Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 150095 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #480 dnia: 20 Maj 2023, 06:43:17 »
Czyli jak ja myślę, że lubię kawę, to jej nie lubię. To proste.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #481 dnia: 20 Maj 2023, 09:13:00 »
Czyli jak ja myślę, że lubię kawę, to jej nie lubię. To proste.
W miarę racjonalny arystoteleski sylogizm jest do przyjęcia:

Jeżeli każdy kawosz17 jest GostRado, a każdy GostRado jest @Antonio, to każdy kawosz17 jest @Antonio

Ale już absurdalny, to nie:

Jeśli każdy kawosz17 jest ziarnem kawowca, a każde ziarno jest espresso,  to każdy kawosz17 jest espresso.

 :hihihi:
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #482 dnia: 20 Maj 2023, 09:32:03 »
A jak to będzie z przelewami ?  :lol2:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #483 dnia: 20 Maj 2023, 11:03:08 »
A jak to będzie z przelewami ?  :lol2:
Tak samo, tylko z pewną różnicą, nie możesz być mną, bo ja tylko Melitta 101, tym bardziej kawosz17, bo chyba tylko espresso, tylko jesteś Antonio  :mrgreen:
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #484 dnia: 20 Maj 2023, 11:59:32 »
bo ja tylko Melitta 101,

Łoj tam łoj tam - to co pod spodem zaklei się taśmą malarską, flamastrem napisze 101 i będzie git :)

20230520_115505.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #485 dnia: 12 Sierpień 2023, 13:38:45 »
Właśnie skończyłem córce czytać, "Niesamowite przygody Marka Piegusa" Edmunda Niziurskiego. Mogę spokojnie polecić dzieciakom i rodzicom czytującym swoim pociechom i lubiących przygodowe książki. Mojej siedmiolatce bardzo się spodobało, ale i trochę starszym dzieciakom może przypaść do gustu. Właściwie, to główny bohater jest szóstoklasistą. Akcja jest wartka, a bohater to poczciwy pechowiec wpadający ciągle w jakieś tarapaty.  Humor językowy i sytuacyjny jest lekki i niewymuszony. Dobrze się to czyta. Zajęło nam raptem cztery wieczory, choć moja córka za każdym razem chciała dalej czytać, także gdyby tata był robotem, dziecko pewnie skończyłoby szybciej tę lekturę.

Napisana w 1959 książka nie trąci myszką choć posiada fajne smaczki realiów PRL typu dokoptowanie do mieszkania dwóch sublokatorów. Daje to przy okazji tematy do rozmów o zmieniającym się świecie, ale jest też fajną rozrywką.


Udało mi się również wreszcie przeczytać jakąś swoją lekturę, a była nią  "Skąd" - Sašy Stanišića. Jugosłowianina pochodzącego z mieszanej Serbsko - Bośniackiej rodziny, który jako dziecko migrował do Niemiec gdy w Jugosławii zawrzało. W powieści autor opisuje na podstawie własnych przeżyć sceny z życia migranta, swoją rodzinę i kilka powrotów do ojczyzny, której już niejako nie ma.  Poza tym autor bawi się układem książki, którą można czytać nieliniowo, szczególnie w ostatniej części wybierając elemnty zakończenia. Książka nieco przypomina mi oglądanie czyjegoś albumu zdjęć pamiątkowych i widokówek z opisem autora choć treść książki żadnych fotografii nie zawiera. Ostatnia część może być zabawą w tworzenie kolażu z przygotowanych elementów na stole.

Książka dla mnie jako byłego azylanta ciekawa, ale także dająca pewien wgląd, z punktu widzenia prywatnej osoby, w bardzo burzliwą i skomplikowaną historię Bałkanów, której w latach 90 świat się przyglądał z otępieniem, niedowierzaniem i bezradnością gdy nacjonaliści podsycali do nienawiści oraz do czego to doprowadziło. O takich rzeczach trzeba pamiętać, aby nie pozwalać by historia się odtwarzała. Co niestety na świecie obecnie w niepokojącym stopniu zaczyna się coraz bardziej przejawiać. W skomplikowanych czasach znów wracają do popularności proste populistyczne przepisy w ustach ludzi dzielących świat na biały i czarny. Doświadczyłem takiego traktowania wielokrotnie w życiu jako nietutejszy, albo jakiś "inny", "niepasujący", a to zbyt długie włosy, a to nie takie poglądy, karnacja itp.  Z własnego doświadczenia uważam, że nikt nie chciałby być przykładany do zero-jedynkowego szablonu "odpowiedniego człowieka".
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2023, 21:29:17 wysłana przez krystians »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #486 dnia: 12 Sierpień 2023, 19:35:11 »
Dobrze jest wyrobić sobie własne zdanie przeczytając tę książkę, a szczególnie ci, co ślepo wierzą w nieomylność kościoła czy papieża.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10581
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #487 dnia: 12 Sierpień 2023, 19:56:01 »
W ogóle na scenie politycznej mamy mnóstwo aktorów. Nawet nie wiemy jak nas bujają i okradają.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #488 dnia: 12 Sierpień 2023, 19:58:33 »
Nie, nie, nie, nie, nie! Absolutnie nie!
To nie jest książka, żeby wyrobić sobie zdanie. To książka, żeby się w nim upewnić. Tu nie ma reaserchu, logiki, a autor nie daje nawet miejsca na własna interpretacje cytatów, tylko objaśnia je po swojemu. Manipuluje nie odnosząc się do praw tamtych czasów, tylko obecne prawa i myslenie, wkłada w realia sprzed 50 lat.
Książka pisana pod tezę i a teza oczywiście, mówi, że kościół to najgorsza instytucja jaka powstała. A jej przewodnicy, z JPII na czele, odpowiadają za absolutnie każde zło tego świata.
czytajcie, jeśli chcecie marnować czas. Ci, którzy uważają KK za zło wcielone upewnią się w tej retoryce. Odczucie jakby weganin pisał na temat wpływu steków na zdrowie.
To książka dla gimnazjalnych ateistów, nikt to zna trochę temat religii nie weźmie tego na serio.

Ps, jak wiadomo, jestem bardzo anty KK, ale nie przesłania mi to jasnego spojrzenia na manipulacje.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2023, 20:02:49 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #489 dnia: 12 Sierpień 2023, 20:09:39 »
Tu nie ma reaserchu, logiki, a autor nie daje nawet miejsca na własna interpretacje cytatów, tylko objaśnia je po swojemu.
Chyba po łebkach czytałeś, bo wtłumaczenie jak działało SB w Polsce czy kościół na przestrzeni wieków jest klarowne, a subiektywnych wniosków mało.
To książka dla gimnazjalnych ateistów
Już to z Twojej strony czytałem - głupi argument.

Wg Ciebie przytacza fakty o księżach pedofilach i tuszowaniu tych przestępstw przez biskupów i JP2?
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2023, 20:17:16 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #490 dnia: 12 Sierpień 2023, 21:15:38 »
Tu nie ma reaserchu, logiki, a autor nie daje nawet miejsca na własna interpretacje cytatów, tylko objaśnia je po swojemu.
Chyba po łebkach czytałeś, bo wtłumaczenie jak działało SB w Polsce czy kościół na przestrzeni wieków jest klarowne, a subiektywnych wniosków mało.
To książka dla gimnazjalnych ateistów
Już to z Twojej strony czytałem - głupi argument.

Wg Ciebie przytacza fakty o księżach pedofilach i tuszowaniu tych przestępstw przez biskupów i JP2?

Tak, przytacza. Nie mam nic do faktów, ale jest napisana pod tezę, a manipulacja czytelnikiem czy podsuwanie sposobu myslenia sprawia, ze z automatu wątpię w rzetelność autora. Jako dziennikarz odbija się od dna. Można te same smutne i obrzydliwe fakty przedstawić inaczej, może by wtedy było inaczej. Tak to trąci bezmyślnym aktywizmem którym się brzydzę.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #491 dnia: 12 Sierpień 2023, 21:44:43 »
Nie mam nic do faktów, ale jest napisana pod tezę
Fakty służą założonej tezie 😅🤣😂 więc tym gorzej dla faktów, bo "fakty można przedstawiać inaczej" Twój cytat.

Ty naprawdę czytałeś tę książkę czy przeczytałeś jaką recenzję? Bo podejrzewam, że niedość uważnie lub to drugie. Jest w niej obszerny rozdział, o tym jak działał jp2.
Poparł kandydaturę na kardynała gościa, o którym wiedział, że jest pedofilem, a tę kandydaturę zaproponował mu ksiądz pedofil z Polski, o którym też wiedział załatwiając mu fuchę za granicą, bo już w Polsce grunt mu się palił.  Jak się nazywał ten kardynał?
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #492 dnia: 14 Sierpień 2023, 21:28:24 »
Pewnie ze można. Ta książka tak motywuje do refleksji nad swoimi wyborami jak trener personalny mówiący: „rusz się opasła świnio, bo zawał Cie dojedzie przed 60 rokiem życia”. Fakt? Tak. Ale raczej nie zadziała. Żeby nie było wątpliwości, ja wierze w znakomita większość rzeczy przytoczonych w tej książce, ale absolutnie się nie nadaje dla
szczególnie ci, co ślepo wierzą w nieomylność kościoła czy papieża.
Najlepsza pozycją, żeby pokazać obłudę, bezsensowność, hipokryzje  KK papieży innych takich jest Biblia.

Na leniwych, polecam Marcin Gutkowski - Bielmo. Tu są fakty, bez przeinaczeń i podsuwanych interpretacji.


Ps, chodzi Ci o McCarricka? Takich było przynajmniej dwóch, ale nie pamietam którego polecał Polak.
Fun facet: jp2 robil problemy bo McCarrick gwalcil tez  dorosłych mężczyzn, ale dzieci mu nie przeszkadzały
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #493 dnia: 14 Sierpień 2023, 22:11:33 »
Kardynał wiedeński Groër, a polecił go papiżowi Saduś.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #494 dnia: 28 Sierpień 2023, 10:20:37 »
Przyjemna pozycja do poczytania, nawet dla tych, co nie grają w szachy. Żonie też się spodobała do tego stopnia, że ponownie zacznę ją uczyć.  Serialu nie oglądałem.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi