Tobą na pewno w tym, że Hoffmann okazał się hipokrytą i fajnie wyglądałoby zdjęcie jak z tego filmiku powyżej, tylko zamiast Pitta to zdjęcie Jamesa nalewającego Mylka i podpis: "hey James, WTF?" :mrgreen:
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1586 dnia: 19 Październik 2021, 23:07:47 »
Rzeczony fragment od 17.20
Poważnie to jest czyjś autorytet?  Ten gość powiela takie legendy miejskie, że aż strach. Widzę, że spisek tkwi mocno w umysłach niektórych. Czy on jest ze środowiska radia z ryjem?
To o czym chociażby tu mówi, 
https://youtu.be/aG6THEL_-uA?t=521 owszem miało miejsce, ale okazało się totalnym niewypałem, stratą czasu i środków. Oczywiście że próbuje się "zachęcać" i "rozmiękczać" konsumenta, ale znacznie bardziej wyrafinowanymi metodami niż te dawno obalone mity, o których mówi wąsaty pan z filmu. Że coś takiego niektórzy kupują :smiech:
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 23:20:06 wysłana przez krystians »

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1587 dnia: 19 Październik 2021, 23:19:25 »
Czy on jest ze środowiska radia z ryjem?

Jesteś absolutnie przekonany, że to język miłości? A może mowa nienawiści?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1588 dnia: 19 Październik 2021, 23:20:35 »
Uczestnictwo w Kościele i jego finansowanie jest rzeczą najzupełniej dobrowolną, co dobrze wiadomo.
No jasne, przecież kilkumiesięczne dziecko w pełni świadomie przystępuje do kościoła. A pieniądze z podatków na kościół i sprzedaż terenów kościołowi za 1/1000 wartości odbywa się za zgodą wszystkich podatników, nieprawdaż ?
 
Radio z ryjem Cię mierzi? Przecież to nie ma nic wspólnego z religią, ot biznesik, z bezdomnymi fundatorami. Nie mam specjalnych uczuć wobec tego komercyjnego przedsięwzięcia, choć negatywnie oceniam za naciągactwo, obłudę i ksenofobię tam głoszoną.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 23:30:23 wysłana przez krystians »

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1589 dnia: 19 Październik 2021, 23:40:57 »
Czy on jest ze środowiska radia z ryjem?
A nie dalej jak wczoraj wspominałeś coś o chamstwie...  :picardpalm:

Poważnie to jest czyjś autorytet?
Skąd taki pomysł?
Chyba zauważyłeś, że zdarzyło mi się cytować np. Ciebie, a chyba nie przypuszczasz, że mógłbyś być jakimś autorytetem? :mrgreen:
Że coś takiego niektórzy kupują :smiech:
To szkoda że nie widziałeś co niektórzy nazywaja "poezją", to byś sie dopiero uśmiał :mrgreen:.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi