Autor Wątek: Kupno herbaty-polecane sklepy  (Przeczytany 57945 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Czerwiec 2014, 13:28:46 »
Joanna teraz pracuje w jakimś sklepie z herbatą, miała nawet założyć wątek w "Supermarkecie"...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Czerwiec 2014, 13:48:38 »
Ja nie wątpię że e-herbata i czajownia mają dobre herbaty. Na renomę trzeba zapracować. Ja go potwierdzić nie mogę bo sam rzadko piję herbatę. Ew. z waszych opinii. Ludzi z Sikkim zapoznałem na początku ich przygody z herbatą w Warszawie i wiem że nie były za tani wtedy. Katalog był pełen rozmaitych herbat trudno dostępnych w Polsce. Od tego czasu powstało dużo firm zajmujących się handlem herbat a dużo dobrych po prostu upadło. Te które mogłem zarekomendować, już nie istnieją, niestety. Od cztery dni bezlitośnie jadę tylko na espresso, może dzisiaj zrobię przerwę i wrzucę parę listków herbacianych do kubka.
A dla Joanny pozdrowienia i czekamy w supermarkecie ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Czerwiec 2014, 13:55:04 »
Panowie panowie, ja na początku ścieżki jestem
Sikkim czy nie sikim też może być, szczególnie że piję teoretycznie no-name Kenye Milima
Kosztowałem Ceylon (Ceylon BOP) i nie był taki delikatny i zrównoważony jak Kenia.
Jedyna wada poprzedniego dostawcy to, że Karolina miała świetne ceny w porównaniu z innym sklepami, a teraz ciężko się kupuje 50g u nowego za cenę 100g u starego dostawcy.

ps.Joasia pracuje chyba w Czajowni, a Ci Kenię mają tylko jedną, drugiej klasy za cenę 25 za 100g.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2014, 13:59:25 wysłana przez KrzychK »

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Czerwiec 2014, 13:40:48 »
Ktoś próbował herbat CHELTON  ? :)
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Czerwiec 2014, 17:17:39 »
A co? To też sprzedajesz?  :nienie:
Angielską próbowałem. U mnie na poziomie liptona saszetkowego (i niestety aromatyzowanego czyli tego z PL).

ps. one są bez Tipsów? czyli resztówki z gałązki bez najsmaczniejszego czubeczka?  :ohyda:

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Styczeń 2015, 12:01:41 »
Co prawda wątek polecane - choć były też posty odradzające.
Ja dołącze niestety do tych drugich:

Sikkim z Warszawy. Miałem już okazję pić ich herbaty i dla mnie jakość była O.K. (zastrzegam - nie jestem wytrawnym siorbaczem herbacianym)
Zamówienie złożone rankiem 14 stycznia (środa), z regulaminu do 3 dni odbiór. 18 (niedziela) brak kontaktu wkrewił lekuchno mnie, odebrała pani,
która jedynie potwierdziła że zamówienie leży. Powodów brak. Cały poniedziałek próba kontaktu - martwa cisza. Maile także w kosmos.
Dziś udało się pogadać - części zamówienia nie ma, więc po co informować klienta o opóźnieniu. Dodatkowo usłyszałem, że kilogramowe zamówienie
to prawie każdy kupuje więc to nie jej wina, że nie ma herbaty! Reasumując - zdecydowanie odradzam Sikkim z Al Niepodległości w Warszawie
może herbaty i dobre, ale obsługa poniżej poziomu.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Styczeń 2015, 12:33:07 »
Ja też kiedyś zrobiłem zamówienie w tej herbaciarni Sikkim. Co prawda u mnie zamówienie przebiegło bez takich historii jak wspomniana powyżej, ale jakość herbat była mierna  :ohyda: Także podobnie jak KrzychK zdecydowanie odradzam tą herbaciarnię  :NO:
Ostatnio kupuję herbaty ze sklepu czajnikowy.pl i jestem zadowolony (to ci od fajnych porad i testów herbat, yerb- można ich zobaczyć na youtube lub na ich portalu/sklepie). Ceny mają przyzwoite, a jakość zdecydowanie na plus  :ok: )

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Styczeń 2015, 12:55:20 »
Ich filmy warto obejrzeć nawet jeśli herbata to tylko napój do kanapki z kiełbasą - ten prowadzący jest ciekawy.  ;)

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:17:12 »
Zamawiałem raz z Czajnikowego. Ceny faktycznie są niezłe. Ale i tak chyba wolę zamawiać w eherbacie. Bardzo tania dostawa, wysoka jakość herbat, bardzo szeroki wybór, szybka i sprawna obsługa. Ostatnio dawno nie zamawiałem, ale nabrałem ostatnio ochoty na Da Hong Pao. Chyba zamówię, bo Gaiwany się kurzą nieużywane.  :nienie:

Offline Aria

  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Styczeń 2015, 09:59:41 »
Witam,

trafiłam na to forum szukając dla siebie nowej herbaciarni, a jednocześnie trafiłam na opinię o Sikkim i niestety, ja również dołączę się do nienajlepszej oceny. Po kilku latach nasza współpraca (albo raczej moje zakupy tam) dobiega końca. No ale, koniec zawsze jest początkiem, prawda? :)

Do Sikkim trafiłam z polecenia znajomych i tak trwałam przez kilka lat, jednak w ostatnich miesiącach poziom braku profesjonalizmu obsługi przekroczył granice mojej cierpliwości. Bo ileż można znosić źle zrealizowane zamówienia? Herbaty były odbierane osobiście, a w domu okazywało się, że w opakowaniu są błędnie wsypane herbaty, albo są źle podpisane, albo zabrakło czegoś w zamówieniu, albo mam 2 opakowania tego samego zamiast czegoś innego. No masa, masa błędów. Ja rozumiem, rzecz ludzka się pomylić, ale zrobić to raz, no nawet sporadycznie raz na jakiś czas. Ale każde zamówienie w ostatnim czasie zmuszało mnie do ponownej wizyty (duża strata czasu) na reklamację zamówienia. Rozwiązywanie problemów przez obsługę również pozostawia wiele do życzenia na poziomie profesjonalizmu.
Dodatkowo brakowało na stronie sklepu podstawowych informacji o parametrach parzenia herbat, przynajmniej orientacyjnie, tych nietypowych. Zdjęcia umieszczone w opisach również pomogłyby w zakupach... gdyby były.

Co do jakości herbat, trudno mi porównywać do innych herbaciarni, gdyż Sikkim był moim pierwszym tak poważnym sprzedawcą (o pudełkach w marketach nawet nie wspominajmy). W najbliższym czasie zapoznam się z ofertą herbaciarni, które tu polecacie i mam nadzieję zgłębić świat smaków na wysokim poziomie :) Mam nadzieję, że nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło ;)

Btw, jeżeli możecie polecić konkretne herbatki, będę wdzięczna. Interesuje mnie smak naturalny, głównie herbaty czarne i zielone naturalne (nie aromatyzowane) oraz Oolong podobny do Milk (jeśli w ogóle jest coś podobnego do tej wspaniałości).
A, i na gajwan poluję ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Styczeń 2015, 10:06:51 »
Gaiwan jest spoko, w domu są dwa ale naprawdę fajne urządzenie to:

Kupione na czajnikowy.pl

Do herbat na zimno wykorzystuję Hario Mizudashi
A gajwan mam m.in. ten: http://kawa-czy-herbata.pl/product-pol-724-Gaiwan-szklany-100ml.html

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Styczeń 2015, 10:40:42 »
Ja w domu mam szklany gaiwan 150 ml i porcelanowy 100 ml.  Szklany praktycznie tylko stoi na półce,  a porcelanowego używam sporadycznie.  Używam ich tylko do GongFuCha,  a na codzień praktyczniejsze się są czajniczki.

Offline Aria

  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Styczeń 2015, 10:46:16 »
Spinacz, szkoda, że plastikowe, bo już mój luby gotów był zamawiać... Świetny wynalazek  :ok:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Styczeń 2015, 11:35:10 »
Wykonanie bardzo dobre, w środku bardzo drobna siateczka, która pozwala na zaparzenie ziółek typu czystek itp. Według mnie warto.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Styczeń 2015, 11:37:23 »
Kurde chyba dodam do listy zakupowej....
Lista jest długa......  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi