Autor Wątek: Jak przyrządzić dobre kakao  (Przeczytany 33660 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty 2016, 22:21:31 »
Grex, ta czekolada jest tak niesmaczna... Nigdy nie zamienię moich ziarenek na takie rzeczy. Każde ziarenko kakao ma swój własny zapach, aromat, smak, a ta lidlowa czekolada mdła jest zwyczajnie.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty 2016, 23:04:57 »
chyba taka zła nie jest, 81% masy kakaowej, w teście dostała 5.5 na 6 możliwych punktów: http://magicznykociolek.blox.pl/2015/10/Czekolada-gorzka-JD-Gross-ARRIBA-SUPERIEUR.html
Ja porównywałem z Wedlem i Wawel 65% i moim zdaniem ta tutaj jest lepsza bo mniej słodka. Czasami kupuję też Wawel 90% ale jakoś przyjemniej smakuje jednak ta 81%.

Ponoć dobry smak ma też Tesco Finest Swiss 85% Dark Chocolate, ale nie widziałem jej w sklepach.

Jeśli masz namiary na lepszą czekoladę która jest w miare łatwo dostępna i niedroga to proszę podziel się.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Luty 2016, 08:19:04 »
To wszystko marketowa robota. Choćby nasza polska Manufaktura Czekolady z tym wygrywa. W marketach Lindt jest dużo lepszy, moim zdaniem.

Offline Olek

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: chodzę na razie do kawiarni
  • Młynek: chodzę na razie do kawiarni
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Luty 2016, 13:44:46 »
Żeby było jasne, nie uważam Neskłików i Puchatków za kakao, tylko chciałem pokazać skalę mojego zdziwienia dla profesjonalnego podejścia do tematu w tym wątku :)

Co do czekolady z Lidla, to bywałem tam dość często, ale nigdy nie zwróciłem na nią uwagi. Czas na zakup wreszcie! :D

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2016, 17:52:26 »
kupiłem Tesco Finest Swiss 85% Dark Chocolate (100g za 8 zł) http://magicznykociolek.blox.pl/2015/02/Tesco-Finest-Swiss-85-Dark-Chocolate.html sporo droższa od podawanej wcześniej Arriba Superieur 81%(125g za 4zł) a smak podobny - masa kakaowa+tłuszcz kakaowy, bardzo mało cukru który w składzie jest wymieniany dopiero jako trzeci (w Arriba jest drugi). Czekolada jest przyjemna w smaku, delikatna i niemal pozbawiona słodyczy.
Do wypróbowanie w Tesco zostają jeszcze inne z tej serii, jest tam parę 70-75% z różnych gatunków kakao.

Szkoda że polskie marki nie robią tego typu czekolad, Wawel czy Wedel nawet w tych ciemnych ładują sporo cukru.

Zerknąłem na ofertę Manufaktury Czekolady o której mówił Antonio, ale ceny z księżyca. Malutkie tabliczki, 100g czekolady 85% kosztuje tam.....36zł (!!!). Mają fajny wybór ale stanowczo za drogie te produkty do regularnego spożywania. Może ktoś próbował i podpowie czy smak tych czekolad bardzo mocno odbiega od topowych produktów marketowych?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2016, 18:43:26 wysłana przez grex »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Luty 2016, 18:42:44 »
Może ktoś próbował i podpowie czy smak tych czekolad bardzo mocno odbiega od topowych produktów marketowych?
Nie odbiega, to zupełnie inna pula smaków. No chyba że dla Ciebie Maybach odbiega wyposażeniem od Syrenki.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Luty 2016, 18:49:50 »
Twoje refleksje o cenach są raczej nieprzyzwoite. Gdybyś to trochę przekalkulował... Chcesz płacić grosze za dobry towar... A dobra, rzetelna czekolada to przede wszystkim ogromna praca.
Czekolady Manufaktury składają się tylko z kakaowego ziarna i cukru. A co jest w składzie tych marketowych czekolad? Często kakao w proszku, lecytyna sojowa, jakieś tłuszcze...
Gdyby Wedel lub Wawel robił rzetelną czekoladę, pewnie nie kosztowałaby ona parę zł. Zwykła tabliczka z Manufaktury kosztuje ok. 15 zł. Droższa może jest jakaś specjalna ich czekolada z ziaren odmiany Porcelana?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2016, 19:04:46 wysłana przez Antonio »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Luty 2016, 19:59:10 »
Kiedyś czekolady Rausch sprzedawał Kaufland w dobrej cenie. Znawcy pisali, że to dobra czekolada, znacznie lepsza niż, Lindt i inne. Niestety nie dane mi mi było spróbować, bo wycofano z oferty. W internecie można kupić poniżej 10zł.
Jak na razie spróbowałem 2 czekolad z Manufaktury Czekolady, trudno mi ocenić, bo preferuję mleczne, a wybrałem te z dużą zawartością kakao.
Ale warto spróbować, coś z wyższej półki, aby mieć porównanie.
 Rozczarowałem się natomiast czekoladą do picia Arcaffe Barcios. Nic specjalnego za taką cenę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty 2016, 20:37:03 »
Tak czy owak lepiej wesprzeć małą polską firmę, np. Manufakturę niż duży niemiecki przemysł...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Luty 2016, 21:20:41 »
czy plarnia M.A. posiada jeszcze w ofercie ziarno kakaowca?
To może być jeszcze lepsza (i korzystniejsza cenowo) propozycja niż drogie czekolady, których i tak tylko część (odliczając tłuszcz, cukier i dodatki) stanowi samo ziarno.

Offline Olek

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: chodzę na razie do kawiarni
  • Młynek: chodzę na razie do kawiarni
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Luty 2016, 18:32:23 »
Tak czy owak lepiej wesprzeć małą polską firmę, np. Manufakturę niż duży niemiecki przemysł...
Zgadzam się z tym pomysłem i już nie mogę się doczekać pieniędzy, aby złożyć zamówienie :D

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Luty 2016, 14:03:08 »
musiałem przekonać się osobiście ile warte są te droższe czekolady rodzimej produkcji i zakupiłem "Surowa czekolada organiczna z jagodami Goji 60%" CoCoa polskiej marki SuroVital http://www.facetikuchnia.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/COCOA-test_08.jpg W opisie podano: Surowa czekolada robiona ręcznie z nieprażonych ziaren kakaowca • słodzone cukrem z kwiatu palmy kokosowej • najlepsze ziarna kakaowca z ekologicznych farm

Cena prawie o połowę niższa niż w Manufakturze Czekolady bo 9-10zł/50g, wykonana w całości z naturalnych składników. Smak - rewelacja, lepszy od masowej produkcji dostępnej w marketach. Słodka ale w nienachalny sposób, intensywnie czkoladowa, czuje się jakby drobinki cukru podczas gryzienia. Jakby ktoś chciał więcej informacji : http://rawcocoa.pl/project/goji/

Polecam ten produkt.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Luty 2016, 15:16:29 »
nieprażone ziarna to prawie jak kawa zielona.

Ktoś z czekalodowców się odważył zrobić porównanie?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Luty 2016, 15:29:48 »
Ziarna to ziarna, ale "surowa" czekolada nie jest surowa w dosłownym sensie. Też smakują mi surowe czekolady. Jednak "czegoś" w nich brak...
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2016, 16:11:16 wysłana przez Antonio »

Offline Kawiareczka

  • Wiadomości: 3
    • desmoxan opinie
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Marzec 2016, 17:51:03 »
Ja się dopiero od niedawna uczę przyrządzać prawdziwie dobre kakao. Dziecko tego wymaga. Rośnie mi naprawdę mały smakosz w domu :)
*Link Removed*

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi