Autor Wątek: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree  (Przeczytany 7810 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marzec 2023, 20:05:29 »
Ten element chyba już odpada :):):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Marzec 2023, 20:08:45 »
Ten element chyba już odpada :):):)
Fakt, był:
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marzec 2023, 15:10:37 »
Jak Wam się podoba:
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Marzec 2023, 12:49:44 »
Z tego co piszą Micra zrobi lepsze :):):)
Tak podejrzewam. @PiotrekBM ma zamiar wybrać się do Koree, to może by mu udostępnili Mikrę na testy, ale żeby to było miarodajne porównanie z Mini, to musiałaby zabrać ze sobą MC4 albo Kinu wypijając u siebie uprzednio z niego parę shotów  i aktualną kawkę :taktak: :D
Odpowiadam na zaległe " mentions" bo ostatnio  rzadziej tu bywam... niestety sporo pracy mam w tym okresie....

Albo młynek i moją Mini zabiorę  do Koree , to pewnie  zlecę wymianę restryktora w niej  na ten sam co chyba w Micra i nowej Mini jest.
Bez portfiltra z kawą  blisko połowe mniej wody przelatuje przez grupę z tym nowym,  zmienionym restryktorem.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2023, 13:36:36 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Marzec 2023, 12:58:09 »
odkamienilem bojlery, wypłukałem osady z bojerów bo w Mini da się  to zrobić (  ma zawory do plukania , oróżniania  wody w bojlerów. Aż nie chce mi sie wierzeć , że nie ma tego nowa Micra.
Piotrze, od 1,5 roku używam tylko Żywieckiego Kryształu i nie ma grama syfu, a wiem, bo mogę zajrzeć do wnętrza Elektry oświetlając je i wygląda jak pupa niemowlęcia, więc po prostu trzeba mieć pewność, jakiej jakości wody się używa.

Nie próbowałem jeszcze ŻK, ale dzieki  za informację .
Ostatnio uzywam wody filtrowanej przez zwykły dzbanek  Dafi , i redukcja osadu w naczyniach  czy garnkach bardzo pozytywnie mnie zaskakuje.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2023, 13:44:11 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Marzec 2023, 13:08:57 »
mogą być zaskakujące
Jeśli tak - to oki. Jakby @PiotrekBM kupił Mikrę a jeszcze by miał Mini, to Ty ze Strietmanem i młynkami, a ja z Elektrą i młynkami, moglibyśmy się mu zwalić na głowę, tj do jego chaty :hihihi: i się pobawić takim zestawem sprzętów.
Cieżko będzie mi kupić najlpierw Micre, nie sprzedając Mini. Po pierwsze aspekt finansowy, ileż można płacić za te sprzęty kawowe :ups: a poza tym  " zagracenie" kuchni  swoje zrobi  ;)
Jeszcze mam spakowany , nie sprzedany młyn Dittinga, którego nie mam nawet  czasu wystawic na OLX. 

No z takim sprzętem do testowania to i miejsce i czas by się przydał do testów.  Przy moim  "zabieganiu " ostatnio  nie wiem czy by udało się to wszystko w ogóle  dograć , albo kiedy.
Czasem nawet kawy nie mam czasu wypić w domu  :ups:  dobrze , ze  są to tylko pojedyncze dni w tygodniu  :))  ale  niestety się zdarzają. 

:)ten projekt wydaje się ciekawy :):)nie wiem jak @PiotrekBM sie na to zapatruje :)::):)
Trzeba by Go wziąć z zaskoczenia  [emoji38] :diabelek:


Hehe
Zaskoczeń takich to ja nie lubię 😜 i innym też tego oszczędzam  [emoji39]


« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2023, 13:40:53 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Marzec 2023, 16:13:54 »
Można by na neutralnym terenie jakieś testy zorganizować , może w jakiejś z forumowo zaprzyjaźnionych palarni P):)nie martw się @PiotrekBM ten pomysł był z przymrużeniem oka zaprezentowany :):):)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Marzec 2023, 22:11:52 »
ten pomysł był z przymrużeniem oka

Domyśliłem się 😉 .
Chociaż testy w domu w gronie 2-3  osób są moim zdaniem dokladniejsze niż zrobione  na szybko podczas jakiegos wiekszego forumowego  spotkania.


Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Wrzesień 2023, 12:33:12 »
Jak Wam się podoba:

Zakładam się, że w odświeżonej odsłonie MINI, zapewne w przyszłym roku 2024 Mini będzie miało shot timer, a Micra nie.  [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2023, 12:35:30 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Wrzesień 2023, 14:53:26 »
Shot timer w apce to też nie jest jakiś dramat

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Wrzesień 2023, 16:06:41 »
Po co komukolwiek shot timer jeśli każdą waga go ma ????

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Wrzesień 2023, 16:37:21 »
A po co komu pchanie wagi pod każdą filiżankę ?
Przecież można zrezygnować i z jednego i z drugiego i jeszcze z wielu funkcji ekspresu. Wtedy wystarczy np. kawiarka [emoji3]



Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Wrzesień 2023, 16:43:56 »
Po co komukolwiek shot timer jeśli każdą waga go ma ????
Ja nie mam i w wadze i żyję.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Wrzesień 2023, 16:47:33 »
Dokładnie ja zrezygnowałem z jednego i drugiego i espresso jest doskonale :):, kontrolowanie samego  czasu bez uzysku i vice-versa jest pozbawione sensu moim skromnym zdaniem tak jak i shot  timer w ekspresie ,jeśli byłby to shot-timer zintegrowany z waga to zupełnie co innego .

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Coffeeszop sklep LaMy dla detalistów w Koree
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Wrzesień 2023, 17:19:39 »
Imho shit timer służy li tylko do sprawdzenia, czy się mieścimy w założonym przedziale czasu. Waga jest jednak o wiele bardziej istotna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi