Autor Wątek: Przyszłość speciality coffee  (Przeczytany 83434 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Lipiec 2016, 22:52:10 »
Nie wiem gdzie to napisać, o kapsułkach za mało tematów. A w sumie to poniekąd w temacie. Zatem:

czyżby czas na speciality nespresso? ;) :mhh: ??? :sciana:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Lipiec 2016, 23:02:43 »
Masz na myśli Coffee Dilemma? Tyle krytyki pod adresem Nescaffe, by teraz zostać ambasadorem Nespresso? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Lipiec 2016, 23:06:11 »
Ano.

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:49:09 »
Zawsze zostaje miejsce na klasę premium, w każdej dziedzinie życia i nie spotkałem się z sytuacją, by ta klasa premium nagle spowszedniała. Mogły powstać jakieś "klasy premium dla szerszego grona", które łączą względnie niską cenę ze względnie dobrą jakością (albo nawet nie względnie, ale jednak bez tej naturalnej klasy 'klasy premium').
Zgadzam się. Być może wielkie koncerny będą próbowały jak MK Cafe, próbować "naśladować/udawać" klasę premium, a ponad to...
Dobre jest porownanie z piwami rzemieslniczymi. Roznica jest taka ze w przypadku kawy prog wejscia jest zdecydowanie wiekszy. Np. zrobienie dobrego dripa wymaga wiedzy i doswiadczenia, widac to chociazby po wielkosci watku "Drip czyli prosto i smacznie" (ktorego notabene wczoraj udalo mi sie skonczyc czytac po kilku dniach na raty :) ).
... i tu jest pies pogrzebany. Jedno to wiedza, a drugie to czas/chęci jaki trzeba poświęcić na zrobienie dobrej kawy. Rynek speciality wymaga częściowo hobbystycznego podejścia do sprawy. Dobra kawa to oczywiście ziarna ale również cały proces przygotowania. Np. żeby przygotować dobre espresso trzeba trochę czasu poświęcić i nie mówię tu o nawet 5 minutach, wystarczą dwie do zniechęcenia części (jak nie większości) ludzi. Łatwiej jest nacisnąć guzik w automacie i pić, co myślę że nierozerwalnie wiąże się z rynkiem speciality. Dla części ludzi kawa nie musi wiązać się z przyjemnością picia, tylko jest traktowana jako energetyk, który piją codziennie i oni nie rozwodzą się nad tym co mają w kubku.
Z kawą jest jak z herbatą, co prawda sklepy herbaciane stają się popularniejsze ale rzadko kto zalewa kupioną tam herbatę zieloną wodą o temp. 60-90C (zależnie od rodzaju). Dobre liście nie znaczą dobrego naparu. Herbaty w saszetkach które są często łodygami i zmielonymi liśćmi nadal cieszą się popularnością, nawet często w kawiarniach czy restauracjach herbata jest podawana w saszetkach.

Zatem rynek speciality raczej nie spowszednieje, choć może stać się powszechniejszy ale jeśli moda na kawę minie może też się zmniejszyć, co jest zależne także od dostępu do ziaren.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Styczeń 2017, 15:10:31 »
Moi drodzy, James znowu pisze, że jest optymistą, ale...

Cytuj (zaznaczone)
I’ve said often that there has never been a better time than right now for speciality coffee. It has never been better – as a raw product, a roasted product or a drink. I’ll also say this: there has never been a more challenging time to open a speciality coffee shop or roastery. There has never been more competition than there is right now for the customers that you want, those people your spreadsheet assumes will immediately, and happily, stop buying coffee where they usually do and switch straight over to you.

W moim przekładzie: Wiele razy powiadał, że nie było lepszego momentu dla kaw specjalnych. Nigdy nie było lepiej z surowcem, paleniem, zaparzaniem. Teraz powiada nam też, że nigdy nie było tak trudno z otwarciem kawiarni lub palarni. Nigdy nie było takiej wielkiej konkurencji. Konkurujemy o klienta i chcemy by ów klient od razu i z uśmiechem przestał kupować kawę tam, gdzie ją zwykle kupuje i przerzucił się wprost na nasze zacne kawki...

W tym rzecz, bo założenia biznesu mogą być pociągające i widać w nich profity. Rzeczywistość jest jednak inna niż śmiałe biznes-plany...

Może to nie na temat, ale coś w tym jest. Od kilku miesięcy, może od roku głośno było o kolejnej cudownej palarni kaw specjalnych w Berlinie, The Visit Coffee Roastery. Mocno zaangażowali się w to przedsięwzięcie znani w kawowym światku rodacy. Przedsięwzięcie było ogromne, wyposażenie mega bogate. Palarnia miała najlepsze piece, kawiarnia najlepsze ekspresy i młynki, tudzież najlepszych baristów. Parę dni temu patrzę i widzę, że rodacy nasi przeklinają to przedsięwzięcie, w które pewnie bardzo dużo serca włożyli...
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2017, 15:15:01 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Luty 2017, 12:29:16 »
Kolejny ciekawy tekst Jamesa. Ku refleksji i zadumie tuzinowi otwierających się właśnie w Polsce palarni kaw speciality:

http://www.jimseven.com/2017/02/09/turning-point-feared/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

Bardzo bliskie są mi jego refleksje. Niestety, chyba nie zmierza to w dobrym kierunku. Pozdrawiam z mieszanymi odczuciami, znad kubka Kenii Gatomboya, wypalonej przez jedną z młodych poznańskich palarni kawy...
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2017, 12:31:57 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Luty 2017, 23:13:23 »
Czytam ten tekst no i ma oczywiście rację. Nie oceniam zjawiska, bo nie mam ku temu narzędzi, jednak czy to nie jest normalne, że gdy pojawia się nisza na rynku zostaje ona szybko zagospodarowana aż do przesycenia i Ci którzy nie są w stanie się utrzymać dalej, po prostu odpadają? Szczególnie w naszym narodzie zauważam  taki wyraźny trend modowy, trudno nie połapać się co jest na czasie, bo co druga osoba o tym mówi lub to nosi, a nawet czasem się obnosi. Bywa to irytujące, bywa zabawne, czasem niestety bywa tragiczne gdy chodzi o interes, a ktoś źle zainwestuje i wszystko straci.

Te złe praktyki o których pisze chyba  podobnie występują w każdej dziedzinie przemysłu. Ci którzy próbują być cwani znajdują jakąś drogę żeby sprzedać tanio albo transakcją wiązaną coś kiepskiego, z czymś na czym może danemu odbiorcy zależeć.  Tym sposobem wypierają produkty wartościowe jednak o wyższej cenie.

Antonio powiedz mi jak Ty rozumiesz ostatni akapit bo moja znajomość języka angielskiego nie do końca pozwala uchwycić mi tę myśl. Czy chodzi o to żeby kawy konwencjonalne zbliżyć do rynku palaczy speciality, co da możliwość bardziej zrównoważonego rozwoju rynku kawowego? Czyli zarówno farmerom jak i palaczom ?
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2017, 23:17:04 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Luty 2017, 10:42:29 »
W ostatnim akapicie James pisze, że byłoby dobrze, gdyby środowisko specialty coffee na powrót zaczęło ze sobą współpracować, by zwykła kawa znowu była czymś wyjątkowym :). Wg niego taka współpraca, polegająca na budowaniu środowiska, a nie jedynie własnego zysku daje nadzieję na rozwój...

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Luty 2017, 12:09:59 »
Wg niego taka współpraca, polegająca na budowaniu środowiska, a nie jedynie własnego zysku daje nadzieję na rozwój...

Ale czy to nie jest troche utopijne?
Zapewne tak byloby najlepiej dla konsumentow i moze dla czesci producentow - ale nie jestem pewien czy w dobie kapitalizmu w ktorym funkcjonuje obecnie biznes to jest w ogole realne na szeroka skale.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Luty 2017, 12:15:29 »
Dlatego napawa go (Jamesa) to troską...

Czy w ogóle w przypadku wielu małych firm, palarni, kawiarni można znaleźć jakiś wspólny interes, wspólny cel, zarazem bezinteresowny i służący rozwojowi ogółu?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Luty 2017, 12:42:51 »
Hmmm. W Irlandii na 10 najlepszych kawiarni, współpracuje ze sobą... dziewięć. Nawet jesli kawiarnia jest tak mała ze nie serwuje kanapek, obiadów czy czegokolwiek innego poza kawa, na ich fb, instagram, czy twitter sa polecane inne kawiarnie. Regularnie można zobaczyć wpisy: "byłem dzis w pobliskiej kawiarni xyz i dostałem naprawde świetna kawę! Ponadto ich przekąski sa niesamowite! Polecam zeby zajrzeć", "nasi przyjaciele z kawiarni xyz serwują dzis dripy za pół ceny, wpadnijcie tam koniecznie!". Ostatnio tez stała sie popularna wymiana baristów wśród fajnych kawiarni np, dzis bedzie was obsługiwał team z kawiarni abc, natomiast my idziemy do nich.
Wydaje mi sie ze różnica jest i bedzie w mentalności ludzi, Anglicy sa w porządku, ale dosc zawistni zwłaszcza wśród tak wielkiej ilości imigrantów, którzy dbają tylko o własne sprawy. Natomiast Irlandczycy to mega przyjemni ludzie, którzy wielokrotnie stawiają przyjaźń i współpracę wyżej niz osobiste korzyści.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Luty 2017, 14:33:35 »
Włąśnie jest to bardziej kwestia lokalnej współpracy, która potem może się dalej rozszerzać. To bardzo fajna akcja z tymi rotacjami baristów i poleceniami. Zdaje mi się że w Polsce też pojawiają się takie głosy. Może trzeba rozszerzać takie akcje :)

Szczympek Ty na pewno dobrze władasz językiem Szekspira. Byłbyś tak dobry i przetłumaczył mi ostatni akapit wypowiedzi Jima, bo nurtuje mnie ta kwestia commodity coffee jak to rozumieć?   
"I believe that there is an opportunity for the industry to renew its collaborative spirit, to see the commodity coffee dressed up as something special as the real competition, and for us to grow sustainably."
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2017, 14:43:02 wysłana przez krystians »

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Luty 2017, 15:15:54 »
Dosłownie to będzie mniej więcej tak:

"Wierze, że jest możliwość, aby przemysł (kawowy) odnowił ducha współpracy, aby zobaczyć zwykłą kawę ubraną (przyrządzoną) w specjalny sposób, jak prawdziwa konkurencja i abyśmy rośli w sposób zrównoważony."

Aby oddać właściwy sens zdania przetłumaczyć należałoby tak (w nawiasach słowa, które oddają kierunek rozumowania):

"Wierzę, że jest okazja (możliwość), aby branża (kawowa) odnowiła ducha współpracy, żeby zobaczyć powszechną kawę oprawioną w coś szczególnego, co będzie prawdziwą konkurencją (wyzwaniem), żebyśmy mogli rozrastać (rozwijać) się w sposób zrównoważony."

W oryginalnym zdaniu w drugiej części jest trochę niejednoznacznego filozofowania, więc oczywiście to moje rozumienie co autor chciał powiedzieć.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Luty 2017, 15:38:53 »
sa polecane inne kawiarnie
Ja tak miałem w Kielcach – w kawiarni od baristy usłyszałem "proszę zajrzeć do piwniczki pod bankiem naprzeciwko, mają fajną kawę a i za rogiem otworzyła się nowa kawiarnia z ciekawą ofertą". Niestety kawiarnia "polecająca" już nie istnieje.

Offline maxredaktor

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Uno Steel Prof z PID-em; Bialetti, V60, Aeropress, French press
  • Młynek: i-mini (jeszcze)
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Luty 2017, 18:03:05 »

Aby oddać właściwy sens zdania przetłumaczyć należałoby tak (w nawiasach słowa, które oddają kierunek rozumowania):

"Wierzę, że jest okazja (możliwość), aby branża (kawowa) odnowiła ducha współpracy, żeby zobaczyć powszechną kawę oprawioną w coś szczególnego, co będzie prawdziwą konkurencją (wyzwaniem), żebyśmy mogli rozrastać (rozwijać) się w sposób zrównoważony."

W oryginalnym zdaniu w drugiej części jest trochę niejednoznacznego filozofowania, więc oczywiście to moje rozumienie co autor chciał powiedzieć.

Bardzo dobrze, dostateczny  :P

Dodam tylko, że autor pisząc o commodity coffee ma na myśli kawę, którą się handluje na giełdzie.
“Be yourself; everyone else is already taken.”
― Oscar Wilde

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi