Autor Wątek: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita  (Przeczytany 16296 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« dnia: 25 Kwiecień 2023, 19:50:45 »
 :bry:

Gdy żona idzie do roboty na drugą zmianę, to nie jedzie swoim autem, bo się boi prowadzić ze względu na duży ruch w mieście. Auta używa tylko, gdy ma pierwszą poranną zmianę lub trzecią na noc. Swoją drogą, jak można pracować w nocy, ale żona nie dość że lubi swoją robotę, to jeszcze pasuje jej praca w nocy. Wracając: po południu piję podwójne espresso x2, bo muszę po nią jechać po 22⁰⁰, przy jednym espresso ciężko by było mi dotrwać do tej godziny, więc dodatkowa porcja kofeiny załatwia sprawę. Dzisiaj byłem w jednym z oddziałów i zauważyłem ostatnią paczuszkę Javy Gwatemali Todosantarity, więc nastąpiła szybka konfiskata, bo z tej dostawy swoją dawno wypiłem. Otworzyłem paczkę i..., nie, nie, pokolei. Najpierw, gdy wróciłem z trasy do domu od razu włączyłem ECM-a, żeby się wygrzał, jak będę obiad spożywał. Rzadko używam sitka VST 15g, ale mając w zanadrzu drugą kawkę do konsumpcji, siłą rzeczy musiało zostać użyte.

Ziarno Java 001, doza 15g, 1Zpresso 1,5 klika, czas ekstrakcji 28s, uzysk 39,5g. Typowy smak włoskiej klasyki w ciemnym paleniu ziarna, tylko o niebo lepszy: gorzka czekolada, orzech, karmel i jakiś owoc, deklarowana przez opis palarnii jeżyna, może i tak - nie wiem, nie jadam :D Espresso bardzo smakowite :ok:

W międzyczasie została włączona Elektra. Otworzyłem "starą" Gwatemalę i wąchnąłem bezpośrednio z torebki. W nozdrza uderzył mnie obezwładniający aromat owoców. Tak jak w przypadku 001 użyłem do mielenia 1Zpresso na kliku 1,5, doza 15g do podwójnego fabrycznego sitka Elektry, czas ekstrakcji: w Elektrze liczę tylko sekundy podczas preinfuzji, w tym przypadku przy kawkach średnio palonych i owocowych 20s, resztę załatwia sprężyna, uzysk 26,6g. Siorbnięcie i pierwsze, mocne uderzenie grejpfruta, potem słabsze tej suszonej śliwki i zero czekolady, prawdopodobnie przez sporą preinfuzję. Jak ktoś lubi owocowe ristretto, to jest to ziarno dla niego. Ja też takie lubię. Fajna sprawa, polecam każdemu, gdy w krótkim odstępie czasu zaatakowane zostaną nasze kubki smakowe tak diametralnie różnymi w smaku kawkami.

Byłem już przekonany, że najbardziej pasują mi kawki po miesiącu od wypalenia i coraz bardziej w tym się utwierdzam. Tę Gwatemalę piłem po 7 dniach, ale ta "stara", jak określił miesięczne ziarno pewien wokowicz, dzisiejsza lepiej mi smakowała.

:kawa:
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2023, 20:58:08 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2023, 21:41:43 »
Szczerze powiedziawszy to nie skumałem o co chodzi w tym wpisie.
Jedynie co zapamiętałem to, że Twoja żona pracuje na 3trzy zmiany i to lubi :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2023, 21:57:59 »
żona nie dość że lubi swoją robotę, to jeszcze pasuje jej praca w nocy.
Może ma jakichś fajnych współpracowników do tej nocnej roboty :) Cały ten wpis taki trochę jak po nocnej zmianie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2023, 22:07:04 »
Szczerze powiedziawszy to nie skumałem o co chodzi w tym wpisie.
Jedynie co zapamiętałem to, że Twoja żona pracuje na 3trzy zmiany i to lubi :)

Jka
Ożeż, z j. polskiego na nasze >:( :
¹ Nie trzeba zamykać się na swoje ulubione profile sensoryczne, by uczyć kubki smakowe nowych doznań
² "Stare" kawki nie są złe, a może nawet lepsze niż się z góry zakłada
³ Dobroczynny wpływ kofeiny na życie rodzinne
⁴ Oraz to co napisałeś 😄


« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2023, 22:21:16 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2023, 14:47:15 »
Skusiłem się na ten blend 001, bardzo smaczna kawa, jeden z lepszych blendów jakie piłem, będę zamawiał częściej. W kolejce jeszcze czeka Gwatemala Santa Rosa i Honduras Marcala.

Espresso z Javy 001 na zdjęciu: 90 stopni, 19g/39g, 30 sek, bąbelki wyszły z powodu wysokości od grupy 😜
rsz_1img_20230501_105410__01__01.jpg



Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2023, 16:51:37 »
Espresso z Javy 001 na zdjęciu: 90 stopni, 19g/39g, 30 sek, bąbelki wyszły z powodu wysokości od grupy
Taki mało wyrazisty ten Twój tygrysek? Narobiłeś mi smaku i otworzyłem z najnowszej dostawy z 20 kwietnia. Moja sugestia: wbrew rozumowi, podbij pida do 93°C i napisz, jak Ci smakuje, jakie wrażenia, ale najpierw wypij shota na 88°C. Zejdź też do 27s ekstrakcji.
jeden z lepszych blendów jakie piłem, będę zamawiał częściej.
Też tak uważam.
W kolejce jeszcze czeka Gwatemala Santa Rosa i Honduras Marcala.
Jak już je masz, to nie czekaj i smakuj naprzemiennie, jak ja wyżej opisałem wrażenia 001 do Todosantarity.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2023, 16:54:41 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2023, 17:33:26 »
To mnie zaskoczyłeś z tym podbiciem do 93 stopni, 93-94 to ja nastawiam do średnio palonych, a tutaj patrząc po kolorze ziaren to 001 jest palona na "czarno". Jutro zastosuję się do Twoich sugestii z szotami na 88 i 93 stopnie, zmielę trochę grubiej, żeby zejść do 27 sekund.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2023, 17:48:33 »
93-94 to ja nastawiam do średnio palonych,
Ja też. Ale któregoś razu się zagapiłem i puściłem shota z 001 na 93,5°C i było fajnie, wiecej nut... Nie powiem, taki eksperyment - poczujesz i ocenisz.
zmielę trochę grubiej, żeby zejść do 27 sekund
Nic nie zmieniaj, tylko skróć ekstrakcję o 3 sekundy, będzie ciut mniej niż 1:2, ale jak uznasz, że lepszy shot po pogrubieniu mielonki, to oki.
》tertium non datur《

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2023, 18:44:33 »
Ok, a robisz jakąś preinfuzję? Ja mam ustawione na 2s przy ciemniej palonych i 4-5 sekund przy średnio palonych. Oczywiście u mnie w ekspresie to taka pseudo-preinfuzja, raczej "pre-wetting", pompa rusza na 2 sekundy, zatrzymuje się i czeka przez X sekund do ponownego uruchomienia.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2023, 19:39:02 »
pseudo-preinfuzja, raczej "pre-wetting"
Właśnie tak. Bez niej. Pasuje mi taka też niewiadomo jaka 20 sekundowa i dłuższa  preinfuzja w Elektrze na średnio i jasno palonych ziarnach.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2023, 21:27:19 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj 2023, 11:41:16 »
Na 88 stopni za dużo kwasków wybija się w smaku jak dla mnie, z kolei przy 93 stopniach ekstrakcja była za szybka, 1:2 wyszło w 24 sekundy, bym musiał drobniej zmielić. Pozostałych parametrów nie zmieniałem, poza wyłączeniem preinfuzji.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 11:53:25 wysłana przez radekzaj »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2023, 13:02:54 »
Na 88 stopni za dużo kwasków wybija się w smaku jak dla mnie
:mhh: A pierwszy shot był na 88°, bo jeśli tak, to może grupa była niedogrzana?

W zasadzie to może na razie odpuść sobie eksperymenty. Szkoda kawy, jak masz już zgrane parametry i ciesz się smakiem, który dopasowałeś pod swoje kubki. Jak Ci się już znudzi 001, to wtedy wrócisz.
》tertium non datur《

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2023, 14:26:31 »
Grupa była rozgrzana, ponad 40 min od włączenia. Różna też może być realna temp. na wyjściu w innych ekspresach pomimo tych samych ustawień PID.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj 2023, 17:36:00 »
Taki mało wyrazisty ten Twój tygrysek?
Przecież na tej fotce stoi bardzo apetyczne espresso. Cętki niekoniecznie są potrzebne, są fajnym wizualnie efektem ubocznym różnych fizykochemicznych zjawisk. Nic poza tym.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Java Coffee: 001 vs. Gwatemala Todosantarita
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj 2023, 18:04:49 »
Cętki niekoniecznie są potrzebne, są fajnym wizualnie efektem ubocznym różnych fizykochemicznych zjawisk. Nic poza tym.
Też tak uważam Andy, a do tygryska Radka jedynie nawiązałem w kontekście mojego.
z kolei przy 93 stopniach ekstrakcja była za szybka, 1:2 wyszło w 24 sekundy, bym musiał drobniej zmielić
A u mnie na dość drobnym i z tą temperaturą wyszło po 28s ristretto. Ale pewnie przesadziłem z tym drobnym przemiałem.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 18:07:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi