Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 246058 razy)

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1020 dnia: 09 Maj 2023, 12:15:32 »
Który to taki cwany producent? Dobrze wiedzieć, żeby czegoś takiego nie kupić.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1021 dnia: 09 Maj 2023, 13:03:46 »
Z Britą są problemy. Chyba nowe filtry Maxtra nie są kompatybilne ze wszystkimi dzbankami, aczkolwiek tu sobie nie dam ręki uciąć, bo to nie ja przerabiałem.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1022 dnia: 09 Maj 2023, 18:23:18 »
Naraize regularnie mieszam dzbanki i filtry Brity, Dafi i Aquaphor, te ala maxtra i jeszcze nie miałem niepasujących. Najczęściej biorę Dafi, są szybsze a dodatkowe zmiękczanie Brity mi zwyczajnie nie jest przydatne, za to dzbanki Dafi to najgorszy sort :)
I też używam magnezowych, mam bardzo niską mineralizację w domu, filtruje głównie żeby brudy z instalacji odrzucić i taki filtr wyraźnie podkręca smak kawy i samej wody, chodź na krótko, tydzień, może dwa, tyle przynajmniej zauważam a zmysły jak wiemy są mylące ;)

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1023 dnia: 09 Maj 2023, 19:48:21 »
Ha, ja mam DAFI od paru lat i jest ok., miałem Brita, Aquaphor i mam jeszcze w biurze jakiś z Auchana (ale made in Estonia) i jakościowych różnic nie zauważyłem. Jedynie mój Aquaphor był koszmarnie niewygodny.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1024 dnia: 01 Czerwiec 2023, 14:07:03 »
Czy to możliwe, żeby "tylko" zmiana wody spowodowała o wiele szybszy przepływ? Woda z kranu według testera wyszła miękka a po wodzie z dzbanka musiałem skorygować mielenie o jakieś 3 stopnie (ta sama kawa z tej samej paczki). Zmieniła się w te dni też pogoda więc i wilgotność powietrza, ale zwykle 1 stopień to max co musiałem korygować.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1025 dnia: 17 Czerwiec 2023, 08:53:43 »
Czy miernikiem TDS-3 da się sprawdzić twardość wody ze stacji zmiękczającej?
Moim zdaniem nie, bo wymieniałem stację na nową i twardość ustawiona na 4°dH, a miernik pokazuje 220, podczas gdy woda osmotyczna ma 018.
Muszę nabyć tester kropelkowy.

Offline mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1026 dnia: 17 Czerwiec 2023, 11:10:51 »
Moim zdaniem masz rację. Miernik TDS mierzy zawartość różnych soli/jonów w wodzie. Stacja zmiękczająca wymienia część jonów wapnia i magnezu na sód lub potas. Więc mimo zmiany twardości, sumaryczna zawartość jonów, a więc też TDS praktycznie się nie zmienia.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1027 dnia: 17 Czerwiec 2023, 11:53:14 »
Do twardości to tester kropelkowy.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1028 dnia: 18 Czerwiec 2023, 23:02:21 »
Za czorta w mojej okolicy nie kupisz wody Żywiecki Kryształ czy Primavery tak że muszę to zamówić w necie a skoro tak to którą z nich byście polecili cena nie jest tutaj najistotniejsza bo teraz i tak za Żywiec Zdrój 5l pacę 9,99zł.
Dzięki za podpowiedz.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Dawid_C

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: V60, Flair Pro 2
  • Młynek: C40 MK3, Jx-Pro
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1029 dnia: 18 Czerwiec 2023, 23:25:35 »
Co prawda Primavery do przelewu nie używałem, ale Żywiecki Kryształ używałem i wciąż używam. W moim odczuciu - efekt końcowy w filiżance znacznie lepszy względem kranówki przefiltrowanej w dzbanku Dafi z podstawowym filtrem. Polecam spróbować  :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1030 dnia: 19 Czerwiec 2023, 06:19:23 »
Dzięki za podpowiedz.
Ja już jakiś czas nie używam pod przelewy przefiltrowanej kranówki tylko Żywiec Zdrój ale i ta woda pojawia się u nas coraz rzadziej stąd decyzja o zakupie w necie.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1031 dnia: 19 Czerwiec 2023, 07:21:26 »
Jeżeli chcesz lać do ekspresu ŻZ lub Primaverę, to będziesz miał kamień, zaś po ŻK - nie.
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1032 dnia: 19 Czerwiec 2023, 07:34:41 »
zaś po ŻK - nie.

OK jasne

Dzięki
Zamawiam ŻK powinna dojść zanim ekspres przyjdzie.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline mikolajbe

  • Wiadomości: 4
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1033 dnia: 19 Lipiec 2023, 12:20:37 »
Szukam i szukam, ale nie widzę, żeby ktoś konkretnie wymieniał jakąś wodę destylowaną / demineralizowaną. Możecie polecić jakiegoś producenta, który oferuje taką wodę o jakości spożywczej i pakowaną w plastik odpowiedni do żywności?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1034 dnia: 19 Lipiec 2023, 12:49:52 »
Ja mam akurat parę ulic dalej producenta wody demineralizowanej i zdaje się, że można na miejscu w dowolną butelkę nalać. Może też ktoś taki jest koło Ciebie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi