Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 107483 razy)

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #345 dnia: 02 Grudzień 2022, 20:08:17 »
Intensywnie zastanawiam się nad zakupem i łaskawym okiem patrzę na model Stradivari. :)
Mam pytanie do użytkowników:
Czy zrobię na tym urządzeniu typowe i smaczne "amerikano" 300 ml dla P. żony?
Mam na myśli rozcieńczone espresso z kolby NPF i z 20g mielonego ziarna.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #346 dnia: 03 Grudzień 2022, 11:50:09 »
Czy zrobię na tym urządzeniu typowe i smaczne "amerikano" 300 ml dla P. żony?
Mam na myśli rozcieńczone espresso z kolby NPF i z 20g mielonego ziarna.

Na tym sprzęcie zrobisz tylko i wyłącznie espresso -ok 14g na standardowym sitku i ok 30-40g uzysku gotowej kawy - i mozesz rozcieńczać do woli ;)
Są większe sitka IMS i chyba jakieś jeszcze - nie wiem dokłądnie - ja mam wersję premilenijną i tam jest sitko 49mm - w Stradivawri jest 51mm
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #348 dnia: 03 Grudzień 2022, 16:21:37 »
I takie opcje dla "konesera w przeciwnym damskim kierunku" też w zasięgu  ;) męska czarna  : :o damska  O0
 74DD4904-B519-4C62-A26C-E70CC6A27F4E.jpeg

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #350 dnia: 04 Grudzień 2022, 17:35:55 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Teraz robię żonie amerikano z Aeropresu lub kawiarki i rozcieńczam do objętości 300 ml.
Mnie bardziej chodzi o to, czy kawa będzie smaczna jak ją przyrządzę z sitka 20 g i rozcieńczę do 300 ml?

skansen

  • Gość
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #351 dnia: 04 Grudzień 2022, 21:47:58 »
Teraz robię żonie amerikano z Aeropresu lub kawiarki i rozcieńczam do objętości 300 ml.
Mnie bardziej chodzi o to, czy kawa będzie smaczna jak ją przyrządzę z sitka 20 g i rozcieńczę do 300 ml?
To co teraz robisz dla żony to nie jest klasyczne americano. Americano powstaje na bazie espresso (a nie kawy z kawiarki/aeropressu).
Ciężko nam zgadnąć, czy americano będzie żonie smakować. Na pewno będzie smakować inaczej niż kawy obecnie serwowane.   
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2022, 21:53:16 wysłana przez skansen »

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #352 dnia: 04 Grudzień 2022, 23:00:38 »
Zrobię espresso z Kompresso i rozcieńczę wodą w odpowiednich proporcjach.
Sitko Kompresso mieści 14 g kawy, a ja dodam do 210 ml wody. Taki mam plan. :-)
Jak będzie smaczne, to kupię La Pavoni.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #353 dnia: 28 Grudzień 2022, 01:57:40 »
Zastanawiałem się przy zamawianiu Bong isolatora
W jakim stanie jest Twój Bong isolator? Wszystko z nim ok? Mój od strony bojlera zwyczajnie skruszał! Nie wiem czy to tylko moja przypadłość, czy też u innych występuje ten problem? Ostatecznie zdecydowałem się na wywalenie tego update'u - ubytki były tak duże, że przy każdym szocie woda kapała ze styku bojlera z bongiem.

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #354 dnia: 30 Grudzień 2022, 12:31:00 »
Zastanawiałem się przy zamawianiu Bong isolatora
W jakim stanie jest Twój Bong isolator? Wszystko z nim ok? Mój od strony bojlera zwyczajnie skruszał! Nie wiem czy to tylko moja przypadłość, czy też u innych występuje ten problem? Ostatecznie zdecydowałem się na wywalenie tego update'u - ubytki były tak duże, że przy każdym szocie woda kapała ze styku bojlera z bongiem.


A długo miałeś go założone? U mnie siedzi już ponad rok i wszystko wygląda jak nowe :)
Ale jeżeli Ci się porobiły takie rzeczy z Bongiem, to myślę, że śmiało możesz pisać do Tudora - wyjaśni uszkodzenia i całkiem możliwe, że wyśle nową sztukę ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #355 dnia: 30 Grudzień 2022, 12:38:26 »
Ja miałem dylemat przy ulepszaniu, jednak przeważyła zasada mniej plastiku. Zamiast bongo wymieniłem na metalowe wnętrze kielicha i miedziany łącznik. Teoretycznie wszystko szybciej się nagrzewa ale chyba i szybciej oddaje ciepło, nie mam pomiarów temperatury w środku kielicha, ale espresso ze średniopalonych ziarenek wychodzi super (stosuję jeszcze metalowy krążek na kawę).

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #356 dnia: 30 Grudzień 2022, 12:54:56 »
Według historii wiadomości wychodzi na to, że miałem zamontowanego bonga od lutego. W tej chwili jest zdemontowany i wygląda tak:









Fakt, że bardzo ułatwiał zrobienie dobrego espresso :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #357 dnia: 11 Styczeń 2023, 08:17:33 »
Myślę o pomalowaniu podstawy (wersja chromowana), ktoś wie gdzie dobrze byłoby wysłać ?

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #358 dnia: 16 Styczeń 2023, 21:40:45 »
Daj do jakiegokolwiek zakładu malującego proszkowo ;)
Przygotują i pomalują.

U mnie taka akrobacja wyszła tak:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #359 dnia: 17 Styczeń 2023, 07:28:28 »
O to mi chodziło  :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi