Autor Wątek: Eagle One Prima - recenzja  (Przeczytany 1284 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Eagle One Prima - recenzja
« dnia: 25 Kwiecień 2023, 21:54:15 »
Hejo,

Tytułowy ekspres posiadałem niecały rok. Zakupiłem z Konesso. Tutaj na wstępie duże podziękowania dla @Michał, bo przez cały okres zakupu i po był zawsze pomocny i szybko odpowiadał na wszelkie pytania.

Ekspres posiada dwa bojlery, oba posiadają PID.
Bojler kawowy można regulować co 0.1^C, parowy co 0.1 bara.
Grupa saturowana, pompa rotacyjna, wszystko z najlepszych materiałow, mniejsza wersja ekspresu gastronomicznego. W zestawie mamy też wszystkie przyłącza, aby móc podłączyć do kanalizacji i biężacej wody. Jest oczywiście możliwość używania zbiornika i tacki ociekowej.
Zbiornik na wode jest wygodny do nalewania, nie trzeba wyjmować, ma duży otwór. Tacka ociekowa wygląda na dużą, ale jest płytka więc szybko się zapełnia i trzeba jednak często opróżniać.
Ekspres jest minimalistyczny, bardzo prosty w obsłudze, szybko się nagrzewa dzięki budowie grupy i po 15 minutach jest gotowy do pracy, łącznie z rozgrzanym PF. Wolumetryka jest bardzo dokładna i zapewnia powtarzalność. Stabilność temperatorowa jest na bardzo wysokim poziomie, woda dociera już ogrzana do bojlera kawowego, a sama grupa jest ciężka, saturowana i robienie kaw jedna po drugiej nie jest problemem.
Pary nie zabraknie w tym ekspresie, profesjonalna dysza, sposób włączania pary ma dwie pozycje - na chwilę i na stałe. Cudowne i wygodne rozwiązanie, zaczynałem przy 1.2 bar, doszedłem do 1.6, ale można spokojnie jeszcze podkręcić, z tego co pamiętam to ponad 2 bary.
Za co uwielbiam ten ekspres - za prostotę i powtarzalność. Po wielu ekspresach, które miałem ten był idealny dla osoby, która chcę pić dobrą kawę, a jednocześnie nie chcę za dużo myśleć, liczyć sekund, ważyć itd.
Przy nowej kawie ustawiamy młynek, ekspres na odpowiedni uzysk i później tylko robisz kawę za kawą bez myślenia.
No ale to wszystko przychodzi z pewnym kosztem, ekspres swoje kosztuje także to już high end do domu lub małej kawiarni.
Żeby nie było tak kolorowo to jest kilka rzeczy, które już mi tak nie pasowały:
- przy tej cenie mamy ładny PF, tamper, wszystkie wężyki, ale dlaczego nie ma PF w zestawie. Wiele tańszych ekspresów to ma.
- tacka ociekowa - ten ekspres jednak powinno się podłączyć do kanalizacji, ja nie miałem i jednak trzeba pamiętać o opróżnianiu częstym.
- aplikacja - jest na prawdę spoko, miła w użyciu, ale często mnie wylogowywała i musiałem się logować często ponownie. Korzystałem z niej głownie przy zmianie kaw, żeby zmienić uzysk, temperature czy ciśnienie bojlera.
- preinfuzja - jeżeli nie jest podłączony to jednak oszukana preinfuzja, czyli ustawiasz ile sekund ma być włączona, ile wyłączona pompa. Fajnie, że jest ta funkcja, ale jednak jakieś dodatkowe ustawienie ciśnienia preinfuzji byłoby plusem.

Dodatkowe plusy, o których nie wspomniałem:
- autopurge - super funkcja, można ustawić ile sekund ma trwać, po ilu sekundach od wyjęcia PF ma się włączyć.
- program czyszczenia - bardzo łatwy do włączenia, nie trzeba myśleć, ekspres Ci mówi co robić.

Czy polecam ten ekspres, a jeżeli tak to dla kogo?
Jeżeli masz większą gotówke, pijesz sporo kaw, ale jednocześnie nie chcesz się bawić w ważenie częsciej niż przy zmianie kawy, chcesz mieć powtarzalność i stabilność to jest to świetny wybór i polecam ten ekspres.
Jak ustawisz dobrze młynek i wolumetryke to naciskasz jeden przycisk i koniec.

Jeżeli jednak chcesz mieć możliwość modyfikacji, zabawy przy ekstrakcji to jest dużo tańszych produktow, jak Bianca, Londinium, Vesuvius itd., które dają Ci więcej możliwości, ale też często wymagają większego zaangażowania.

Jeszcze raz podziękowanie dla @Michał za pomoc przy zakupie

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eagle One Prima - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2023, 01:21:32 »
Tylko gdyby nie ta cena. …  ;)


coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eagle One Prima - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2023, 10:24:52 »
Dzięki i do usług, gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi