Autor Wątek: O youtuberach i szacunku do siebie  (Przeczytany 4177 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Maj 2023, 13:26:25 »
Jak będziesz miał jakiekolwiek dowody, że ktoś postąpił tak jak piszesz, to wtedy je przedstaw i nie obrazi się nikt za Twoją nieprzychylną opinię o danej osobie, a dopóki takowych nie masz to bądź łaskaw, jak to napisałeś, nie "pierdzieć" pogardliwie na forum. Forum nie jest od taplania się w Twoich przykrych podejrzeniach. Rób to sobie w prywatnej grupie miłośników obrzucania się błotem bez żadnych faktycznych dowodów.

« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 13:30:25 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj 2023, 13:37:18 »
W sensie, ze co? O Hedricku przestawiałem w innym wątku łącznie z dowodami. Mogę wrzucić screena do Webera, Manhattan, mahlkoeninga jak proponują promowanie młynka czy kawy, czy to coś złego?
 Zobacz na insta profil użytkowania „ile klików” i zobacz ile kaw dostaje za free by tylko je zrecenzować, nie ważne jak.

Ooo jakie rozkazy, już się boje. Przykre są twoje „badania” których jakoś zawsze nie możesz znaleźć. Ostanio w wątku o refraktometrze i wielkrotnie w przeszłości. Całuski
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2023, 13:44:01 »
Tego typu recenzje prezentują opinie a nie fakty
Przeważnie prezentuja zarówno jedno jak i drugie. Niestety nie jesteśmy uczeni jak rozróżniać te sfery. Otóż faktem jest np. że dany młynek ma żarna "N1" średnicy x i zmielił kawę z konkretną dystrybucją drobin kawy. Zalanie ich wodą dało określoną ekstrakcję w określonych warunkach. Jednak czy ten rezultat jest smaczniejszy od żaren "M2" jest już opinią. Tak samo kwestie obsługi mogą być dla jednej osoby wygodniejsze dla innej mniej i jest to już opinia. Fakty są mierzalne i powtarzalne niezależnie od osoby sprawdzającej. Stwierdzenie, że żarna "N1" są lepsze lub gorsze od "M2" są czyjąś opinią, chyba że mówimy o konkretnych, sprawdzalnych parametrach, jak twardość materiału, dystrybucja przemiału itd.
Chodziło mi o recenzję taką, jak u Lance-a, tam faktów jak na lekarstwo a opinii co niemiara. Gdyby był pomiar dystrybucji cząsteczek jak choćby na grafice Timemore na KS czy chociaż test refraktometrem, to byłoby coś konkretnego.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2023, 13:45:34 »
Szczympku Jak zwykle masz poczucie że ktoś powinien Cię zadowalać, możesz to sobie praktykować na osobach, które sobie na to pozwolą, nie na mnie.
To, że ktoś otrzymuje propozycje nie znaczy, że musi z nich korzystać. 

Albo nauczysz się komunikować w znośny sposób albo nie, ale ja nie będę tolerował takiego języka i traktowania ludzi z góry.

O Hedricku przestawiałem w innym wątku łącznie z dowodami.
Dowodami na co? Bądź łaskaw przytoczyć skoro kogoś o coś oskarżasz.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 14:16:06 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Maj 2023, 13:53:16 »
Nie napisałem do Ciebie ani jednej wiadomości prócz poprzedniej, z radością ignoruje Twoje posty. Jest na forum opcja, żeby ignorować danego użytkownika - czemu nie skorzystasz? Nagle wyjechałeś z jakimiś zarzutami i oczekujesz dowodów, ja nawet nie wiem na co. Może rzeczywiście język jest tutaj problemem

Mam ograniczenia w pisaniu na forum tak? Na jakieś podstawie czy prywatnym widzimisie?
Chiny 5.0 weszło mocno widzę
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 14:51:17 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2023, 14:19:45 »
To już Twoje wybory, co ignorujesz. Jak to z wyborami zawsze niosą pewne konsekwencje. Nie będę zgadzał się na taki sposób wypowiedzi na forum, nieważne kto i do kogo pisze.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 14:36:31 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maj 2023, 14:48:52 »
To teraz Ty nie musisz się zgadzać na pewne zachowania? W regulaminie nic o tym nie ma. Nie obrażam użytkowników forum, ani nie powoduje kłótni (swoją droga Ty to zacząłeś, mogłeś mnie zignorować).
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2023, 15:15:17 »
Gdyby ktoś na forum zrobił recenzje to przynamniej wiemy:
Bzdura, jeśli nie znasz dobrze osoby w realu, to śmiem twierdzić, że tak samo niewiele wiesz jak o kimś z yt. Tak samo można oszukiwać na różnych platformach.
Forum ma znacznie mniejsze zasięgi od social mediów, a na WoK to już większość jest pasjonatów i hobbystów. Więc ok, kłamać też tu można, ale nie jest to 'sponsorowane'.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Maj 2023, 15:19:18 »
Jeśli jeszcze ktoś nie może ochłonąć i potrzebuje urlopu, to polecam się.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Maj 2023, 15:24:42 »
krystians od kiedy jesteś moderatorem?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Maj 2023, 15:25:20 »
Mam ograniczenia w pisaniu na forum tak? Na jakieś podstawie czy prywatnym widzimisie?
Chiny 5.0 weszło mocno widzę
Tak, masz ograniczenia, postanowiłem aktywnie kształtować ten nasz skrawek rzeczywistości z takich zachowań jak Twoje. Chiny 5.0 zwiększyły moc ograniczeń, wierzę, że Szczympek wytrzyma.

krystians od kiedy jesteś moderatorem?
Od tego roku, nie pamiętam dokładnie, a jakie to ma znaczenie?

Więc ok, kłamać też tu można, ale nie jest to 'sponsorowane'.
Niestety, nie jest tak lekko, jest sporo chętnych pisać różne sponsorowane merketingowe teksty, teraz są to głównie boty.  Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdy pracowałem 20 lat temu dla Australijskiej firmy sprzedającej sprzęt sportowy, to szef kazał mi na forach pisać pochlebne opinie o naszych produktach, w ramach pracy.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 15:49:09 wysłana przez krystians »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Maj 2023, 15:49:59 »
Od tego roku, nie pamiętam dokładnie, a jakie to ma znaczenie?
no kluczowe :jezyk: dla kogoś zapewne :jezyk: W sumie czemu się dziwisz? chyba nie wstydzisz się przejścia na stronę aparatu opresji :lol2:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Maj 2023, 15:56:44 »
Jeśli Cię to ciekawi, to nie prosiłem o to, chyba żaden z moderatorów nie prosił o taką funkcję. Nie uważam się za aparat opresji, a dziś sięgnąłem po raz pierwszy, po pewne narzędzia. Nie sprawia mi to radości. Moderator wg mnie jest po to, aby kształtować tę przestrzeń, tak żeby np. ludzie szanowali innych ludzi w swoich wypowiedziach tu. Szczympek od kiedy pojawił się na tym forum ma takie niefajne wyskoki. Uważam, że nie należy pozwalać na takie zachowania. Jego brak chęci na poprawę i niezauważanie problemu tylko mnie utwierdza w tym, że nie można puszczać płazem takich zachowań.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 16:24:54 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Maj 2023, 16:26:22 »
Po mojemu to jak się już pisze takie rzeczy to wypadałoby mieć na to dowody, bo jak nie to takie pitolenie typowe. Albo zazdrość połączona z zawiścią, że to komuś innemu zapłacili za reklamę - gdzie tak naprawdę nie wiadomo czy ktoś coś komuś zapłacił. Wiadomo, że negatywna opinia nie idzie w parze ze sponsorowaną reklamą, chociaż wyjątki są. A czy forum można wierzyć bardziej niż yt? Inne grono odbiorców, trochę ciężej o korzyści z tego, ale z góry założyć, że na forum nie ma płatnej reklamy to też błąd. Może jest, może nie, prawdy się nie dowiemy. I zdarza się, że youtuberzy opisują też sprzęt kupiony przez siebie, a nie tylko wysłany przez producenta/dystrybutora/partnera handlowego ;) Temat rzeka. Na każdą opinię trzeba wziąć poprawkę po prostu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10560
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: O youtuberach i szacunku do siebie
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Maj 2023, 17:06:59 »
To są tylko subiektywne opinie jednego gościa. Balans i słodycz -- dla każdego z nas znaczą co innego.
Nie obrzucam tego gościa z filmiku na YT błotem, bo nawet nie zdążyłem go poznać. Odniosłem się do jego bezkrytycznej wypowiedzi w jakimś komentarzu -- zacytowanej na naszym forum. Napisał, że balans i słodycz są lepsze, gdy użyje się młynka Kinu. Ale tak nie można napisać, gdy jest się profesjonalistą. Z prostego powodu: te pojęcia są subiektywne i zupełnie różne dla każdego z nas. Jeszcze pojęcie body ujdzie, bo jest akurat obiektywną i mierzalną zmysłem dotyku wartością. Ale czy można w ogóle napisać, że body dla Kinu jest większe? A jeśli zmienię proporcje? W ogóle dobór stopnia zmielenia kawy tak, by móc porównać różne młynki jest rzeczą niebanalną -- a o tym ani słowa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi