Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443170 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #705 dnia: 07 Październik 2017, 21:27:17 »
Właśnie dostałem w prezencie książkę Pani Iki. Infantylny, grafomański styl, niespójna terminologia, przedziwne porównania. Można z książki wyłowić trochę ciekawych informacji, ale za 40 zł lepiej kupić paczkę kawy. Ja zakup książki odradzam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #706 dnia: 07 Październik 2017, 22:04:02 »
To zależy czego się w tej książce szuka. Najciekawsze i bardzo wartościowe, moim zdaniem są własne autorki spostrzeżenia na temat analizy sensorycznej. Styl właśnie podoba mi się bardzo, aczkolwiek wiele sformułowań mi nie odpowiada... Ot, choćby sławetna cielistość ;).

Reszta z różnymi praktycznymi, encyklopedycznymi wiadomościami w ogóle mnie nie interesuje. Od tego były publikacje różnych autorów, np. Scott Rao, Marcin Rusnarczyk, Petra Vesela itd.
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2017, 22:19:29 wysłana przez Antonio »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #707 dnia: 08 Październik 2017, 14:42:08 »
Kawa z dripa jak twierdzi zawodowiec Pani Ika Graboń, czy kawa z drippera jak zauważył laik, prowadzący program Pan Robert Stockinger?
W książce też tak autorka pisze... i po lekturze kilku pierwszych stron mam podobne spostrzeżenia, jak pj.walczak. Coś jest nie tak ze stylem pisania. Jakby rozmawiała z kumplem, a nie pisała książkę. Po przeczytaniu wstępu mam też wrażenie, że tytuł nie jest odpowiedni. Może reszta treści zweryfikuje moje zastrzeżenia.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #708 dnia: 08 Październik 2017, 15:10:04 »
Jakbyście tak posłuchali innych zawodowców... ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #709 dnia: 08 Październik 2017, 18:09:01 »
Styl jest jaki jest. Znalazłem parę ciekawych informacji, przejrzę jeszcze raz pod kątem niespójności. Niemniej wydaje mnie się, że dla osoby, która chce wejść w świadomy świat kawy jest to niezła pozycja.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #710 dnia: 08 Październik 2017, 21:24:59 »
Moim zdaniem książka Iki jest niebanalna, barwna i napisana bardzo ciekawym językiem. To dobrze, że jest przystępna dla każdego a nie "branżowo-hermetyczna". Ważne jest to, że książka porusza szereg kwestii związanych z fizjologią percepcji, które do tej pory nie zostały wystarczająco dogłębnie potraktowane w literaturze polskiej. Wiem o tym, gdyż zgłaszały się do mnie osoby proszące o pomoc w kwestii werbalizacji  odczuć związanych z aromatami.

Osobiście miałam z książką Iki dość ciekawą przygodę: udzieliłam wywiadu, który został usunięty przez wydawcę.
Można go znaleźć w załączniku

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #711 dnia: 08 Październik 2017, 21:35:06 »
Cóż trudno oczekiwać od autorki, aby była pisarką. Nie traktowałbym tej książki jako świętej księgi. Nie mniej pani Ika wydaje się autentyczna w sposobie wypowiedzi. Osobiście bardziej to cenię niż niewiadomo jaki kunszt pisania gdy brak merytorycznego podparcia. Tu widać, że wiedza jest i po prostu ludzki kontakt. Nie ma może nie wiadomo jakiej mądrości, ale mądrość przychodzi z czasem. Wolę rozmowę z kolegą niż z kimś kto uważa się za guru. Co do ceny ja zapłacilem 60% ceny z okładki i jak patrzyłem ostatnio, to można było w internecie w tej cenie kupić.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #712 dnia: 08 Październik 2017, 21:41:20 »
Nie wiem, czy wszyscy na tym forum uświadamiają sobie, w książce Iki znajduje się wywiad ze znanym nam wszystkim @Donkiszotem  :brawa:  :kwiat:

Przypuszczam, że wywiad ze mną został usunięty "ze względów politycznych". Książka jest sprzedawana w salonach empik. W bardzo zamierzchłych czasach zaopatrywaliśmy w kawę paloną we Włoszech sieć kawiarni zarządzaną niegdyś przez tę spółkę. W wywiadzie wskazuję na dość burzliwą dyskusję z producentem tejże kawy..

Na stronie 160 znajduje się natomiast wspomnienie Iki z cuppingu próbek aukcyjnych The Best of Panama w naszej palarni. Wymienieni jesteśmy z Andrzejem z imienia i nazwiska. Nazwa naszej palarni została usunięta.
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2017, 21:46:19 wysłana przez Elka »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #713 dnia: 08 Październik 2017, 21:47:00 »
wg mnie ten wywiad z Donkiszotem jest zbyt krótki.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #714 dnia: 08 Październik 2017, 21:50:59 »
Możliwe. My natomiast jesteśmy jedynymi osobami wspomnianymi z imienia i nazwiska, "zawieszonymi niejako w przestrzeni". Nie wiadomo, gdzie pracujemy i skąd u nas wzięły się kawy, jakie testowała Ika. Można pomyśleć, że przywieźliśmy je z Panamy a wypaliła je jakaś anonimowa palarnia..

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #715 dnia: 08 Październik 2017, 21:52:23 »
Jakbyście tak posłuchali innych zawodowców... ;)
No coś w tym jest - jak poczytam niektórych z tu się udzielających...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #716 dnia: 08 Październik 2017, 22:20:24 »
@Elka dzięki za udostępnienie, przeczytałem z przyjemnością. Co do nazw, chyba wszystkie zostały usunięte.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #717 dnia: 08 Październik 2017, 23:08:12 »
Nie wszystkie. Gdy książka o kimś wspomina, wiadomo, gdzie ta osoba pracuje  ;).

Moja duchowa Przygoda z Odello miała znaczenie kluczowe dla moich przyszłych wyborów życiowych. Luigi był wielkim Przyjacielem. Namawiał mnie do rozwinięcia własnego potencjału, do napisania książki. Odpowiadałam mu wówczas, że wolę czytać w "książce kawy". Wiele razy w naszej korespondencji przewijał się temat synestezji, którą Mistrz był głęboko zainteresowany. Takie jest źródło nazwy mojej linii autorskiej.

W książce znajduje się ciekawe wywiady z baristami oraz osobami palącymi kawę. Jeden z fragmentów wywiadu wydaje mi się szczególnie szokujący. W zasadzie trudno mi go "myślowo ogarnąć". Mówię o stwierdzeniu, że można tę samą kawę palić "zawsze inaczej", zupełnie nie stosując profili, nie tworząc ich ani nie powtarzając. Zupełnie odbiega to od naszej praktyki i od wszystkiego, co do tej pory wiedzieliśmy na temat palenia.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2017, 00:25:22 wysłana przez Elka »

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #718 dnia: 09 Październik 2017, 06:34:51 »
Ika wspomina natomiast, że jej ulubiona mieszanka espresso to Chocolate Wave od Mastro Antonio  :ok:

Sama książka moim zdaniem bardzo udana, fajnie napisana i przez to przystępna dla każdego.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #719 dnia: 09 Październik 2017, 11:50:02 »
Tak, widziałam (str 213).  Tyle, że do tekstu zakradł się "chochlik drukarski" i z Chocolate Wave zrobiło się chocolate wave. To drugie nie wygląda na nazwę własną.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi