Autor Wątek: Oliwa z oliwek: kryteria jakości  (Przeczytany 11390 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« dnia: 28 Marzec 2023, 19:56:59 »
Cześć Smakosze... oliwy z oliwek :)

Od wielu lat kupuję oliwę od znajomego, który sprowadza je z Włoch. Wybierałem u niego różne, zbytnio się nie przejmując konkretnymi parametrami, aż któregoś razu niespodzianie oliwa w domu się skończyła i żona kupiła jakąś w sklepie, w cenie nawet wyższej niż kupowałem u znajomego i przeżyłem szok: kompletnie mi nie smakowała, wręcz odrzucała. Jak najszybciej się wybrałem do wiadomego źródła i zauważyłem, że oliwy różnią się parametrami, a najbardziej smakowała mi oliwa o 100g wartości grassi, tj tłuszczu. Na zdjęciu pierwsza butelka z lewej, a pozostałe trzy mają 91÷92g.

Szperałem w necie, ale nic nie znalazłem, co oznaczają te różnice w też innych  parametrach (drugie zdjęcie), więc może jest na WoK-u ekspert od oliwy z oliwek, to by niezawile wytłumaczył, co i jak z tą oliwą [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2023, 20:00:43 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1013
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2023, 20:06:45 »
Miło, że tak chwalisz tą z lewej bo właśnie taką kupiłem  :-D

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2023, 20:24:09 »
Ale suma składników tłuszczowych na tej etykiecie daje 94,5g:):) chyba wloska niedoróbka na etykiecie :):O

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2023, 20:41:20 »
Miło, że tak chwalisz tą z lewej bo właśnie taką kupiłem  :-D
Próbowałeś może tą i zaraz inną? Czuć różnicę na plus, jak dla mnie.
Ale suma składników tłuszczowych na tej etykiecie daje 94,5g:):) chyba wloska niedoróbka na etykiecie :):O
Racja, się walnęli. Na innych etykietach jest dokładna suma.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2023, 20:49:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marzec 2023, 21:18:01 »
Najlepsza oliwa nie ma żadnych etykiet, a kupuje się ją w Chorwacji, u kobiety na straganie przy drodze. Wspomnienie jej smaku powoduje, że chce się  pojechać do Chorwacji na wakacje, co by zrobić zapasy... :)
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marzec 2023, 21:29:36 »
Najlepsza oliwa nie ma żadnych etykiet, a kupuje się ją w Chorwacji, u kobiety na straganie przy drodze. Wspomnienie jej smaku powoduje, że chce się  pojechać do Chorwacji na wakacje, co by zrobić zapasy... :)
To samo żona mówiła, jak kiedyś przywiozła z Włoch od znajomych z ich własnego wyrobu.
》tertium non datur《

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2023, 23:45:04 »
Na chorwackim straganie przy drodze nie kupiłbym, bo to różnie może być z jakością. Jeśli już, to gdzieś na bazarze, a najlepiej bezpośrednio  od rolnika.
Od lat używam wyłącznie greckiej oliwy. Oliwa z Krety i Peloponez podobno najlepsza. Najważniejsze, aby była świeża, czyli obecnie  grudzień 2022. Kupuję w bańkach 5l. Obecnie  leci u mnie Sitia z Krety. Domownicy nie przepadają za oliwą, ja uwielbiam. Grecy również smażą na oliwie, ale wybierają tańszą. Porównania do włoskiej nie mam, bo zapomniałem jak ona smakuje.
Oliwki też tylko greckie, bo to co u nas w sklepach, to porażka. Uwielbiam słone w zalewie, lub suszone.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Marzec 2023, 05:58:25 »
Grecy
Znajomemu Grek powiedział, że jeśli chcesz kupić najlepszą oliwę, to w greckim sklepie kup tę najdroższą. Oczywiście, jeśli po drodze wszyscy będą uczciwi.
》tertium non datur《

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Marzec 2023, 07:05:38 »
Gromog, a gdzie kupujesz tą grecką oliwę?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Marzec 2023, 07:27:47 »
tę 😉


W PL kupuję w internetowym sklepie u Szalonego Greka w Kołobrzegu.
W restauracji jest zdecydowanie drożej.

Zielony Kyklopas. 👍
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1013
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Marzec 2023, 08:59:01 »
Próbowałeś może tą i zaraz inną? Czuć różnicę na plus, jak dla mnie.

Jeszcze jej nie próbowałem bo nie skończyłem jeszcze poprzedniej, ale z ciekawości otworzę butelkę i porównam sobie jeden do jeden.

Oliwy czasami potrafią drastycznie różnić się smakiem, nawet jeśli porównać dwie pochodzące z tego samego kraju. Oliwka w końcu oliwce nie równa ;) Jedna będzie łagodna i wręcz aksamitna, a druga ostra i będzie mocno drapać w gardło, ot taki urok.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Marzec 2023, 09:23:11 »
ciężkie musicie mieć życie jak wszystko kupujecie ze straganu czy spod lady :lol2:

Ja robię podobnie jak gromog i też polecam kupowanie greckich oliw w większych pojemnościach, są u nas dość dostępne i mają bardzo dobrą jakość do ceny. Grecy są tak dużym producentem, że rzadko bawią się w import, mieszanie innych oliw, co jest niestety baaaardzo powszechne dla Włoskich, marka Włoska Oliwa jest tak silna, że sprzedają pod nią znacznie więcej, ale to znacznie więcej, niż sami produkują, w markecie cieżko kupić Włoską nie będąca mieszanką głównie Hiszpańskich. Oczywiście dalej mają wiele wspaniałych oliw, ale zazwyczaj jest drogo i trza uważać.
Pamiętajcie największymi producentami i zżeraczami oliw są Grecy, a za nimi Hiszpanie i ja w tych kierunkach patrzę. W internetowych sklepach, czy chodźby na allegro można kupić puszki 1-3-5 litrowe, lekkie i łatwe w transporcie, mają wygodny wyciągany nalewak/gwincik i w domu po trochu przelewam do dozownika, sam używam gastronomicznego wyciskacza jak do sosów.

Kluczowy jest sezon zbioru, oliwki zbieramy na przełomie roku, zbiory zaczynają się w listopadzie ale te oliwy są trudno dostępne więc przez nowym rokiem nie ma po co się spinać na "nowalijki", bo to grudzień i styczeń to szczyt, zazwyczaj do lutego, wyciska się ją od razu i przechowuje w zbiornikach przez resztę roku. Czyli dziś są już w sklepach z zbioru 2022/2023 ale te z 2021/2022 są dalej dobre i warte kupienia. Te starsze nie są od razu złe ale najcenniejsze trawiaste i ostrawe smaki przemijają więc i niech cena przemija ;)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Marzec 2023, 09:30:44 »
Ja podobnie, kupuje w necie 5 litrowe (na allegro ostatnio podrożało i taniej w niezależnym sklepie...), przelewam do butelki po oliwie. Butelkowane tylko w czasie wakacji, jak jestem samochodem np. w Chorwacji ;)

ostatnio taką: https://zoliwek.pl/pl/p/ZERO.2-Oliwa-z-oliwek-5L/37

(używam "do wszystkiego" poza naleśnikami, które smażę na klarowanym maśle, żona do ciast nawet dodaje jako główny tłuszcz)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Marzec 2023, 11:22:11 »
Kupowałem w sklepie greckieprzysmaki. Mają nawet oliwę "Ze wsi" która ma opakowania po polsku. Sklepów internetowych jest trochę na rynku.
Ostatnio znajomi (którzy dużo spożywają) zaopatrujący się w hurtowni obsługującej restauracje dostarczyli mi oliwy  w dobrej  cenie przed podwyżką. Mam więc w zapasie  5l oliwy Agro Creta.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oliwa z oliwek: kryteria jakości
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Marzec 2023, 13:06:12 »
Chłopaki, wiem, że jedne oliwy nam smakują, a inne nie, ale pytanie było, jaki związek mają parametry z etykiet na jakość oliwy? Czym się sugerować, którym parametrem?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi