Forum > Ekspresy dźwigniowe

Pierwszy ekspres dźwigniowy do domowego espresso

(1/10) > >>

apodemus:
Witam wszystkich użytkowników forum!

Wszyscy użytkownicy WITAJĄ Ciebie!

(dlaczego tak napisałem, to sobie sprawdź)

Piję kawę metodami przelewowymi od paru lat. Jednak pojawił się pomysł kupienia ekspresu dźwigniowego w celu przygotowania espresso w domu. Byłem już praktycznie zdecydowany na urządzenie Flair Pro 2. Trochę poczytałem i skoro już mam go kupić i prawdopodobnie używać przez długie lata to może warto dołożyć do Flair 58? Jeżeli tak to pojawia się pytanie czy wersja 58x czy jednak wersja z podgrzewaniem? Widzę, że niedawno też wyszła jego nowa wersja, Flair 58+. Chętnie dowiem się waszych opinii o ekspresie dźwigniowym do rozpoczęcia przygody z domowym espresso :)

Korzystając z tego tematu też dopytam o młynek. Obecnie korzystam z młynka Timemore Slim, chciałbym przejść na coś lepszego pod espresso. Z tego co wyczytałem to Comandante C40 będzie wystarczający na te potrzeby? 2-3 kawy dziennie. Nie myślałem jeszcze o elektrycznym ze względu na potencjalną trwałość, przy Comandante dużo mniej elementów które mogą ulec uszkodzeniu.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

cezary.pl:
Zacznę od Twojego upatrzonego Comandante. Dla zmielenia kawy do espresso potrzebna jest oś z gwintem o mniejszym skoku, tz Red Clix.
Lepiej skupić się na poszukiwaniu elektrycznego młynka, bo kręcenie Comandante szybko Ci się znudzi. Chyba że użyjesz akumulatorowej wkrętarki z regulacją obrotów :-)

W podobnej kwocie co Flair, na pchlim targu jest do sprzedania przez kol. Valerii ekspres Superkop. Moim zdaniem o wiele lepszy, choć bez manometru i podgrzewania.

pmichal:
Jeżeli chodzi o sam ekspres to Flair ma swoje plusy i minusy.
W cenie Flair 58 masz superkop na pchlim targu, Rotę z rodzimego podwórka, Cafelat robot.
Najlpeszy wynik moim zdaniem da Rota, jednak musisz ją wygrzać dobrze.
Super wynik bez nagrzewania to Robot.

Młynek do espresso - w cenie Komesia albo w miarę blisko tej ceny to wsparlbym Timemore na kickstarterze teraz i jakoś z tym slim się przemęczył chwile lub poszukał Kinu, Arco, 1ZPresso, jeżeli zależy Ci na ręcznym.
Komeś to nie jest zły młynek, ale mamy sporo alternatyw lepszych pod espresso.

apodemus:
Trochę bronię się przed młynkiem elektrycznym ze względu na żywotność, młynek ręczny raczej będzie służył do końca moich dni. Dużo mniej elementów które mogą odmówić posłuszeństwa. Ale załóżmy że bym się przekonał to jaki znajdę młynek elektryczny dobry pod espresso i inne metody w cenie C40 ulepszony o Red Clixa? Nie mam problemu z mieleniem ręcznym, 1ZPresso ma tyle modeli że ciężko się zorientować na co warto zerknąć. Z tego co widzę J-Max jest wart uwagi?
Nie mogę niestety znaleźć tego ogłoszenia na forum z Superkopem, mógłbyś podlinkować?

Moja obawa z brakiem manometru to problem z powtarzalnością. Jeżeli Flair ma manometr, podgrzewanie to w czym inne przez was podane ekspresy będą lepsze?

dober:
Gdybyś chciał to mam bardzo fajny młynek Single Dose - g iota DF64, w bardzo dobrym stanie, który mielił do 3 kaw dziennie. Nada się świetnie do espresso jak i pod metody alternatywne

Cena 1300zl.

Zdjęcia
https://photos.app.goo.gl/9KojjYTk6GHfDFBeA

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej