Autor Wątek: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.  (Przeczytany 5367 razy)

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Ten post zamieszczę tutaj z osobnym wątku.
Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg. Sprzedaję po kosztach. Ostatnio kupiłem 24-kilogramową paczkę, żeby podzielić się między domowe palarniami, mikro palarniami. Część zatrzymałem dla siebie, część rozdałem i jeszcze trochę zostało :).
W mojej subiektywnej opinii kawa jest bardzo dobra, o wyraźnym, ale delikatnym smaku jabłka i wiśni z nutą migdałów i winogron. Pakowana jest próżniowo w worki o wadze 1kg.
Wyślę pocztą lub można przyjechać do mnie (Lazów, koło Kršešova) i odebrać.
Cena, jaką zapłaciłem za kilogram:
Cena netto: 86,22 + VAT23% = Cena brutto: 106 PLN/kg.
Dla mnie jest to bardzo atrakcyjna cena za "Różowego Bourbona" o tak przyjemnym smaku i aromacie.

FARM: LA DIVISA
FARMER: SEBASTIAN GOMEZ
WASHED PROCESSING

This coffee is harvested following strict ripeness criteria, later floated and hand-sorted to remove any defects. Cherries are exposed to 30 hours of underwater fermentation before
being de-pulped. Parchment is gently washed and dried under temperature-controlled conditions until ideal moisture content is achieved.
This micro-lot is 100% Pink Bourbon. This varietal is currently under research in order to determine its origin. It is said that it is a mutation that took place at 2100 m.a.s.l in San Adolfo, Huila.

La Divisa COLOMBIA
Country: Colombia Crop: 2021-2022
Region: Circasia Altitude: 1700 -1800 m.a.s.l.
Variety: Pink Bourbon Harvesting: September-November
Processing: Washed Score: 85,5

ABOUT THE FARM
Finca La Divisa is situated in Buenavista in the northern reaches of the Andes mountains (growing altitudes range from 1,500 to 1,750 meters) — the center of the Zona Cafétera, Colombia’s coffee belt. At La Divisa they grow a small amount of varieties: Castillo, Colombia, Pink Bourbon and they also decided to plant 5000 Geisha trees in 2018. Diofanor Ruiz has passed on the management of the farm to his son, Sabastian. Although he still holds the reins on a few, select passion projects/batches during the year. In 2021, due to high demand and the farm’s incredible reputation, Diofanor and Sabastian have produced mostly natural processed coffees, the coffees for which they’re best known.
Since the foundation of the farm Diofanor Ruiz works with Cofinet, which also represents and supports a large number of Colombian Specialty coffee growers. Cofinet has developed 4 women only programs with focus on championing women, who go the extra mile for their coffee production and their community. Besides they offer educational events and cuppings.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline Olson_99 Mężczyzna

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Aeropress, kawiarka, Kazak Rota 2, Chemex, Picopresso
  • Młynek: Tura 3, Wilfa Uniform, Hario Skerton Plus
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2023, 22:10:32 »
Cześć,
jestem zainteresowany zakupem, najprawdopodobniej 2kg. Jutro odezwę się na priv  :)

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2023, 08:26:23 »
@svv Jeszcze czekam na swojego Kaffelogica, ale podpytam jako, że już pojawiły się jako dostępne u Rebelsów i dostałem potwiedzenie zmówienia - masz jakiś sprawdzony profil do KL pod tą Kolumbię?
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2023, 08:30:17 wysłana przez timex550 »

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2023, 17:42:21 »
Cześć,
jestem zainteresowany zakupem, najprawdopodobniej 2kg. Jutro odezwę się na priv  :)
Wyjeżdżam w podróż służbową w poniedziałek rano i wracam w środę. Jeśli możesz, napisz dziś lub jutro. Jeśli będę miał czas, wyślę przed wyjazdem.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2023, 18:31:44 »
@svv Jeszcze czekam na swojego Kaffelogica, ale podpytam jako, że już pojawiły się jako dostępne u Rebelsów i dostałem potwiedzenie zmówienia - masz jakiś sprawdzony profil do KL pod tą Kolumbię?
Niestety, nie mam jeszcze idealnego profilu. Dopiero zacząłem robić eksperymenty. Z mojego doświadczenia wynika, że spalam około 1+ kg, a znalezienie ideału zajmie mi 10-20 zestawów. Oczywiście w trakcie poszukiwań piję kawę  kawka. Najpierw próbuję jak kawa zachowuje się w różnych stylach palenia, a potem w ramach danego stylu szukam najlepszego dla mojego gustu czasu palenia w ramach wybranej krzywej dla różnnych przygotowań. Choć pewnie jestem zbyt wybredny w kwestii smaku.
Mogę powiedzieć, że 1500-2000RTD (ready to drink) daje dobry resultat w V60 i Chemexie  :taniec:, ale trzeciego dnia, nie pierwszego. Zrobiłem to dla siebie na każdy dzień.
Poniżej przedstawiam przykład.
1500-2000RTDc.PNG
Pozostałe profile jeszcze dojrzewają, chcę, żeby po prażeniu odpoczęły trochę dłużej. W najbliższy czwartek wrócę z podróży służbowej i je przetestuję.
Zrobiłem sobie też taki, na bazie RAOSTu krótkiego, ale myślę, że potrzebował więcej czasu odpoczynku.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2023, 18:58:40 »
Profil na udany, jasno palony kilogram na Bullecie:
https://roast.world/@pafcio0/roasts/osF8lRwgW8MKyk0rlKze9

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2023, 20:07:17 »
Profil na udany, jasno palony kilogram na Bullecie:
https://roast.world/@pafcio0/roasts/osF8lRwgW8MKyk0rlKze9
Polecam 😜
Ja dziś walę z RR (jakość gra z ceną) dobrą Brazylię na oryginale Iakwy i powiem że cyce rwie... a jestem po festiwalu więc wymagania rosną hihi
Kupiłem kolejne 10 kg hihi (aaa i szaun się należy bo palę po 45g out hihi)dzięki #pjw.w i #ranGo
32436EBC-F3E5-45E6-B590-FE8279FE567D.jpeg

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2023, 12:13:44 »
Zrobiłem dziś espresso z La Divisa, w profilu MD3, jest taki na forumie kaffelogic.com.

Wygliąda tak.

LdivisaMD3.PNG

Crack at: 6:36
Crack temp: 213oC
End time: 8:14
end temp: 231oC
Dev: 20%, 1:38, +18oC
Weight loss: 15%

Smakuje super, i to nie tylko cyce rwie, a nawet dach zrywa.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2023, 12:02:12 »
Zostało jeszcze trochę zielonej kawy. Przypominam, że wysyłam po 1-2 kg. Chcę sprzedać ten worek do kwietnia. A w kwietniu mogę zamówić coś nowego. W kwietniu proponuję wybrać się do jednego z importerów, przetestować i wybrać worek czegoś ciekawego. Nordic Aproach napisał, że będą organizować capping w Berlinie  :ogien:. A może ktoś ma inne pomysły.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline Gshehoo

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Lelit Bianca, Bullet R1, alternatywy
  • Młynek: Nche Zero
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2023, 18:39:52 »
Jeżeli szukacie większych ilości, to ja polecam !Fest Coffee. Kupiłem jakiś czas temu worek 60kg za bardzo przyzwoitą cenę. Obsługa więcej niż przyzwoita - najpierw darmowe próbki, potem przyszło zamówienie i wtedy dopiero zapłaciłem. Zważywszy, że nie prowadzę działalności, to bardzo miłe doświadczenie.

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2023, 19:58:09 »
Jeżeli szukacie większych ilości, to ja polecam !Fest Coffee. Kupiłem jakiś czas temu worek 60kg za bardzo przyzwoitą cenę. Obsługa więcej niż przyzwoita - najpierw darmowe próbki, potem przyszło zamówienie i wtedy dopiero zapłaciłem. Zważywszy, że nie prowadzę działalności, to bardzo miłe doświadczenie.
Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Jest to grupowy zakup kawy z firmy FEST. W ćwiczeniu chodzi o to, że można pójść, wybrać i kupić torebkę. Ale dla domowych palarni worek to za dużo :). Kupujemy więc torbę i rozdajemy wszystkim po kosztach.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Sprzedaję kawę Colombia La Divisa zielona, różowy Burbon, po 1kg.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marzec 2023, 20:36:53 »
Cześć, jeszcze zostało 2 х 2 кг. Może są jeszcze osoby, które chcą wziąć kilka kilogramów? Chcę w najbliższym czasie rozdysponować resztki.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi