Autor Wątek: Jak poprawić świat espresso?  (Przeczytany 1426 razy)

Offline rdycld

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Flair 58plus
  • Młynek: pietro 58, baratza encore esp
Jak poprawić świat espresso?
« dnia: 14 Sierpień 2023, 10:16:07 »
Cześć wszystkim,

razem ze znajomym od pewnego czasu wkręciliśmy się w espresso i zauważyliśmy jeden wspólny mianownik
w całym swiecie espresso - wysokie ceny. Uważamy, że można prościej - tak jak Umikot, który konkuruje z Moonrakerem za ułamek ceny.

Póki co nasze pomysły to:
 - drukowane /odlewany z żywicy akcesoria takie jak pierścienie, organizery itp.
 - mała precyzyjna waga do espresso, która nie będzie kosztować 300zł lub wiecej
 - gotowe zestawy do modowania ekspresów.
 - regulowane lusterka - coś na zasadzie lusterka od flaira

Teraz do rzeczy - moje pytanie jest takie - co denerwuje Cię w tym hobby, czego Ci brakuje.
Może uda nam się na to jakoś zaradzić.

Pozdrawiam

Offline Sebosam

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Lelit Bianca, wszelkie alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Duo. Commandante MK3
Odp: Jak poprawić świat espresso?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2023, 12:13:00 »
Pierścienie wg. mnie nie mają sensu z innego materiału niż metal. Organizery ja osobiście wolę drewno.
Rynek tanich wag jest zdominowany przez chinczyków, nie ma co wymyślać koła na nowo.

Z zestawami do modowania nie wypowiadam się bo nie potrzebowałem takich rzeczy :)

Regulowane lusterka super sprawa ale rynek to totalna patologia. Tj za głupie lusterko które jakkolwiek się prezentuje cena 100+. Żart (nie pogardziłbym tańszą alternatywą).

Na pewno dziurkacze do VST to jest rzecz której nie ma. I sam osobiście musiałem zakupić pullmana żeby przestać wycinać ręcznie głupie kółeczka z filtrów przy zabawie z filtrami. Na pewno nie pogardziłbym czymś gotowym nawet teraz.

Sam mam (co prawda już mało korzystam) Kompresso. W zestawie nie ma tampera, a dobijanie tym co dali to jakiś nieśmieszny żart. Także niewymiarowe tampery może komuś by się przydały.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi