Autor Wątek: Słodka kawa o posmaku czekolady/karmelu do espresso z ekspresu kolbowego  (Przeczytany 5004 razy)

Offline D1MK44

  • Wiadomości: 4
Cześć, poszukuję kawy relatywnie słodkiej (nie musi być mega słodka, po prostu słodkawy smak) o posmaku czekolady/karmelu do parzenia jej w ekspresie kolbowym Ascaso.  Chciałbym żeby była łatwo dostępna do zamówienia online bądź do kupienia stacjonarnie we Wrocławiu.
Czy ktoś ma do polecenia coś ciekawego spełniającego moje wymagania? 🤓

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Ja moge polecic Cup of Joe z Momento Coffee. Bardzo dlugo szukalem takiej kawy i od roku to moj numer jeden.
https://momentocoffee.pl/produkt/cup-of-joe-momento-coffee-espresso/

Offline D1MK44

  • Wiadomości: 4
Super, dzięki wielkie, na pewno spróbuje!

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Skusiłem się również na tę kawkę i bardzo mi odpowiada w smaku, ale musiałem zejść z temp. na PID do 88 stopni, bo powyżej jest dla mnie za gorzka. Dopisuje ją do ulubionych kaw, zaraz obok Java 001 Blend [emoji106]

To moje pierwsze próby z palarnią Momento, wziąłem jeszcze Player Espresso oraz Rwandę do przelewu, ta druga pięknie pachnie po otwarciu, wczoraj zrobiłem w V60, w kubku również przyjemne owocowe aromaty


Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Ja moge polecic Cup of Joe z Momento Coffee. Bardzo dlugo szukalem takiej kawy i od roku to moj numer jeden.
https://momentocoffee.pl/produkt/cup-of-joe-momento-coffee-espresso/

Czy toffi jest tam mocno wyczuwalne? - bardzo lubimy ten smak, w PL jeszcze na nic super nie trafiliśmy.

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
https://singleorigin.pl/produkt/dominikana-ocoa/
palenie: mocne (wiedeńskie)
jak to się ma w porównaniu do java 001?

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Do java0001 to nie wiem - tego chyba nigdy nie próbowałem. Palenie tak na moje oko jest ciut, ciut niższe niż typowo mocne. Mnie się wydaje, że ogólnie palarnia single origin "lekko zawyża" deklarowany stopień palenia w stosunku do konkurencji. W następnym zamówieniu wezmę tę Dominikanę w średnim paleniu i porównam, ale to na razie pieśń przyszłości.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Znowu, by się skalibrować, kupiłem paczkę włoskiej kawy. Myślę, że idealnie pasuje do tematu. To nowa mieszanka Elba z palarni Arcaffe. Nic dodać nic ująć, gorzka czekolada. Dla mnie odrobinę za daleko w stronę ciemnej strony, ale najwyraźniej tak miało być, skoro jest to: "easy going blend for espresso and cappuccino". Jakość na pewno bardzo dobra. Sam wolę jednak mniej aromatu "palenia", więcej "kwaskowatości" -- i do tego wszystkich namawiam :).

@D1MK44 ekspres kolbowy Ascaso to dość obszerna kategoria. Do mniejszych, 1-grupowych i domowych urządzeń polecam to: -->> https://mastroantonio.pl/Ariadna-p12. Bieżące wydanie ma bardzo neutralny smak, ani gorzki, ani kwaśny, stricte kawowy, czekoladowy :).
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2023, 11:52:32 wysłana przez Antonio »

Offline Emmicafe Mężczyzna

    • Emmicafe
  • Wiadomości: 6
    • Emmicafe
  • Ekspres: Rebeka Mosaic
  • Młynek: Eduscho
Odp: Słodka kawa o posmaku czekolady/karmelu do espresso z ekspresu kolbowego
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2023, 13:02:23 »
Nicaragua Jinotega
Słodycz dojrzałych owoców zwieńczona nutami czekolady.

Wyczuwalny aromat prażonych migdałów.

Kawa z Nijaragui Jinotega jest znana ze swojego niezwykłego profilu smakowego,który zachwyca kawoszy na całym świecie.Ta wyjątkowa kawa oferuje niezapomniane doznania niezależnie od wybranej metody parzenia.

Zaczynając od aromatu,kawa z Jinotega jest bogata i intensywna.Wydobywają się z niej nuty czekolady,karmelu i orzechów,tworząc wspaniałe,zapachowe doświadczenie.Juz samo wąchanie świerzo mielonej kawy zaskoczy Cię jej głębia i złożoność aromatów.

Przechodząc do smaku,kawa z Jinotega prezentuje wyważoną kombinację słodyczy i subtelnych kwasowości.Jej smak jest pełen,gładki i aksamitny,z delikatnymi nutami owocowymi i karmelowymi.Odkryjesz w niej także nuty czekolady,które nadają kawie z Jinotega wyjątkowego charakteru.

Jionotega to kawa o przyjemnym,średnim ciele,które umożliwia wydobycie pełnego smaku bez dominującej goryczki.Bez względu na to,czy preferujesz parzenie kawy metodą ekspresową,kawiarką,pour-over czy french press,kawa z Jinotega zapewni Ci wyjątkowe doświadczenie smakowe.

Podsumowując,kawa z Nikaragui Jinotega jest znakomitą propozycją dla miłośników kawy poszukujących wyrazistego smaku,pięknych aromatów i harmonijnej równowagi.Jej niezwykły profil smakowy sprawia,że jest ona równie doskonała niezależnie od wybranej metody parzenia.
Palarnia kawy & sklep

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1966
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Słodka kawa o posmaku czekolady/karmelu do espresso z ekspresu kolbowego
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2023, 19:36:22 »
Jakbym przedstawiciela handlowego czytał.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Słodka kawa o posmaku czekolady/karmelu do espresso z ekspresu kolbowego
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpień 2023, 19:49:54 »
Jinitega to jest region w Nikaragui. W regionie różne gospodarstwa, różni rolnicy. Potem różne obróbki, potem różne palarnie...
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2023, 19:54:18 wysłana przez Antonio »

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2023, 20:15:22 wysłana przez ikpara »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1966
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Słodka kawa o posmaku czekolady/karmelu do espresso z ekspresu kolbowego
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpień 2023, 21:06:46 »
Po prostu nowa palarnia (?) puka do forum

A to jakieś zasady nie obowiązują?

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Słodka kawa o posmaku czekolady/karmelu do espresso z ekspresu kolbowego
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień 2023, 21:12:28 »
Są zasady opisane w regulaminie, który mówi też o tym jaka może być nazwa użytkownika.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi