Forum > Serwis, konserwacja sprzętu i tuning

Żarna SSP: kto ma doświadczenie?....

(1/3) > >>

hammerhead:
Heyah.
Zaopatrzyłem mojego DF83 w żarna HU.
Jak widać poniżej, alignment chyba jest spoko.
Żarna przerobily jakiś kilogram kawy, niekoniecznie "french roast", raczej zwykłego u mnie niezbyt ciemno palonego ziarna, więc zdaje sobie sprawę że są "na dotarciu", ale jedno mnie zastanawia.
Po przemieleniu dozy kawy praktycznie za każdym razem słychać tarcie. Po pomerdaniu grubością w te i w tzw. wewte tarcie magicznie znika.
Rozkręcałem młyn już chyba z 20 razy i zużyłem prawie cały marker suchoscieralny  - żarna w teście wyglądają zawsze na ładnie dopasowane, w związku z tym mam wrażenie, że to tarcie to efekt klinujacych się w zarnie drobinek kawy. Na stockowych tak nie było...
Czy ktoś miał podobnie?
Z góry dzięki za wszelkie opinie :)

krystians:
A po przedmuchaniu mieszkiem nie zmienia się? Można by lekko poprawić wypoziomowanie tak jak na dolnym zdjęciu widać, że na godzinach 5 i 11 jest markera dużo więcej niż na8 i 2.

hammerhead:
Widzę co masz na myśli.
To dlatego, ze nie naniosłem markera równomiernie tym razem.
A tak ogólnie, to bez wyginania żarna nie wyobrażam sobie jak by można skompensować taki układ :)
Df83 ma mieszek. Dmucham jak porąbany :)

hammerhead:

--- Cytat: hammerhead w 09 Luty  2024, 18:07:13 ---Widzę co masz na myśli.
To dlatego, ze nie naniosłem markera równomiernie tym razem.
A tak ogólnie, to bez wyginania żarna nie wyobrażam sobie jak by można skompensować taki układ :)
Df83 ma mieszek. Dmucham jak porąbany :)

--- Koniec cytatu ---
Nie mogę edytować, więc post pod postem - dzisiejszy, kolejny test, chyba dobrze widać alignment :) Raptem 2 warstwy folii w jednym miejscu pod dolnym żarnem były potrzebne, od początku nic się nie zmieniło.

krystians:
A chłopaki z Ascaso albo Jacek z My Coffee Show nie mają doświadczenia z tym zestawem? Może kwestia sezonowania żaren albo konkretnej kawy. Ja tak miałem na płaskich, ale innych, żarnach jak były świeże i tylko z niektórymi kawami. A sprawdzałeś czy zwilżenie kawy przed mieleniem zmienia coś?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej