Autor Wątek: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso  (Przeczytany 5138 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
A jest opcja „wstrzymać się” przez powiedzmy pol roku i dołożyć? Rockefeller czy Sam Vimes fajnie to podsumowali „jestem zbyt biedny, żeby kupować tanio”
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Vandaleyart2

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: La Marzocco Strada AV / Moccamaster KBGT
  • Młynek: Eureka Helios 75 / 1zpresso K-Max
Absolutnie słuszny kierunek dla tych którzy mogą i chcą poczekać!

A jest opcja „wstrzymać się” przez powiedzmy pol roku i dołożyć? Rockefeller czy Sam Vimes fajnie to podsumowali „jestem zbyt biedny, żeby kupować tanio”
just starting

Offline Vandaleyart2

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: La Marzocco Strada AV / Moccamaster KBGT
  • Młynek: Eureka Helios 75 / 1zpresso K-Max
A dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą poczekać całość wygląda tak:

dedica.jpg
just starting

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
kierunek dla tych, którzy mogą i chcą poczekać!
Z 10 lat temu podjąłem decyzję, że na imieniny, urodziny i pod choinkę zamiast rzeczowych prezentów wymusiłem na rodzinie, abym dostawał tylko w postaci kasy. Żona i córki kręciły nosem, bo co to za "prezent - niespodzianka", ale twardo stałem przy tym postanowieniu. Wszystkie otrzymane złotówki przeznaczałem i przeznaczam na sprzęt kawowy, a że na okrągłą 50-tkę sporo dostałem, także mogłem (dołożywszy co nieco) trochę poszaleć w kawowej kwestii. Jak nawiał Jean-Jacques Rousseau: cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie... słodkie espresso :D
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2023, 19:47:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Vandaleyart2

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: La Marzocco Strada AV / Moccamaster KBGT
  • Młynek: Eureka Helios 75 / 1zpresso K-Max
Słyszę, że zabrakło kawy w filiżance;-) Macchiato więc, miłego dnia!

unnamed (1) copy.jpg

just starting

Offline Vandaleyart2

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: La Marzocco Strada AV / Moccamaster KBGT
  • Młynek: Eureka Helios 75 / 1zpresso K-Max
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Listopad 2023, 11:32:13 »
Pomyślałem, że wrzucę skoro Lance mówi, że da się na tym zrobić kawę;-)
youtube.com/watch?v=njb-u4OCds4&ab_channel=LanceHedrick


Smacznej kawy!
just starting

Offline BartekPMT

  • Wiadomości: 6
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Grudzień 2023, 00:26:11 »
Cieszy mnie, że nieświadomy o istnieniu tego forum skompletowałem identyczny zestaw. Poza wagą - posiadałem już, niezbyt ładną, precyzyjną wagę kuchenną, oraz młynkiem - po różnych młynkach ręcznych, stwierdziłęm że codzienne kręcenie korbą przed piciem kawy nie jest dla mnie. Oczywiście był to spory mankament bo dedica z naked portafiltrem była bardzo wybredna pod względem stopnia zmielenia - do przyzwoitego naparu wymagała dosyć precyzyjnego mielenia. Kawki mieliłem na bieżąco w zaprzyjaźnionej kawiarni, wiec mogłem bez kłopotu mielić po 100g i dobierać mielenie. Jeśli ktoś chce przyoszczędzić na start na młynku, polecam taką wersję - długoterminowo męcząca. No ale faktycznie kupując używaną dedicę i wymieniając filtry, portafilter i dyszę myślę że można uzyskać zaskakująco dobre kawy. Na start z całego serca polecam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Grudzień 2023, 08:33:45 »
Na start z całego serca polecam!
A ja nie. Jeśli już to ten ekspres, który posiada:
¹ normalne sitka
² normalną dyszę do spieniania mleka
³ a nawet przystawkę do kapsułek Nespresso
⁴ przyzwoitą cenę

https://www.przyjacielekawy.pl/p/ekspres-do-kawy-chiato-luna-style-zestaw-adaptera-kapsulek-nespresso-chiato-ns/
》tertium non datur《

Offline BartekPMT

  • Wiadomości: 6
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Grudzień 2023, 10:43:57 »
@GostRado nie miałem z nim styczności, chociaż oczywiście również wygląda jako super rozwiązanie - przy czym również wymienić/przerobić portafilter na otwarty.
Wszakże jeśli komuś robi różnice kilkaset złoty - a mi kiedyś robiło, to używaną dedicę można dalej wyrwać za ~150zł, sitka za ~50 i jeśli komuś zależy na pienieniu mleka to dyszę za ~90. Więc za 200/300zł można mieć sprawny ekspres na start do espresso.
Z drugiej strony wrzucony przez Ciebie wisi na allegro za 440zł, co wydaje się być super ofertą. Miałeś może z nim styczność na żywo? Może przy okazji świąt to dobry moment żeby wciągnąć jakiegoś mojego znajomego w kawową zajawkę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Grudzień 2023, 10:57:59 »
Nie miałem przyjemności obcowania :) Kiedyś wyświetliła mi się reklama. Możesz popytać na przyjacielekawy.pl przez forum @DawidP W necie nie za wiele informacji.
》tertium non datur《

Offline magicwojtek

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: BLAUPUNKT CMP301 /OXO good
  • Młynek: Severin km 3873
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Grudzień 2023, 22:53:42 »
Hej
A co myślicie o ECP35.31? Widziałem test na YT w porównaniu do dedicy to bardzo zachwalali.
A jaki tani młynek elektryczny byście polecili (uzywki) zamiast tego podanego w poście? Severin km3873 raczej będzie za grubo mielił (akurat ten mam do kawiarki)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Grudzień 2023, 09:16:43 »
Mamy obecnie wyprzedaż młynków ASCASO w związku z wprowadzaniem nowego modelu. Spójrz tu a może coś wybierzesz:
https://caffebarca.pl/kategoria-produktu/mlynki-do-kawy/mlynki-domowe/ascaso-mlynki-domowe/
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Grudzień 2023, 16:29:17 »
A co myślicie o ECP35.31?
Nie kupuj tego typu protez. @Janusz sprzeda Ci zdecydowanie lepszy ekspres.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi