Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 442969 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwiec 2013, 16:23:30 »
A stołowałbyś się w kawiarniach, w których za 3 zł wypiłbyś dobre espresso z ciekawych ziaren, poprawnie przygotowane, a dripa też za 3 zł? Równie często, czy częściej? Czy jednak poszedłbyś w inne miejsce dostać do samo za 5 zł? ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Czerwiec 2013, 16:46:15 »
 ;D myślę, że to trochę inaczej trzeba. Jak by średnią na rynku było dobre espresso, z dobrego surowca, poprawnie wykonane za 5 PLN, to zawsze by się znalazł ktoś serwujący taniej identyczny produkt. Wtedy pod uwagę brałbym lokalizację, jak oba by były po drodze to korzystał bym z obu.

Dla mnie osobiście espresso powinno kosztować jedną monetę - czy to będzie 2 czy 5 PLN nie ma znaczenia :)

O ile pamiętam na warszawskim Okęciu espresso kosztuje 16 PLN - i mimo, że miałem ochotę na nie, to jednak nie wypiłem.
LMWDP #469

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Czerwiec 2013, 16:53:54 »
Poe- ale właśnie rozchodzi się o to, że gdyby to samo espresso było tańsze to pewnie częściej mógłbyś zajrzeć do kawiarni. A wtedy lokal zarobiłby i tak podwójnie.

Rozumiemy, że w cenie znajdują się wszelkie opłaty, ale nie można w 100 espresso zawrzeć 50% kosztów utrzymania lokalu.
Sęk w tym, że zbyt chamsko ustalane sa ceny w lokalach.

Nawet nie mówiąc już o samej kawie... A nad morzem, w sezonie? Daj Pan spokój...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwiec 2013, 17:11:12 »
Bo model biznesowy zakłada sprzedaż X kaw dziennie, o daje 25X w miesiącu. Koszta utrzymania (produkty, prąd czynsz pensja podatki itp itd) mamy na poziomie Y. Chcielibyśmy też coś zarobić Z. (Y+Z)/25x i masz cenę kawy. Symulując dalej Y=5000 Z=3000 i mamy 8000/25x
Czyli jak zakłada ktoś 20 kaw dziennie, wychodzi 16 PLN - to sorry ale nie ma jak tutaj być tanio.
64 kawy na dzień - jest dobrze 5 PLN
100 kaw dziennie jest już super 3.20 PLN

Zostaje pytanie - jak sprzedać dzień w dzień 64 czy 100 espresso w lokalu o kosztach 5000 miesięcznie - duży lokal to nie będzie. Za barem stoi non stop właściciel, który się ucieszy jak zarobi 2000 PLN ;) Pasjonat/Świr/Idealista

LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Czerwiec 2013, 17:16:00 »
Ale mówimy tylko o czystym espresso? Bo jeśli nie, to bez jaj, 100 dziennie to nie problem. W zasadzie poniżej to ciężko mówić o biznesie. ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Czerwiec 2013, 21:08:55 »
Wiesz to się tak wydaje - zobacz ile na forach jest pytań o ekspres do gastronomi zakładający 20-40 kaw dziennie. Fakt że pewnie dochodzą do tego lody/ciasta/itp ale moim daniem kluczowy jest czynnik Y+Z. Te Y=5000 to by był naprawdę mały lokalik, te Z=3000 to też pewnie mniej niż zakładający biznes by chciał mieć. No i nie zapominajmy o tym że na dzień dobry trzeba wyłożyć ileś kPLN na remont, wyposażenie lokalu. To też trzeba jakoś by zamortyzować.

100 dziennie, w lokalu otwartym przez 10 godzin dziennie daje średnio 10 kaw na godzinę, jedna co 6 minut. Trzeba mieć naprawdę dobrą lokalizację (cena) albo super kawę serwować żeby to osiągnąć. Przeciętna kawa w super lokalizacji nie ma racji bytu - mowa o kawiarence 25m2 plus 10m2 zaplecza.

Podsumowując. Jest to wykonalne, ale trzeba myśleć o tym aby jakość była na pierwszym miejscu. I nie liczyć na kokosy na dzień dobry. To ciężki biznes jest.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2013, 09:24:36 »
Skusiłem się na przeczytanie TEGO artykułu. Próbowałem się doszukać jakichś rewolucyjnych rozwiązań lub choćby logicznych z zakresu zarządzania energią. Może Wam się uda :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Czerwiec 2013, 09:28:16 »
Komenty mają większą wartość merytoryczną...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Czerwiec 2013, 09:32:59 »
5-cio stopniowa skala grubości mielenia, zużywa prąd tylko wtedy kiedy robi kawę, duży wyświetlacz... czego chcieć więcej! :)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwiec 2013, 10:10:50 »
Jak dla mnie dyskwalifikacja! Brak regulowanej wysokości dyszy napełniającej bubek - mam ulubiony, o pojemności 0,75L dokładnie na małą kawę z ciepłym mleczkiem.

p.s no i jak żyć Panie P...rojektancie Expresu?  :smiech:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwiec 2013, 10:55:56 »
taka pojemność powoduje wzrost zużycia prądu - a ekspres ma oszczędzać prąd - wszystko zgodne z wymaganiami :P
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwiec 2013, 12:01:06 »
oszsz... kurcze, masz rację. Ale może zalać go jedynie w 3/4?
To dalej podtrzymuję protest.  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Czerwiec 2013, 12:08:18 »
Badania amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich naukowców jednoznacznie pokazują, że 96.66% ludzi korzystających z ekspresów automatycznych napełnia kubek po brzegi. Oszczędzając energię myślimy o tym aby oszczędzała większość :P

Protest odrzucony 8)
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Czerwiec 2013, 14:37:41 »
2700zł za Severina, cena jest powalająca, ale czego to się nie robi dla takich nowoczesnych rozwiązań, nawet sam się czyści, twardość wody można ustawić :smiech:  Swoją Jurę załączam rano i robię 2 kawy wieczorem ok 23.00 sama się płucze i wyłącza, po paru minutach nieużywania sama przechodzi w stan czuwania. Młynek ma trochę więcej regulacji, chociaż i tak za mało, i nawet też pokrywkę do zamykania ziaren ma.
Tylko brak mu bajeru z twardością wody, ustawiłem raz i nie zmieniam, a tam " pozwala również na indywidualne ustawienie twardości wody", jak chcę expresso z wody twardej to sobie klikam i już, a latte klikam i mam z miękkiej ;)
Ciekaw jestem ile taka reklama kosztowała.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Czerwiec 2013, 16:00:54 »
Pozwala regulować twardość wody?! Cholera, muszę to mieć :wow2:

 :smiech:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi