Autor Wątek: QM Achille 0996 PID  (Przeczytany 30761 razy)

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: QM Achille 0996 PID
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Grudzień 2015, 13:10:26 »
Rzadko robię więcej niż jeden strzał w cyklu, ale też miałem kilka razy wrażenie, że drugi jest lepszy.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: QM Achille 0996 PID
« Odpowiedź #91 dnia: 11 Luty 2016, 19:17:01 »
Pół roku z Achille prawie minęło. Mój zachwyt jak do tej pory wcale się nie zmniejszył i pomimo małych problemów z włoską jakością kupiłbym ją jeszcze raz. Jakiś czas temu słyszałem od czasu do czasu z wnętrza ekspresu syczenie. Nie chciało mi się zaglądać do środka albo nie miałem czasu ale pewnego dnia odkręciłem obudowę i znalazłem przyczynę.



Syczenie dochodziło z gwintu trójnika wkręconego do bojlera. Najprawdopodobniej włosi wykonali dwa obroty za mało przy dokręceniu.



Naprawa trwała kilka minut i można korzystać dalej  ;)

Temperatura na Pidzie to 119 lub 120 stopni czyli od 0,9 do ok. 1,05 bara. Żadnych flushów nie robię oprócz tych króciutkich po zaparzaniu.

Przy okazji chciałem pokazać kratkę na górę ekspresu, którą kupiłem chyba za 3 euro a sprawdza się rewelacyjnie. Powierzchnia górna się wogóle nie niszczy.






Aktualnie w młynku mam Chocolate Wave ;)


W młynie: ziarna

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: QM Achille 0996 PID
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Sierpień 2016, 09:34:59 »
Minął prawie rok i na tyle czasu wystarczyły uszczelki na tłoku, pod prysznicem również. Dźwignia zaczęła już łapać bardzo wysoko i starczało raptem na 20g shoty. Żadnych wycieków z górnego otworu nie było ale musiałem robić myk Felliniego aby zwiększyć objętość. Uszczelki dojdą w przyszłym tygodniu, tymczasem przesmarowałem je obficie i shoty wróciły do normy ale wygląd uszczelek mówi wszystko - do wymiany!
W młynie: ziarna

Offline bedrim Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Rocket R58
  • Młynek: CEADO E6P
Odp: QM Achille 0996 PID
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Wrzesień 2016, 12:24:17 »
Przy okazji chciałem pokazać kratkę na górę ekspresu, którą kupiłem chyba za 3 euro a sprawdza się rewelacyjnie. Powierzchnia górna się wogóle nie niszczy.

A taka kratka to jak się nazywa, albo gdzie ją kupić?

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: QM Achille 0996 PID
« Odpowiedź #94 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:17:29 »
Kupowałem tu
W młynie: ziarna

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: QM Achille 0996 PID
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:24:44 »
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi