Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 108450 razy)

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #330 dnia: 11 Kwiecień 2022, 09:12:17 »
Grupa jest dość niewielka więc ma tendencje do szybkiego nagrzewania i szybkiego studzenia. Woda ma wyższa temperaturę i mniejszą drogę do przebycia niż w HX więc pewnie w jakimś stopniu może wystapić przekłąmanie pomiędzy temperatura grupy a kawy wychodzacej z kolby. Nie mam termometru w kolbie ale faktycznie wydaje mi się, że przy temp. 88 stopni na grupie kawa jest bardziej gorąca niż w HX o podobnej temperaturze grupy.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #331 dnia: 11 Kwiecień 2022, 09:37:28 »
U mnie w Europiccoli termometr (z czujnikiem termopara K) przyklejony do grupy po 1 spuszczeniu wody i przy drugim szocie pokazał 102 stopnie, ale kawa wyszła w punkt, tak jak przy HX z temperaturą wody 92-93 stopnie. Fakt że mam wymieniony kielich i łącznik grupy z bojlerem na metalowe i stosuję podkładkę na kawę https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1891.msg248521#msg248521
Zmierzam do tego, że temperatura grupy może być jakimś wyznacznikiem, ale nie oznacza ona temperatury wody, która trafia na kawę.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #332 dnia: 11 Kwiecień 2022, 11:27:29 »
To ciekawe ja mam tak samo termoparę przyklejoną do grupy, ale osiągnięcie 90 stopni to prawie cud. Fakt, że mam LaPa postmilenijny ale trochę mnie to zastanawia, podłożę inny czujnik temperatury i sprawdzę czy przypadkiem pomiary nie sa zafałszowane.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #333 dnia: 11 Kwiecień 2022, 13:16:54 »
Wnętrze grupy zapewne masz oryginalne plastikowe, ono izoluje i zakładam wolniej oddaje ciepło (ja też mam wersję nową Europiccoli)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #334 dnia: 11 Kwiecień 2022, 17:46:30 »
stosuję podkładkę na kawę
Daje cos to sitko???
Zastanawiałem się przy zamawianiu Bong isolatora ale w końcu się nie zdecydowałem - stwierdziłem, że jakby dawało - to byłoby powszechne ;)
ale warto zapytać praktyka :D
Never Give UP †

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #335 dnia: 12 Kwiecień 2022, 09:54:42 »
W HX mam do czyszczenia espazzolę, tu nakładka załatwia sprawę, grupa czysta i myślę że temperatura lepsza. Tylko ja nie mam bongo, więc nie wiem jak z bongo czy już nie za zimno będzie :)
W sumie ze wszystkich dodatków jestem bardzo zadowolony, długa dysza też dużo daje do komfortu obsługi.

Online Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #336 dnia: 14 Wrzesień 2022, 09:00:58 »
Foto od klienta.  [emoji38]

unnamed.png
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #337 dnia: 14 Wrzesień 2022, 13:11:31 »
Dzień dobry

Gdzie serwisujecie swoje Europiccola
Dostanę w prezencie używany, ale wywołuje zwarcie, podobno to kwestia uszczelek i woda się dostaje gdzieś tam.
Najlepiej okolice Warszawy.
Dzięki

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #338 dnia: 14 Wrzesień 2022, 17:16:24 »
Sprzęt prosty do serwisowania w domu, uszczelki możesz wymienić sam, zwarcie po oczyszczeniu może zniknąć, a co do serwisu w Nadarzynie u dealera serwisant kuma

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #339 dnia: 16 Wrzesień 2022, 13:55:50 »
Sprzęt prosty do serwisowania w domu, uszczelki możesz wymienić sam, zwarcie po oczyszczeniu może zniknąć, a co do serwisu w Nadarzynie u dealera serwisant kuma
Chyba prosty, ale nie za bardzo mam ochotę się w to bawić. Na prądzie się nie znam.
Dzięki.
Masz jakiś ko konkretny namiar ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #340 dnia: 16 Wrzesień 2022, 17:43:38 »
Dzień dobry

Gdzie serwisujecie swoje Europiccola
Dostanę w prezencie używany, ale wywołuje zwarcie, podobno to kwestia uszczelek i woda się dostaje gdzieś tam.
Najlepiej okolice Warszawy.
Dzięki
Co prawda nie okolice Warszawy - ale 3 ekspresy zakupiłem i serwisowałem u @olomarcin i mogę polecić ze wszech miar!!!
Never Give UP †

Offline tomczyslaw

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: La Pavoni europiccola
  • Młynek: Ascaso i1 mini
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #341 dnia: 20 Wrzesień 2022, 13:11:12 »
Cześć, mam problem ze swoim La Pavoni europiccola/a i może ktoś z Was podpowie mi co robić. Generalnie problem najprawdopodobniej z ciśnieniem, ale nie jestem znawcą i to tylko moje przypuszczenia. Jakiś czas temu oddałem ekspres do serwisu (był zapchany i wymagał czyszczenia, zwykle odkamienianiu nie dawało rady) - zwykłego od ekspresów licząc na znajomość tematu i porządne przeczyszczenie. Pan niestety na mój sprzęt zrobił wielkie oczy ale podjął się tematu i powymieniał uszczelki i go ogarnął. Było to kilka miesięcy temu, ja w trakcie wyjechałem, nie sprawdziłem czy wszystko ok i teraz po powrocie chcąc zrobić normalne espresso dostaję wodę i lurę jakby z ciśnieniem było coś nie tak i woda przez kawę po prostu przelatuje zamiast parzyć. Próbowałem zmniejszać, zwiększać mielenie kawy, douczyłem się na YouTube trochę o parzeniu z mojego ekspresu ale żadne zmiany, próby nie dają zakładanego efektu choć trochę lepiej jest gdy działam na odłączonym i chłodniejszym ekspresie. Jeśli ktoś miał taki problem lub wie co mogę samodzielnie zrobić proszę o pomoc lub polecenie kogoś ogarniętego w okolicach Szczecina. Dzięki  :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #342 dnia: 20 Wrzesień 2022, 14:35:23 »
Zmiel drobniej/zwiększ dozę/ubij mocniej. Tu za ciśnienie odpowiadasz Ty - naciskając dźwignię, ale jeśli kawa leci (lura) to znaczy że coś nie tak z kawą/mieleniem/dozą/ubiciem.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #343 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:05:40 »
Jaka kawa i data jej palenia?
》tertium non datur《

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #344 dnia: 20 Wrzesień 2022, 20:27:56 »
Sprzęt prosty do serwisowania w domu, uszczelki możesz wymienić sam, zwarcie po oczyszczeniu może zniknąć, a co do serwisu w Nadarzynie u dealera serwisant kuma
Chyba prosty, ale nie za bardzo mam ochotę się w to bawić. Na prądzie się nie znam.
Dzięki.
Masz jakiś ko konkretny namiar ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Rzekłbym, że bardzo prosty, a prądu to tam za bardzo nie ma ;) Wszystkie uszczelki masz poniekąd na wierzchu, jeśli nie potrzebujesz demontować grzałki. Tłok w dół, wymieniasz dwie uszczelki na nim, hop do góry, zakładasz prysznic(trzecia uszczelka), wymieniasz uszczelkę między grupą a bojlerem(dwie śrubki), możesz od razu wymienić oringi na pokrętle od spieniacza(ale to wystarczy odkręcić i wychodzi bez narzędzi), tą od nakrętki bojlera to nawet nic nie musisz odkręcać... Gdyby się uprzeć to nie zrobisz sobie krzywdy nawet jak go od prądu nie odłączysz.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 20:30:42 wysłana przez siewcu »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi