Autor Wątek: Prosta i tania dźwignia na start  (Przeczytany 36437 razy)

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marzec 2015, 14:06:58 »
Złożenie i rozłożenie, czyszczenie oraz usuwanie farby i polerka - tyle zrobiłem sam. Lakierowanie, powłoki galwanizacyjne - specjalistyczne zakłady.

Offline Bogdan Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Expobar Brewstus IV
  • Młynek: Eureka Zenith Club E
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marzec 2015, 08:26:20 »
Żeby nie zakładać kolejnego wątku. Czy oprócz chęci posiadania dźwigniowca są jakieś inne powody jego posiadania , mając już ciśnieniowy ekspres kolbowy?  A może w sumie wystarczy dźwignia do espresso a reszta to niepotrzebny zbytek....  :diabelek:

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Marzec 2015, 08:28:58 »
Mam ciśnieniowy ekspres kolbowy i małą dźwignię. Oba z segmentu domowego. Kawa z dźwigni jest smaczniejsza. I ta cisza. :) oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Choruję już na dźwignię pro. Najlepiej coś z lat 60tych. :)

Edit:
Do okazyjnie kupionego ekspresu kolbowego (od kolegi z forum) włożyłem pewnie drugie tyle kasy w częściach (OPV, NPF, manometr, sitka prysznica i kolby IMS). Można było kupić od razu dźwignię.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2015, 08:32:19 wysłana przez Przemo »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Listopad 2015, 12:37:01 »
Ile trzeba dać za prostą dźwignię bez pary? Możecie jakiś link podrzucić? Trudno jest ją opanować?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopad 2015, 12:51:23 »
Możecie jakiś link podrzucić? Trudno jest ją opanować?

http://www.home-barista.com/espresso-machines/espressoforge-v1-review-t37758.html
Nie do końca dźwignia, ale podoba mi się...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Listopad 2015, 13:06:55 »
@Expel - wszytko zależy od stanu maszyny. W budżecie 1000pln z odrobiną cierpliwości coś trafisz. Klony LaPav, Peppina, Caravel. Jak masz smykałkę do majsterkowanie to i taniej można coś upolować.
Czy trudno opanować. W sumie nie.

http://www.ebay.it/itm/ARIN-lever-espresso-machine-Vintage-faema-conti-gaggia-/301801733896

http://www.ebay.it/itm/Macchina-caffe-vintage-Microcimbali-coffee-machine-espresso-no-pavoni-faema-/141828908883

http://www.ebay.it/itm/MACCHINA-DA-CAFFE-ESPRESSO-LEVA-ZEROWATT-ANNI-70-IN-BOX-/191726813850?hash=item2ca3cf029a:g:rT4AAOSwv0tVDUVw
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2015, 13:09:58 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Listopad 2015, 13:16:29 »
A powiedzcie mi jak to ma sie do espresso z normalnego ekspresu, co można wyciągnąć wiecej z dźwigni, co mnie. Mam Isomac'a Brio który jest chyba dość podstawowym jak na to forum ekspresem

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Listopad 2015, 13:19:10 »
co można wyciągnąć wiecej z dźwigni
Masz manualne profilowanie ciśnieniowe :)

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Listopad 2015, 13:25:36 »
Dźwignia daje dużo radości, jest cichutka, można łatwo dodać PID do większości modeli (choć u mnie w Peppinie to jest po prostu niepotrzebne, w sumie zrobiłem go dla własnej przyjemności). Nie należy się bać remontu dźwigni, z pomocą DrUsagi i tego forum jest to łatwizna. Należy się liczyć z większymi kosztami, w najlepszym razie z równymi sztukom NOS (new old stock). Na plus, znasz maszynę na wylot po takim remoncie. Co do smaku, jest on moim zdaniem kompletnie inny od tego co dostajesz z maszyny z pompą. Nie wiem od czego to zależy, ale Peppina u mnie z tej samej kawy wyciąga inne smaki niż Gaggia Dandy (wiem, że to raczej bardzo niska półka i średnio można porównywać z duży i maszynami, ale wnioski wyciągam z własnego doświadczenia).
Zapomniałem dodać: Wolę espresso z dźwigni. :)
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2015, 14:06:39 wysłana przez Przemo »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Listopad 2015, 14:37:28 »
Fajnie był by spróbować czegoś z dźwigni, nie wiecie czy można coś w ktowicach lub okolicach podziałać?

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Listopad 2015, 08:58:12 »
Ja wkrotce bede wystawial sprawnego zoltego/ bezowego caravela (v2.1) za okolo 900zl.
Z zapasem vitonowych oringow ;)
Jak ktos wstepnie zainteresowany dajcie znac (wroclaw).

Kupilem VAM 1.0 :D
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2015, 09:01:33 wysłana przez lucasd »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Listopad 2015, 10:34:09 »
Bardzo wstępnie był bym zainteresowany, ale nie wiem jeszcze gdzie go postawię. Ale to na prawdę jest bardzo wstępnie. Muszę rozważyć wszystkie za i przeciw.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2015, 10:45:28 wysłana przez Expel »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Listopad 2015, 10:50:15 »
Muszę rozważyć wszystkie za i przeciw.

To ja jestem ZA :ok:

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Listopad 2015, 10:55:36 »
Skoro Ci zależy to mogę odstąpić :) A ja następną okazję złapię o ile się pojawi.

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Prosta i tania dźwignia na start
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Listopad 2015, 11:27:18 »
Ehh... Sam bym wziął takiego Caravela. Dopisuję się do kolejki, jeśli koledzy zrezygnują. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi