Autor Wątek: Oliwa z oliwek: kryteria jakości  (Przeczytany 11391 razy)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Marzec 2023, 15:23:06 »
Chłopaki, wiem, że jedne oliwy nam smakują, a inne nie, ale pytanie było, jaki związek mają parametry z etykiet na jakość oliwy? Czym się sugerować, którym parametrem?
Zdefiniuj jakość: smak, walory prozdrowotne, ...? Od strony zdrowia to wybierałbym te z największą ilością monoinsaturi i polinsaturi, a z najmniejszą saturi i tłuszczy trans (w tej co pokazywałeś akurat tych ostatnich nie ma). Na smak to te tłuszcze za bardzo nie wpływają, bardzie odmiana drzewa oliwkowego, nasłonecznienie ;). Na kwasowość wpływa ilość wolnych kwasów tłuszczowych, ale raczej rzadko ta informacja jest dostępna. Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że im droższa oliwa tego samego producenta, tym ostrość i kwasowość jest niższa.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2023, 15:26:51 wysłana przez kulka »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Marzec 2023, 16:14:12 »
Najlepsze oliwy maja ńiska kwasowość około 0,5% ,zawsze na początku roku kupować zbiór z listopada poprzedniego roku , greckie pewniejsze bo włoskie można brać tylko od sprawdzonego dostawcy .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Marzec 2023, 18:30:17 »
Od strony zdrowia to wybierałbym te z największą ilością monoinsaturi i polinsaturi, a z najmniejszą saturi
No to jest konkret.
Najlepsze oliwy maja ńiska kwasowość około 0,5%
A gdzie jest ten wskaźnik?
》tertium non datur《

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Marzec 2023, 19:46:23 »
A gdzie jest ten wskaźnik?
Te o niskiej kwasowości po prostu się nią chwalą, jak choćby grecka oliwa "ZeroTwo" Cretan Mill.
Osobiście kupuję kreteńską oliwę tłoczoną z odmiany Kolimbari, najlepiej mi leży. (na allegro keyword - Anoskeli)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Marzec 2023, 20:04:42 »
Też polecam Kolymbari / Kolymvari z Krety.
Odkryłem ją będąc na urlopie na zachodniej Krecie. Oliwy Kolymvarii oczywiście nieco się różnią smakowo, ale słabej jakościowo jeszcze nie trafiłem.



Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Marzec 2023, 20:22:58 »
Najlepsze oliwy maja ńiska kwasowość około 0,5% ,zawsze na początku roku kupować zbiór z listopada poprzedniego roku , greckie pewniejsze bo włoskie można brać tylko od sprawdzonego dostawcy .

Niektórzy oliwy określaja jeszcze mianem Premium Extra Virgin i te ponoć schodzą poniżej
0,2%.

Choć przyznam, że tak jak @pafcio0 od wakacyjnej wizyty bardzo nam posmakowały te z Krety i nie szukaliśmy innych.


Może warto popróbować tych Andaluzyjskich "Premium" ?
Jakoś na wyjazdach nie trafiliśmy jakiś wybitnych w smaku, ani Włoskich, ani Hiszpańskich, czy Chorwackich, ale też specjalnie ich nie szukaliśmy.
Może ktoś poleci jakieś łatwo dostępne marki Hiszpańskie (tylko błagam nie w bańkach 3 litrowych, choć te Premium to chyba w większości 0,5l).
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Marzec 2023, 21:53:13 »
Niektórzy oliwy określaja jeszcze mianem Premium Extra Virgin i te ponoć schodzą poniżej
0,2%.

Bardzo niska kwasowość ≤ 0,14%:
https://advancedfood.pl/almazaras-de-la-subbetica/almazaras-de-la-subbetica-parqueoliva-serie-oro-oliwa-z-oliwek-extra-virgin-500ml.html
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Marzec 2023, 22:03:53 »
Przyda się:

Jak wybrać dobrą oliwę extra virgin i uniknąć oszustwa?

Kraj pochodzenia, miejsce. Temat jest trudny. Duża część oliw, dostępnych na rynku ma na etykiecie napis „Made in Italy”. Włosi produkują fantastyczną oliwę extra virgin, ale niekoniecznie można ją znaleźć na półkach sklepowych. Z oliwą jest jak z winem. O jakości i walorach smakowych decydują region, warunki klimatyczne, nasłonecznienie, opady, gleba, odmiany drzew oliwnych. Najlepszym rozwiązaniem jest poznanie swojego producenta i wybór ograniczonej produkcji. Oznakowanie na butelkach certyfikatami DOP/PDO, PGI wskazuje na konkretne miejsce zbiorów. W rankingach światowych przodują producenci z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch.

Data zbiorów, która jest podana na etykiecie. Dobrej jakości oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest świeżym produktem, który należy spożyć w ciągu około roku od butelkowania. Jeśli nie widzisz daty zbiorów, przejdź dalej.

Cena. Jeżeli nie jesteś wielbicielem masowej produkcji, ale szukasz wysokiej jakości oliwy extra virgin z farm o długiej tradycji, to przy obecnych kosztach produkcji cena będzie wyższa w porównaniu z najbardziej popularnymi markami.

3 cechy charakterystyczne dobrej oliwy:
¹ Owocowość – smak pochodzi z dojrzałych lub niedojrzałych oliwek i musi być świeży, a nie ciężki z posmakiem tłuszczu.
² Gorycz to cecha świeżej oliwy i jego stopień zależy od tego, jak dojrzałe są owoce oliwek.
³ Ostrość – poczujesz z tyłu gardła, gdy testujesz. Może wywołać kaszel. Oznacza to także obecność przeciwutleniaczy. I pamiętaj o tym, że wrażenie pieprzności powinno zniknąć dość szybko.

5 cech smakowych charakterystycznych dla złej jakości oliwy:
¹ Stęchły - powszechna wada, która pojawia się, gdy oliwki są zbierane w stosy i może powodować zaawansowaną fermentację. Pachnie lub smakuje jak… przepocone skarpety lub bagnista roślinność.
² Smak pleśni, który pojawia się, gdy oliwki były przechowywane przez kilka dni w wilgotnym środowisku i rozwijały się drożdże i grzyby.
³ Posmak winno - octowy. Żadna oliwa nie powinna smakować ani pachnieć winem. Ponownie wynika to z procesu fermentacji oliwek.
⁴ Smak przypominający metal. Zwykle jest to wynikiem długotrwałego kontaktu z metaliczną powierzchnią podczas produkcji, ale także podczas przechowywania.
⁵ Zjełczały - to najczęstsza wada. W praktyce jest to zepsuta oliwa z oliwek. Możesz spotkać ten smak, kiedy jesz stare orzechy lub nieświeże krakersy zrobione na tłuszczu.

I na koniec jeszcze jedna ważna informacja: kolor oliwy extra virgin nie ma żadnego znaczenia dla oceny jakości.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2023, 22:15:05 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Marzec 2023, 08:29:21 »
Jak z przechowywaniem/ w jakim czasie najlepiej zużyć po otworzeniu takiej bańki 5L ?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Marzec 2023, 08:48:42 »
U mnie jeszcze nigdy nie zepsuła się.
Nie przechowuję jej w specjalnych warunkach. Ważne aby nie stała na słońcu, dlatego te bańki są dobre do przechowywania. I nie chowam do lodówki, bo wtedy gęstnieje, zastyga. To jeden ze sposobów aby sprawdzić czy nie była podrabiana.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Marzec 2023, 08:55:50 »
Jak z przechowywaniem/ w jakim czasie najlepiej zużyć po otworzeniu takiej bańki 5L ?
Kupiłem rok temu dwie. Otwieram za chwilę drugą.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Marzec 2023, 20:33:50 »
Kupiłem na alledrogo bańkę 4L z 2022 roku za 145 złociszy (tej kreteńskiej). Kapelusza z głowy nie zrywa, ale chyba za tę cenę jest niezła.

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Kwiecień 2023, 11:01:58 »
Czy polecacie też oliwki z miejsc gdzie kupujecie oliwę?

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Kwiecień 2023, 22:54:06 »
Polecam stronkę oilala.com
Kupuje tam od dłuższego czasu i absolutnie zawsze zachwyca.

A italianifob ze mnie okrutny. Ostatnio policzyłem że byłem już coś koło 70 razy :-). Co prawda 52 na nartach ale sztuka to sztuka .
Przestałem jednak przywozić bo ta z oilala przebija to co w sklepach.


Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwiecień 2023, 08:27:18 »
Kiedyś kupowałem oliwki w takich pojemnikach https://greckieprzysmaki.pl/greckie-oliwki/424-oliwki-bez-pestek-kalamata-10-kg-5205572001638.html ale źródło dostaw urwało się.
Obecnie kupuję w takich wiadrach https://oliwazesparty.pl/101,oliwki-ciemne-kalamata-z-pestka-3-kg.html. Moje ulubione to z pestką. Często też mam w takich opakowaniach https://oliwazesparty.pl/181,oliwki-ciemne-naturalne-z-pestka-1-kg.html

Linki poglądowe.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi