Autor Wątek: Jura E6 czy DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55.S  (Przeczytany 12205 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura E6 czy DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55.S
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Marzec 2023, 00:20:04 »
Chyba dla mniejszości, bo większość tutaj nawet nie spojrzy w stronę automatu

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Jura E6 czy DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55.S
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Marzec 2023, 08:31:56 »
Chyba dla mniejszości, bo większość tutaj nawet nie spojrzy w stronę automatu
No, zwłaszcza w dziale "ekspresy automatyczne".

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Jura E6 czy DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55.S
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marzec 2023, 08:02:23 »
ja mam w domu DeLonghi Primadonna Class jako 2gi ekspres dla zony i powiem, ze jestem pod wrażeniem jak dobre espresso zaparza
oczywiscie smak espresso nie ma startu do takiego z dobrej kolby, ale jak sie wie jak ustawiac (grubosc mielenia, temperatura, kolejnosc) i poświęci troche czasu na ustawienie pod siebie to efekt finalny, zwlaszcza w przypadku kaw mlecznych, jest bardzo dobry
zreszta tutaj masz watek z filmem udostępnionym przez @Makgajwer
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12608.msg259458#msg259458

co prawda piszę o innym modelu niż pytasz, ale wyglada na to, ze to jakas ewolucja tego co ja mam

no i dodam jeszcze, ze mialem okazje pic kawe przez tydzien z Jura A1 Micro (to model ktory juz nie produkują i zostal zastąpiony innym) - model jest dosyc prosty i pozwala na zrobienie espresso, espresso doppio i kawy czarnej - ja ustawilem go po swojemu na ristretto, espresso i kawe czarna no i tez bylem pod wrazeniem jak dobre napary z niego wychodzą
espresso to bylo robione z identycznego ziarna co uzywam w delonghi i gdybym mial mozliwosc zrobienia z obu espresso to bylbym w stanie powiedziec ktore lepsze w bezpośrednim porównaniu,  ponieważ takiej mozliwosci nie mialem to powiem ze jak dla mnie oba zaparzaja espresso o podobnej jakosci

wydaje mi sie (podkreślam ze TYLKO "wydaje"), ze jezeli podstawowy model jury udalo mi sie ustawić tak ze robił zadowalające mnie espresso to te wyższe modele pewnie tez uda sie ustawic zeby zrobily co najmniej tak samo dobre  espresso

no i na zakończenie tego długiego wpisu - tak jak napisalem - mam delonghi z którego po odpowiednim ustawieniu uzyskuje w mojej ocenie zadziwiająco dobre espresso, a jura z ktora mialem do czynienia zaparzyla na na takim samym ziarnie podobnie smakujace napary to ja osobiscie doradzilbys Ci jednak delonghi zamiast jury

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi