Autor Wątek: Meticulous Espresso  (Przeczytany 5040 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Meticulous Espresso
« dnia: 11 Maj 2023, 22:28:31 »
Ekspres jeszcze nie ma swojego wątka, był wspomniany kilka razy w różnych miejscach.
Kampania na kistarterze niedługo się kończy i mają wysyłać w grudniu.
Znając różne kampanie obstawiam marzec.
Ja na razie wsparłem, razem z przesyłką i podatkami obstawiam, że wyjdzie około 7k, a patrząc na możliwości porównywalne z Decent przy tym ciszę pracy, brak wielu elementów do nagrzaniaF wygląda bardzo obiecująco.

Ktoś jeszcze wsparł z forumowiczów?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2023, 22:46:59 »
Wyjściowo pokazuje 5300zł + opłaty, niestety nie mam takiej "luźnej" gotówki.
Ciekawe jak będzie z suportem, gwarancją, dostępnością uszczelek itd, padnie scalak i pozamiatane?

Dzielenie sie profilami to mega sprawa.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2023, 10:42:35 »
Ciekawe jak będzie z suportem, gwarancją, dostępnością uszczelek itd, padnie scalak i pozamiatane?
W którymś filmiku powiedzieli, że nie licząc śrubek, ekspres ma poniżej 50 części. Jedną z myśli przyświecajacych projektowi było zrobienie urządzenia prostego, które w miarę każdy może serwisować samemu (m.in. właśnie dlatego, że producent nie jest korpo z serwisami rozsianymi po świecie). Części serwisowe nie są dedykowane/robione na zamówienie, tylko właśnie specjalnie dobrane z tego co można powszechnie kupić w sklepach.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2023, 10:45:14 »
No tak to rozumiem, w środku jest jakiś układ scalony który wszystkim steruje, jak padnie to lipa ?!?

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2023, 10:47:22 »
Ktoś jeszcze wsparł z forumowiczów?

Kampania na kistarterze niedługo się kończy i mają wysyłać w grudniu.

Chętnie bym to zrobił, ale mam prośbę mógłbyś mi podesłać co gdzie i jak, bo po wpisaniu w "goglarkę" nie bardzo się w tym rozeznaję.

Dziękuję za pomoc jeżeli by to naruszało regulamin forum to prośba o PW.

Jurek.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2023, 10:55:42 »
https://meticuloushome.com/

Z kickstarterem nie pomogę, sam jestem noga, nie chciałbym coś źle podpowiedzieć.

https://www.kickstarter.com/projects/meticulous/meticulous-espresso?ref=project_build
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2023, 11:14:28 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2023, 11:13:37 »
No tak to rozumiem, w środku jest jakiś układ scalony który wszystkim steruje, jak padnie to lipa ?!?
No mniej więcej tak to działa. Aczkolwiek z tego co widziałem to problemów z dostępnością już nie ma aż tak dużych, żeby był problem z kupnem drugiego na podmianę... Chyba że wymyślili sobie jakiś wynalazek, choć wątpię, bo to nawet z ich perspektywy jest problematyczne - popularne są łatwo dostępne i mają raczej wystarczająco dużo mocy obliczeniowej. Choć z tego co pamiętam to na tym się @Krakus zna, bo sam przerabiał swój ekspres ;)

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj 2023, 11:24:03 »
zostało 6 godz na kickstarterze:)

Ja się zapisałem ze 2 tyg temu, ale się wycofałem. Życzę sukcesu, chciałbym, aby się udało, bo chętnie kupię (za cenę detaliczna)... jak już będzie na rynku.
Do wycofania się przekonał mnie jeden z komentów na reddicie:
"decent has shipped 7000 units in 7 years and they struggle to make 280 units a month. in what world does this guy (who has never made a product before) have any chance of making 3000 in a few months? argos has a much simplier design and after 2 years have only made 100 units? i backed this for a few days until i realized how dumb it is to expect this product any time this year."
Pyt na ile wiarygodne jest owe 7k/7y?

Kontext: w jednym z wywiadów Carlos (szef tej firmy) powiedział, że żeby kickstarter się udał, to potrzebują minimum 100-300 zamówień. Ale idealnie by było (bo tak się skalkulowali) gdyby było ~1000.
Teraz jest 3700. Ich estymaty dostarczania (do końca roku) były pewnie na te 1000 egzemplarzy, Pewnie wstępne umowy z fabryką w Chinach też coś koło tego. Nie chcę krakać, ale podzielam opinie, że to może ich przerosnąć (tudzież fabrykę - po tym pierwszym tysiącu w ciągu tego roku może mieć zakontraktowanych kolejnych innych klientów i nie chcieć/mieć możliwości produkować im dalej). Osobiście nie widzę, żebym dostał swój egzemplarz w ciągu najbliższych 2 lat (w świetle powyższego komentarza o produkcji z reddita)? Jeśli decent, w miarę stabilna/ugruntowana firma wypuszcza 1000/rok to będę mroził nie taką małą kasę na 2-4 lata? A (odpukać) jak im się powinie noga / pojawi się kolejna pandemia (nie konkretnie pandemia, mam na myśli jakiegoś czarnego łabędzia)?

Żeby nie było, że zniechęcam - dają możliwość wycofania się później:
https://www.kickstarter.com/projects/meticulous/meticulous-espresso/posts/3770726

Podsumowaując: idea jest fajna, ryzyka dostarczenia wielkego nie widzę, bardziej czas oczekiwania mnie zniechęcił. Za te kilka lat zakup przemyślę jeszcze raz, wiele się może zmienić. Obym się jednak mylił i kupował w przyszłym roku!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj 2023, 11:55:33 »
bardziej czas oczekiwania mnie zniechęcił

Bardzo fajne podpowiedz.

Hm 2/3 latania czekania ? to i ja rezygnuję bo mając prawie 66 lat mogę nie doczekać.
Jak coś kupię za gotówkę z tym nie mam problemu :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2023, 12:13:05 »
Bardzo fajne podpowiedz.

Hm 2/3 latania czekania ?

Mogę / obym się mylił*.
Na szali jest cena z kickstartera $1300 vs przewidywany retail $2000.
Produkt (projekt+prototyp wersja nr8, choć do produkcji/klientów ma iść V10) jest gotowy, przetestowany, szeroko pokazywany (yt / targi). Rozchodzi się jedynie o wyprodukowanie (w dość dużej skali) i rozesłanie.

* - nie można moich wypowiedzi traktować jako porady inwestycyjnej ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2023, 12:27:30 wysłana przez kuguar »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Maj 2023, 12:28:09 »
Ja zostaje, bo dodali komentarz, ze można się wycofac w każdej chwili po zakończeniu kampani wiec nawet jak będzie długi czas oczekiwania to się wycofam.
Wiem, ze to tylko słowa, a świat działa inaczej, ale ja tam im zaufam :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maj 2023, 17:25:11 »
zostało 6 godz na kickstarterze:)

Ja się zapisałem ze 2 tyg temu, ale się wycofałem. Życzę sukcesu, chciałbym, aby się udało, bo chętnie kupię (za cenę detaliczna)... jak już będzie na rynku.
Do wycofania się przekonał mnie jeden z komentów na reddicie:
"decent has shipped 7000 units in 7 years and they struggle to make 280 units a month. in what world does this guy (who has never made a product before) have any chance of making 3000 in a few months? argos has a much simplier design and after 2 years have only made 100 units? i backed this for a few days until i realized how dumb it is to expect this product any time this year."
Pyt na ile wiarygodne jest owe 7k/7y?

Kontext: w jednym z wywiadów Carlos (szef tej firmy) powiedział, że żeby kickstarter się udał, to potrzebują minimum 100-300 zamówień. Ale idealnie by było (bo tak się skalkulowali) gdyby było ~1000.
Teraz jest 3700. Ich estymaty dostarczania (do końca roku) były pewnie na te 1000 egzemplarzy, Pewnie wstępne umowy z fabryką w Chinach też coś koło tego. Nie chcę krakać, ale podzielam opinie, że to może ich przerosnąć (tudzież fabrykę - po tym pierwszym tysiącu w ciągu tego roku może mieć zakontraktowanych kolejnych innych klientów i nie chcieć/mieć możliwości produkować im dalej). Osobiście nie widzę, żebym dostał swój egzemplarz w ciągu najbliższych 2 lat (w świetle powyższego komentarza o produkcji z reddita)? Jeśli decent, w miarę stabilna/ugruntowana firma wypuszcza 1000/rok to będę mroził nie taką małą kasę na 2-4 lata? A (odpukać) jak im się powinie noga / pojawi się kolejna pandemia (nie konkretnie pandemia, mam na myśli jakiegoś czarnego łabędzia)?

Żeby nie było, że zniechęcam - dają możliwość wycofania się później:
https://www.kickstarter.com/projects/meticulous/meticulous-espresso/posts/3770726

Podsumowaując: idea jest fajna, ryzyka dostarczenia wielkego nie widzę, bardziej czas oczekiwania mnie zniechęcił. Za te kilka lat zakup przemyślę jeszcze raz, wiele się może zmienić. Obym się jednak mylił i kupował w przyszłym roku!

Zwróć uwagę, że do tego ekspresu potrzeba 5-10 razy mniej części niż do Decenta. Co daje jakieś 70% mniej pracy itd. Uważam ze może być obsuwa, ale nie dwuletnia :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Maj 2023, 22:10:30 »
Przy założeniu, że na grudzień 2023 chcieli zrobić 1k egzemplarzy, tzn wyliczyli, że mogą mieć szybkość 2k/rok. To ostatni "backerzy" dostaną produkt mniej więcej za dwa lata, jak nie będzie obsuwy.
Inna sprawa, że może da się łatwo przeskalować, bądź inne fabryki będą stać w kolejce po to zlecenie a i sam Meticolous pewnie staje na głowie, żeby zwiększyć produkcję, ale gdybamy. Mój punkt widzenia/obawy były takie jak wyżej.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Maj 2023, 22:39:47 »
pytanie podstawowe jak będzie smakowało espresso a tego dowiemy się pewnie za rok najwcześniej:)na papierze i w wersji demo wyglada super ale w rzeczywistości może być różnie.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Meticulous Espresso
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2023, 23:20:55 »
Jak dobrze rozumiem, urządzenie trochę dziwne - cyfrowo sterowany profil ciśnienia, ale za temperaturę wody odpowiada czajnik z którego wlewamy wodę do urządzenia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi