Autor Wątek: Pomysł na totalnie budżetowy zestaw (Delonghi Dedica + 1zpresso) pod espresso  (Przeczytany 5029 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Po wtóre może razić ton niektórych wypowiedzi i może należałoby przemyśleć ich styl.
Jeśli ktoś poleca Dedikę swoim znajomym lub rodzinie, to jego sumienie i problem dla nabywców. Będą mieli do kogo się zwrócić czy mieć pretensje, fizycznie bezpośrednio, że nie potrafią zrobić absolutnie przepysznego espresso. Inaczej wygląda porada dla WoKowicza o zakup sprzętu do espresso na forum kawowym, co wcześniej napisałem.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 10:01:10 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
Uderz w stół nożyce się odezwą...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Uderz w stół nożyce się odezwą...
Nie trudno było zgadnąć.

A konkretnie, poleciłbyś Dedikę rodzinie czy znajomym?
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 10:36:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
Uderz w stół nożyce się odezwą...
Nie trudno było zgadnąć.

A konkretnie, poleciłbyś Dedikę rodzinie czy znajomym?

A jeszcze konkretniej - szukam właśnie budżetowego, "działkowego" ekspresu i Dedica jest też brana pod uwagę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
A jeszcze konkretniej - szukam właśnie budżetowego, "działkowego" ekspresu i Dedica jest też brana pod uwagę.
Ależ dla siebie kup, bo jak to mówią, wiedziały gały, co brały. Zamów te wszystkie dodatki, o których była mowa, łącznie z ręcznym młynkiem. Kup świeże ziarno ciemno palone i... mleko, ale lepiej normalną używaną kolbę, np taką za 5 stów (grupa 58):
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 11:14:13 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Widział kto taką Brasilię na sprzedaż?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Widział kto taką Brasilię na sprzedaż?
Będzie ciężko kupić u nas, Andy, bo to chyba ze 30 lat od premiery minęło, a na zagranicznych aukcjach chorej kasy za nią oczekują. Kolega z forum miał na sprzedaż, w dodatku z pidem.
Ta moja, 20 letnia ze zdjęcia, dalej służy u nabywcy.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Wiem, wiem. Kultowe to podobno było. Chciałbym sobie taką maszynę kupić, sentymentalnie ;).

Offline Vandaleyart2

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: La Marzocco Strada AV / Moccamaster KBGT
  • Młynek: Eureka Helios 75 / 1zpresso K-Max
<3

Uderz w stół nożyce się odezwą...
just starting

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Wiem, wiem. Kultowe to podobno było. Chciałbym sobie taką maszynę kupić, sentymentalnie ;).
Z perspektywy czasu, teraz żałuję, że ją sprzedałem, ale żona mi suszyła głowę, że albo ja albo te straszydło 🙂 A mogłem zawieźć na wieś i tam ją schować przed groźnym okiem żony 😁
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
A jeszcze konkretniej - szukam właśnie budżetowego, "działkowego" ekspresu i Dedica jest też brana pod uwagę.
Ależ dla siebie kup, bo jak to mówią, wiedziały gały, co brały. Zamów te wszystkie dodatki, o których była mowa, łącznie z ręcznym młynkiem. Kup świeże ziarno ciemno palone i... mleko, ale lepiej normalną używaną kolbę, np taką za 5 stów (grupa 58):

i do tego koniecznie:  "...tańsze kilogramowe Brazylię, jedna specialty, a co jakiś czas wprowadzam 250 gramowe droższe specialty..." i trzy świnki morskie - będzie git, ale tylko z tą nieszczęsną "tańszą Brazylią"...
BTW rozglądam się również za "normalną, używaną kolbą za 5 stów" i jest to mission impossible, o ile młynki gastronomiczne jak również duże ekspresy jeszcze ok. miesiąc, dwa temu były oferowane w "śmiesznych cenach" to urządzenia domowe niekoniecznie.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 13:07:03 wysłana przez ikpara »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
i do tego koniecznie:  "...tańsze kilogramowe Brazylię, jedna specialty, a co jakiś czas wprowadzam 250 gramowe droższe specialty..." i trzy świnki morskie - będzie git, ale tylko z tą nieszczęsną "tańszą Brazylią"...
A co ma piernik do wiatraka. Do Dediki napisałem: ciemną.
BTW rozglądam się również za "normalną, używaną kolbą za 5 stów" i jest to mission impossible, o ile młynki gastronomiczne jak również duże ekspresy jeszcze ok. miesiąc, dwa temu były oferowane w "śmiesznych cenach" to urządzenia domowe niekoniecznie.
Więc jesteś skazany na Dedikę,  ale swiadomie wiesz, co kupujesz. Rozczarowania nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 13:42:05 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
i do tego koniecznie:  "...tańsze kilogramowe Brazylię, jedna specialty, a co jakiś czas wprowadzam 250 gramowe droższe specialty..." i trzy świnki morskie - będzie git, ale tylko z tą nieszczęsną "tańszą Brazylią"...
A co ma piernik do wiatraka. Do Dediki napisałem: ciemną.
BTW rozglądam się również za "normalną, używaną kolbą za 5 stów" i jest to mission impossible, o ile młynki gastronomiczne jak również duże ekspresy jeszcze ok. miesiąc, dwa temu były oferowane w "śmiesznych cenach" to urządzenia domowe niekoniecznie.
Więc jesteś skazany na Dedikę,  ale swiadomie wiesz, co kupujesz. Rozczarowania nie będzie.

ad1. piernik do wiatraka ma (logicznie w ujęciu historycznym) coś wspólnego czyli per analogia;
ad2. czyli został wybór kupić Dedicę albo kupić Dedicę... jakich czasów dożyliśmy...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
W dalszym ciągu nie wiem, o co Ci chodzi, ale jeśli nawiązujesz do swojego pierwszego postu na forum, to ja bym poszedł w przelew plus dobre ziarna.
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
Wolałbym nie tłumaczyć publikując na forum.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi