Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 442997 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #870 dnia: 08 Kwiecień 2018, 23:53:33 »
https://toteraz.pl/ostrzezenia-przez-rakiem-na-kubkach-kawy-to-niedlugo-moze-byc-kalifornijska-rzeczywistosc,1721585.html

Te ostrzeżenia to jakaś paranoja. W kraju, gdzie żywność jest tak zepsuta będziemy się zajmować kawą...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #871 dnia: 09 Kwiecień 2018, 00:26:09 »
To nie kwestia zdrowia, tylko dobrego lobbowania. W końcu kij ma dwa końce i na ewentualnym obniżeniu popularności kawy, na pewno nie jeden skorzysta.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #872 dnia: 09 Kwiecień 2018, 01:35:29 »
To nie kwestia zdrowia, tylko dobrego lobbowania.
Nie od dzisiaj to wiadomo, zastanawiam się tylko komu najbardziej na tym zależy ;) Te koncerny są tak wielkie, że część ma jakieś produkty kawowe - sami by sobie w stopę nie strzelali. Chyba, że chcą zmniejszyć ilość kawy w kawie i zrobi się od i do kiedy trzeba a kiedy nie.  Zobaczymy co z tego wyłączą - jeśli np. kawa już przetworzona i zapuszkowana zostanie wyłączona (np. zimne latte z puchy), czy rozpuszczalka (co by było turbo absurdem)  to da nam odpowiedź na to pytanie.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #873 dnia: 09 Kwiecień 2018, 09:36:09 »
Nie wytrzymałem do końca. Nivona nasmarowała stacji tv za możliwość reklamy, nasmarowała za nazwisko "profesjonalisty" i program gotowy. Super espresso zrobiło, kilka sekund i 40 ml. :picardpalm:

A to nie wiesz jak działa reklama? albo inaczej jak działa telewizja, albo programy śniadaniowe? tam wszystko jest reklamą.

No i poleciało espresso w 15 sekund. Z moich doświadczeń z kolbą espresso w 15 sekund zazwyczaj nadaje się do zlewu, no chyba, że to jest naprawdę ciemno palona kawa, wtedy to może nawet ją w niewielkim stopniu uratować  :)

No chyba trochę dłużej... Poza tym my jesteśmy w 5% społeczeństwa z naszym forum i naszymi wynalazkami :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #874 dnia: 09 Kwiecień 2018, 09:37:16 »
Przepraszam, ale liczyłem z zegarkiem w ręku.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #875 dnia: 09 Kwiecień 2018, 09:42:54 »
Przepraszam, ale liczyłem z zegarkiem w ręku.
Marek.

A preinfuzja? ;)
ok może mówimy o innych kawach, ja patrzyłem tylko do momentu kawy dla Moniki
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #876 dnia: 09 Kwiecień 2018, 10:45:28 »
Poza tym my jesteśmy w 5% społeczeństwa z naszym forum i naszymi wynalazkami
Myślę, że sporo zawyżyłeś, niestety.

Przepraszam, ale liczyłem z zegarkiem w ręku.
Ciężko w automatach rozpoznać pierwszy kontakt kawy z wodą, do tego wspomniana preinfuzja. Najczęściej słychać pompę, ciszę, pompę i po 5s od tego coś wypływa, czyli pierwszych 5-10s nic nie widać, a kawa się już parzy.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #877 dnia: 09 Kwiecień 2018, 11:29:49 »
No dobra, przyjrzałem się bliżej i tak na prawdę to nie wiadomo kiedy było zainicjowane parzenie. Jeśli przyjąć za czas parzenia moment odłożenia telefonu to espresso parzyło się 23 s. Nieźle  :ok:
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #878 dnia: 09 Kwiecień 2018, 12:46:16 »
Udało mi się w końcu otworzyć to nagranie PNŚ. Trochę jest to przykre, że człowiek z taką wiedzą i doświadczeniem, nie mówi jak jest, tylko to co ma powiedzieć. Bardzo karkołomne wprowadzenie i prowadzenie tej rozmowy, a potem się ludzie dziwią, że świadoma część kawowego świata źle mówi o automatach. :(

A wystarczyło powiedzieć, skoro już padło słowo, pół zdania o ekspresach przelewowych i innych domowych metodach, że są, potem płynnie przejść do cappuccino, które lubi Monika. Nie padło ani pół słowa, że to kawa, jej dobór ma największe znaczenie, za to padło, że hopper musi mieć uszczelkę. Szkoda.

Co do czasu parzenia, na podstawie tego nagrania nie jestem wstanie określić czy to było 15, czy 35s. Za dużo się dzieje w tle, za mało słychać, za mało ujęć na ekspres.


Niezwykłe jest natomiast to jak tytuł mistrzowski przylgnął do Marcina. To już 13! lat, 7 kolejnych Mistrzów/Mistrzyń, kawowy świat jest już w zupełnie innym miejscu.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #879 dnia: 09 Kwiecień 2018, 13:25:07 »
Niezwykłe jest natomiast to jak tytuł mistrzowski przylgnął do Marcina. To już 13! lat, 7 kolejnych Mistrzów/Mistrzyń, kawowy świat jest już w zupełnie innym miejscu.


A może oni nie chcą iść do TV? Bo i po co? Myślę, że taki odcinek vloga Gonciarza trafia zdecydowanie bardziej tam gdzie powinien! Kto ogląda jeszcze TVP? Ja od ponad 10 lat nie mam w ogóle telewizora... Ja już kiedyś o tym pisałem, to jest dobra praca u podstaw, obecnie więcej 20 letnich obywateli świata, wie co to dobra kawa, niż 40...
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2018, 13:29:03 wysłana przez dziewiecset »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #880 dnia: 09 Kwiecień 2018, 13:27:45 »
Kto nie chce? i co to zmienia w kontekście prehistorycznego ;) tytułu?

Sporo ludzi ogląda TV, gdyby tak nie było, nie było by TV.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #881 dnia: 09 Kwiecień 2018, 13:33:14 »
No nowi mistrzowie o których wspominałeś... Co im wniesie pójście do telewizji? Kto ogląda PNŚ? A telewizja ma się dobrze, bo jest abonament obowiązkowy... ja nie znam nikogo w moim otoczeniu kto ogląda TVP.... A w Poznaniu prawie każdy wie kim jest Rojes... Więcej roboty zrobili Brissmani rozmową z klientami niż jakiś występ w śniadaniówce... Ja też chyba inaczej patrzę, bo też jestem z tych co uświadamiają, przeze mnie już kilka osób kupiło kawiarkę, aeropress, młynek do domu...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #882 dnia: 09 Kwiecień 2018, 13:36:58 »
Może i jest obowiązkowa, co nie zmienia faktu że ściągalność abonametu jest niewiele większa niż ilość entuzjastów specialty wśród kawoszy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #883 dnia: 09 Kwiecień 2018, 13:49:39 »
Jestem pewien, że ani Rojes, ani Piotrowska, ani Zyzało, ani Sakowska(Popiołek) nie miałby problemu z pójściem do TV. Mi natomiast chodziło o to, że nikt nie przedstawia Marcina jako Mistrza Polski Baristów 2005, tylko jako wciąż i niezmiennie jedynego Mistrza Polski Baristów. To tak jakby nazywać reprezentację Anglii Mistrzami Świata w Piłce Nożnej, mimo, że tytuł zdobyli w 1966r.

A co do TV, może właśnie dlatego nie znasz nikogo kto ogląda TVP, bo nie znasz ludzi, którzy oglądają TVP. To nadal nie świadczy o tym, że nie mają oglądalności. Ja nie znam nikogo kto jest pilotem samolotu, a samoloty latają mi nad głową non stop ;)

Oczywiście, że edukacja jest ważna na każdym kroku i szczególnie na froncie, przez ladę w kawiarni, niemniej przykro gdy dinozaur branży wprowadza ludzi tylko w marketingowe spojrzenie na świat.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #884 dnia: 09 Kwiecień 2018, 14:37:13 »
Ok, ja nawet nie wiem kim jest ów "mistrz", rozumiem o co Ci chodzi doskonale, ale to już są układy, układziki... Napiszę tak z doświadczenia znajomych którzy mają np. firmę odzieżową, po występie w jakiejś śniadaniówce, dzień dwa jest zwiększona oglądalność sklepu www, potem wszystko wraca do normy. Dało im to 2-3 klientów więcej, którzy zostaną z nimi na stałe. Dobre pozycjonowanie w googlu, daje dużo więcej! Telewizyjna śniadaniówka leci w mieszkaniach w tle, gdzie ktoś sprząta dom, gotuje, prasuje etc... To wlatuje i wylatuje. I na to ja naciskam, że to serio, serio nie daję wielkiej reklamy i oddźwięku w rzeczywistości! Tu kolejny przykład, myślę, że więcej roboty zrobił dystrybutor Hario wrzucając ich produkty na stacje benzynowe do Stop Caffe... To jest realne, namacalne i dostępne od ręki. Od co. A telewizja przez takie podejście jak np. z tym mistrzem, zginie śmiercią naturalną jak nie ewoluuje, bo to nie tylko świata kawa się dotyczy ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi