Autor Wątek: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com  (Przeczytany 30787 razy)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Hej,
Spróbujmy ogarnąć listę zakupową do https://brooks-espressomachines.com/en/
Pojawił się pre-order na świętego Graala Caravelowców - podwójne sitka, laserowo rzeźbione :)
Jak zbierzemy się większą paczką mogę ponegocjować zniżkę u Thijsa i przeprowadzić zamówienie.
Zależy mi jednak mocno, by mieć szansę na pozyskanie sitek do Świąt, więc zbieram chętnych w przez tydzień do 6.12.
(Dr, jeśli planujesz zakupy dopiero po świętach nie znaczy to, że się nie przyłączyłbym z kolejnymi sitkami ;))

Lista dotyczy tylko akcesoriów typu portafiltry, uszczelki, sitka itp., jak ktoś chce nabyć Faemkę Mercurio to niech negocjuje sam  :hihihi:

1. pafcio0 - 2xsitko 0.3mm - €30
2...
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2020, 11:11:45 wysłana przez pafcio0 »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2015, 20:54:08 »

1. pafcio0 - 2xsitko 0.3mm - €30
2...

Ja się dopiszę na NPF i sitko 0.3mm i komplet uszczelek na zaś (sam nie wiem jaki rozmiar w końcu brać). Do 6.12 powinienem wiedzieć czy podołam przed Świętami.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2015, 12:20:11 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2015, 23:39:11 »
Trudno pomierzyć te otwory, oryginalne mają 0,30 mm ?!
Przydałoby się drugie sitko ...

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2015, 10:27:29 »
Trudno pomierzyć te otwory, oryginalne mają 0,30 mm ?!
W kwestii rozmiaru oczek - mam dwa sitka oryginalne, jedno które uważam za wzorcowe i drugie które pozyskałem później - z którym to mam problemy, bo paskudzi mi kuchnię. Dzisiaj przyjrzałem się im bliżej. Nie mam możliwości pomierzenia otworów, ale to sitko z mniejszymi dziurkami jest tym kapryśnym.
fotki:

Oczywiście, niekoniecznie musi to być spowodowane wyłącznie małą średnicą oczka, może wchodzą w grę inne niuanse. Ewentualnie to ja nie potrafię okiełznać dobrego mielenia/dozy/tampingu - i w sumie nie mam zamiaru bawić się w szamańskie tańce.
Tym nie mniej - ja za ciaśniejsze sitko dziękuję. Szoty ze "zwykłego" są wystarczająco skoncentrowane, zbalansowane i obłędne.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2015, 11:57:35 »
Pafciu, dziękuję za zdjęcia. Porównałem z moimi.
Ciekawe, jakie oni mają. Wygląda na to, że ja mam te mniejsze otwory ale więcej dziur na brzegu.
Chętnie wypróbuję te większe. O ile takie są w sitku od brooks  ?!
I komplet uszczelek, by się przydał. Na zdjęciu na stronie nie widzę drugiej wąskiej uszczelki do grupy ...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2015, 12:19:51 »
Szoty ze "zwykłego" są wystarczająco skoncentrowane, zbalansowane i obłędne.

I problem wielkości się rozwiązał. Zrobiłem edycję mojego postu na górze.
LMWDP #469

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2015, 19:28:02 »
Na pewno komplet uszczelek ( i tak juz je mialem zamawiac).

I te nowe sitko w rozmiarze male dziurki (0.25mm). Zwykle male mam i jedno nietypowe duze.
Te zwykle podwojne poszlo do KAKRa.

Co do sitka na razie na 90%, ale jakbym nie zamawial dam update.

Ktos zna wysokosc nowych sitek?

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień 2015, 16:31:44 »
Odpowiedz od Brooksa, wysokosc to 27mm powinny dzialac dla pepiny.
Mielimy drobniej podobnie jak do singla.

The height of the baskets is 27 mm, the reason we chose for this height is that we also wanted that it is suitable for a la peppina machine.

Well we have tested them ourselfs and one of our customers is using the tester(it has a hole diameter of 0,25mm) and we both experienced that the finer grind works better.

It is a little bit more difficult and different to use then the original baskets, but it gives a richer taste to the espresso(that is our experience)

The customer also made a instruction how to use it properly, they use it every single day. It is still a lot of trial and error:

1) 12 grams finely ground coffee (about the same fineness as I use in the little basket, may a touch coarser.

2)  Medium-ligth tamp

4) Water at 92-93°.

5). Water tank nearly full.

6) I raise the handle very slowly and preinfuse for 8 seconds.

7) I lower the handle VERY SLOWLY. After I feel some resistance, I slow down even more. I press very lightly into the coffee until the first drips start to emerge. Then I gradually increase the pressure to get a nice centered flow.

8) When I reach the bottom, I am finished for a ristretto.

9) For a regular espresso, I very slowly return the handle until I hear a couple of gurgles, then I very slowly go back down. I increase the pressure once I feel resistance and produce another flow until 25 mm in the cup or blonding.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień 2015, 10:08:33 »
Ciekawe rzeczy. Można się jeszcze zastanowić czy by nie wziąć tego drobniejszego na spróbowanie.
Moje sitka też mają 27mm wysokości (27,5mm)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudzień 2015, 10:06:52 »
Poki co niezbyt duzy odzew. Do zamowienia tez peppinowcy moga sie dolaczyc jak wynika z emaila.

Zastanawiam sie jeszcze nad bialym NPFem ale to poniekad zalezy do ceny. Jak sie uzywa NPD w Caravelku?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Grudzień 2015, 10:35:02 »
Jak sie uzywa NPD w Caravelku?
Już nie wyobrażam sobie bez. Obserwacja ekstrakcji dużo mówi, no i daje mnóstwo radości. Tylko boli, że kawałek metalu w niewyszukanym kształcie tyle kosztuje.
Poki co niezbyt duzy odzew.
Cztery osoby to już coś.  :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Grudzień 2015, 11:06:54 »
Tylko boli, że kawałek metalu w niewyszukanym kształcie tyle kosztuje.

No wiec właśnie - na dzień dzisiejszy właśnie brak funduszy to największy bloker :( a taki biały NPF by mi się przydał. Zobaczymy co się wytargować da :)
LMWDP #469

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Grudzień 2015, 11:38:54 »
Tu na tłoku masz pewnie 2 oringi. Ten zestaw pasuje do mojej maszynki i na bank go jako minimum biorę.



Na sitko też się lapie. Co do npf - to jakoś ich na stronie nie widać :(
LMWDP #469

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Sitka i akcesoria do Caravela (i nie tylko) brooks-usedespressomachines.com
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudzień 2015, 11:46:01 »
http://www.brooks-usedespressomachines.com/Arrarex-Caravel-lever-espresso-machine-spare-parts-bottomless-portafilter
Ja nie mam na tłoku uszczelek, jeszcze inna wersja. Ja mam w cylindrze we wgłębieniach, dwie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi