Forum > Herbata, czekolada, ziółka i inne

Prawdziwa czekolada

(1/203) > >>

KrzychK:

--- Cytat: ziomiwan w 31 Maj  2013, 13:21:34 ---W Wedlu widać ogromne pogorszenie jakości czekolady w porównaniu do tego co było przed wykupieniem przez Cadbury, należącym właśnie do krafta.
--- Koniec cytatu ---

Wybacz, ale Wedel nie miał co już pogarszać. Oczywiście minimalnie lepiej smakuje niż robaczana firma Wawel, ale to nie komplement dla Wedla.
Smak Wedla zakończył się kilkanaście lat temu jak nie lepiej.

ps. żeby było ciekawiej, z tego co mówił kumpel (pracuje na Zamoyskiego) kraj kwitnącej wiśni pozwala im na wiele. Sam już nie wiem czy to dobrze czy źle.

ziomiwan:
Może masz rację co do Wedla. Pamiętam, że kilka lat temu ostatnio jadłem czekoladę Wedla i była bardzo dobra, a to co ostatnio jadłem to zwykła plastelina.
W sumie jak 90% czekolad na rynku.

Żywiec do Danone?! Aż sprawdziłem i jestem w szoku!! Dałbym sobie rękę uciąć, że to nadal Polska firma... Żenada....

KrzychK:

--- Cytat: ziomiwan w 01 Czerwiec  2013, 13:04:35 --- Pamiętam, że kilka lat temu ostatnio jadłem czekoladę Wedla i była bardzo dobra, a to co ostatnio jadłem to zwykła plastelina.
--- Koniec cytatu ---


No proszę Cię, ja nie epatuje że pije tetley  :jezyk:
tak więc zacznij jeść kakao, a nie wawel, wedel itp  :blue:

ps. kto pisał o pisniu po paru głębszych? świnia  :jezyk:

@spinka - Krzychu, nikt Ci nie broni pisać "po spożyciu" :) ale zanim wyślesz posty przeczytaj je proszę i upewnij się, że ich treść jest zgodna z intencją i będzie zrozumiała dla innych

Spinko drogi, chyba nie tylko kawa i herbata są nam drogie, ale też inne spożywcze przyjemności - np. Czekolada w odróżnieniu od cZEKOLADY czyli tego o czym pisał ziomiwan.
Pomimo tego, że to f-ma z Wawy - Wedel nie ma w ofercie dobrych (z dobrego ziarna kakaowca) czekolad. Można zaklinać rzeczywistość, ale m.k.ka.fe jest nędzną podróbka kawy i już - identycznie z Wedlem, Wawelem itp. Jeżeli masz odmienne zdanie - zapraszam, Ty kupisz tabliczkę W. i ja kupie tabliczkę (ale już nie W.) skosztujesz jednej po drugiej, a następnie porozmawiamy czy W to czekolada czy też nie oraz czy pisałem po litrze czy też nie. Pasuje?

ps. a że był wtręt o tetley'u? to taka malutka złośliwostka  :jezyk: choć prawdziwa, zdarza się że pijam z saszetek, ale chwalić sie tym nie mam zamiaru bo to syf

ziomiwan:
KrzychK- nie bardzo zrozumiałem :D
Ja nie twierdziłem, że jadam Wedla czy Wawela! Uważam, że to syf nie czekolada, podobnie jak Lindt który jest przereklamowany.
Doskonale wiem czym jest Manufaktura Czekolady, a dzięki temu czym jest prawdziwa czekolada.
A i do kakao nic nie mam ;) , a nawet bardzo lubię.

Pisanie po spożyciu to zły pomysł ;)

donkiszot:
Jest coś jeszcze (skoro i tak już o czekoladach), oprócz Manufaktury Czekolady, godnego polecenia? Spróbowania? Niekoniecznie supertop, ale powiedzmy oczko wyżej niż nieczekolady od firm na W.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej