Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443166 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1425 dnia: 03 Marzec 2021, 16:53:20 »
QM Andreja na bogato.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2021, 16:56:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1426 dnia: 03 Marzec 2021, 18:04:11 »
Pamiętają Ci, co tak ich zbulwersował ich mój długaśny podpis, no to jest:  w Warszawie, przy placu Politechniki
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1427 dnia: 09 Marzec 2021, 11:28:45 »
Live -->> Coffee Symposium -->>

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1428 dnia: 11 Marzec 2021, 18:09:17 »
Jako ciekawostka: być może powstaje kolejny kawowy projekt. Kawa opisana w artykule może być ciekawa, chociaż cena jest juz nieco wyższa.

https://naszosie.pl/2021/03/09/locoffee-nowa-marka-kawy-tomasza-marczynskieg/

Mimo wszystko mam nadzieję, że faktycznie ma być to prawdziwa kawa speciality, a nie tylko coś w ładnym pudełku.

Poniżej cytat:

Najważniejsze dla mnie było jednak to, że spotkałem ekipę która rozumiała, że nie chcę być częścią projektu jakich na naszym rynku jest już kilka i wypuścić kolejnej mieszanki ziaren z Brazylii, wypalonych na tyle ciemno, żeby przykryć ich defekty i mających więcej wspólnego z marketowymi markami kawy, niż z paloną w lokalnej palarni kawą specialty.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1429 dnia: 11 Marzec 2021, 18:22:10 »
Moje zdanie się pewnie nie liczy ;). Ale myślę, że to staje się już jakieś takie "dobrze znane". Kolejne kawowe marki, kolejni nawiedzeni i nawet autentyczni miłośnicy kawy. Marketing i pasja. U mnie w mieście jest też taka "palarnia kawy", a ściślej marka kawy. Kiedyś Ela głośno rozmawiała o "kołobrzeskiej kawie", "kołobrzeskiej marce" -- najpierw ze mną, potem z innymi. Coś takiego chciała zrobić, by jakoś otworzyć się na lokalny rynek. Był to jej pomysł, o którym ktoś tam usłyszał, od niej dosłownie. Długo nie trzeba było czekać, by coś takiego powstało. Może i dobrze, czas pokaże ile to warte.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2021, 18:30:57 wysłana przez Antonio »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1430 dnia: 11 Marzec 2021, 18:58:40 »
U mnie w mieście też jest lokalna kawa. Ale strach kupować. :hihihi:

@Antonio Wasze kawy to górna półka, ciężko z nimi konkurować. I mam nadzieję, że tak pozostanie. Pewnie powstanie niejeden nowy projekt, który zdąży upaść, a Wy dalej będziecie na rynku.
Marketing - tu nie przepadam za nawiedzonym marketingiem i opisami kaw, które brzmią niczym wiersz poety z epoki romantyzmu, ale cóż.. Do niektórych to trafia. Dla mnie ważne, aby za tym wszystkim stała dobra kawa :)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1431 dnia: 15 Marzec 2021, 09:38:08 »
Mała pomoc dla palacza - przewidywanie cracku przez SI :) (albo AI, zależy w którym języku)
https://www.cropster.com/news/article/the-next-big-thing-in-roasting-ai-is-here-first-crack-prediction/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1432 dnia: 15 Marzec 2021, 09:55:13 »
Strasznie drogie to jest. W Artisanie przewidywanie zdarzeń istnieje już od dłuższego czasu.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1433 dnia: 15 Marzec 2021, 10:03:29 »
W Artisanie przewidywanie zdarzeń
I jak to się sprawdza w porównaniu do wieloletniego doświadczenia palacza? Przydaje się czasem, np. przy nowych kawach?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1434 dnia: 15 Marzec 2021, 10:15:31 »
Moim zdaniem jest to raczej zbędne. Można rzucić sobie okiem na wyświetlacze i wskaźniki (by dowiedzieć się, kiedy nastąpi jakieś zdarzenia, skończy się jakaś faza), ale chyba najważniejsza jest znajomość pieca i procesów zachodzących w ziarnach. Znacznie ważniejsza jest możliwość wygodnego sterowania piecem i dokładny podgląd na przebiegi temperatur, ciśnień, zmian tychże itp.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1435 dnia: 15 Marzec 2021, 10:51:27 »
Przez Pewnie czas myślałem że to wasze :) i że to wy wypalacie :) Ale nie ma co się martwic na świecie jest pełno takich podbieraczy pomysłów . Ale na szczęście zazwyczaj nie są na tyle kreatywni aby wymyślić coś więcej ;)

Długo nie trzeba było czekać, by coś takiego powstało. Może i dobrze, czas pokaże ile to warte.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1436 dnia: 16 Marzec 2021, 08:42:12 »
Szkoda tylko, że zwykłe uczenie maszynowe nazywa się sztuczną inteligencją... Ale finalnie i tak

najważniejsza jest znajomość pieca i procesów zachodzących w ziarnach. Znacznie ważniejsza jest możliwość wygodnego sterowania piecem i dokładny podgląd na przebiegi temperatur, ciśnień, zmian tychże itp.

Chyba że ktoś pali stricte dla kasy i powtarza mechanicznie czynności bez zrozumienia, to taka funkcja staje się najważniejsza ;) Jeszcze trochę i nie będzie trzeba w ogóle udziału człowieka w procesie palenia kawy. Zasypać 10 worków do zasobnika, pójść do domu spać i rano zastać drugi zasobnik, tym razem wypalonej kawy, wyłączony piec i brak śmieci. Trochę to przykre, że wszystko idzie w tym kierunku...

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1437 dnia: 16 Marzec 2021, 09:34:46 »
Nie da się tego procesu do końca zautomatyzować. Dlatego te najlepsze palarnie zawsze będą doceniane. A z automatu wyjdzie jakaś średniawka, na którą też znajdą się klienci.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1438 dnia: 16 Marzec 2021, 16:11:01 »
Da się bez problemu i to nawet lepiej. Wystarczy dołożyć trochę zmiennych i dodać feedback z poprzednich paleń. To tylko kwestia opłacalności.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1439 dnia: 16 Marzec 2021, 17:10:54 »
Może i się da dla ciemniejszych paleń zrobić automat. Dla jasnych -- proces jest bardzo specyficzny, dynamiczny, decyzje trzeba podejmować błyskawicznie, gdy cokolwiek odbiega od poprzednich profili. Chyba jednak doświadczenie i intuicja są najlepsze -- oczywiście poparte sprawnymi przyrządami pomiarowymi i dobrym sterowaniem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi