Autor Wątek: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven  (Przeczytany 6016 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2023, 13:40:31 »
Ma żyłkę do samorozwoju i współzawodnictwa oraz chęć sprawdzania się, więc bardzo możliwe.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Styczeń 2023, 14:25:45 »
Agnieszka mówi że zastrzegla znak na Europe
Tak, to zupełnie normalny proces, gdy chce się sprzedawać w całej Europie, a przecież potencjał jest jako wielokrotnej mistrzyni świata. Jak najbardziej powinna spróbować z tego skorzystać, bo w świecie kawy jest w jakimś stopniu rozpoznawalną marką. To że zaczęła teraz, moim zdaniem wynika z tego, że im dłużej by czekała, tym bardziej pamięć o jej sukcesach zatarłby czas. Więc niech się rozwija swoimi ścieżkami, ja tam trzymam kciuki za nią.

Do Kotliny Kłodzkiej też mam sentyment, bo to piękne miejsce jak również tam wydarzyły się rzeczy, które zadecydowały o dużej części mojego dotychczasowego życia.

Patrzac na strone (całośc po Angielsku) i przepraszam, ale rownież ceny niektórych kaw, może sie okazać że sporo zamowien bedzie zza granicy, nie wiemy do konca jaki jest target...

Edit.
Nie to żeby mi to przeszkadzało (strona i ceny), sam chętnie kupię jakieś kawki, ale traktujac to bardziej jako ciekawostkę do popróbowania "czegoś" innego, jakiś nowych odmian botanicznych, krzyżówek , czy "dziwnych" fementacji.

Czas pokaże.

« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 15:13:07 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Styczeń 2023, 18:21:32 »
Wcześniej dla niej wypalali tez Ivica z Coffea Circulor i amerykańska palarnia której zapomniałem nazwy.
Nie sądzę, ze Rojes spróbuje wziąć udział z roasting bo nie ma tam prezentacji. Ona nie bierze udziału/przegrywa z kretesem zawody typowo na skill.
Wg mnie czas na bazowanie na nazwisku i odcinanie kuponów. I bardzo dobrze i mądrze.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Styczeń 2023, 18:49:31 »
Nie to żeby mi to przeszkadzało (strona i ceny), sam chętnie kupię jakieś kawki, ale traktujac to bardziej jako ciekawostkę do popróbowania "czegoś" innego, jakiś nowych odmian botanicznych, krzyżówek , czy "dziwnych" fementacji.
To nie jest łatwe w jej przypadku, bo ona jest przyzwyczajona do kaw najwyższej jakości, jak te używane na zawodach. Poza tym Agnieszka podpisując się pod tym jako mistrzyni kawowa, to co innego niż ktoś kto prowadzi program w TV i pojawi się na opakowaniu kawy. Nie są to łatwe wybory. Opinię łatwo można sobie zepsuć.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 20:25:05 wysłana przez krystians »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Styczeń 2023, 21:03:50 »
Stawiam, że jak trochę popali to będzie startować w zawodach roasting

szczerze wątpię:)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Styczeń 2023, 22:56:28 »
Nie to żeby mi to przeszkadzało (strona i ceny), sam chętnie kupię jakieś kawki, ale traktujac to bardziej jako ciekawostkę do popróbowania "czegoś" innego, jakiś nowych odmian botanicznych, krzyżówek , czy "dziwnych" fementacji.
To nie jest łatwe w jej przypadku, bo ona jest przyzwyczajona do kaw najwyższej jakości, jak te używane na zawodach. Poza tym Agnieszka podpisując się pod tym jako mistrzyni kawowa, to co innego niż ktoś kto prowadzi program w TV i pojawi się na opakowaniu kawy. Nie są to łatwe wybory. Opinię łatwo można sobie zepsuć.

Raczej nie w świecie kawowym i na własnej skórze się o tym coraz czesciej przekonuje.
Kilka scenariuszy kiedy droga kawa jest źle wypalona/źle przetrzymywana/po prostu niskiej jakosci:
1) początkujący pomyśli, ze jest zbyt początkujący albo, że ma niewystarczający sprzęt, żeby dana kawę zaparzyć
2) bardziej zaawansowany popatrzy na to czy inne forum i przeczyta kwiatki typu „Gesha to delikatna, zbalansowana kawa, nie dla każdego” i odpuści
3) ktoś napisze do palarni ze swoimi wątpliwościami, a palarnia odpisze: „to bardzo wymagająca kawa, bufor 70, ppm wody nie więcej niż 40, filtry sibarist i najlepiej paragon brewer i Ek43 z żarnami ssp bo inaczej nie ma co podchodzić. Tak samo jak w motoryzacji, im droższy samochód tym delikatniejszy i droższy w utrzymaniu”*
4) palarnia odpisze: „kurczę, sorry, mamy ruch jak nigdy, przypomnij się następnym razem jak zamówisz inna kawę za 400zl za 150g to dorzucimy coś gratis” czytaj naklejki.

W każdej sytuacji palarnia twarzy nie straci, a nawet gdyby jakiś FranekMajeranek69 napisał złe słowo na palarnie Rojes, choćby na tym forum, to zostałby zjedzony, wypluty i pewniew końcu zbanowany.

*taka odpowiedz dostał na insta „ile klików” od dublińskiej palarni Sumo gdzie wypala mistrz swiata cup Tasters. Tez piłem ta Sidre i była zupełnie płaska z posmakiem bułki tartej. Pytałem wielbicieli Daniela, właściciela Sumo, o tą kawę, a odpowiedzi były typu: „No co Ty, on wie lepiej, pewnie masz słaby młynek, ta kawa jest genialna etc”. Podobne odpowiedzi dostawałem od Manhattan, La Cabra i Lucid.

PS. Przypomniało mi się jak kilka lat temu na forum CD wrzuciłem zdjęcie Tanzanii za €16 od The Barn której 1/3 paczki(coś ponad 80g) to były same skorupki ziaren. Dodałem podpis „The Barn - gównianie, ale za to drogo” i dostałem bana i baty w komentarzach, nie za ironię, tylko za to, że… tam pracuje Polak, a swoich trzeba wspierać.  :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 23:04:28 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Styczeń 2023, 09:20:13 »
Kawa jest modna i sam nie wiem czy to dobrze, czy źle. Ludzie daliby się pokroić za swoich idoli.

Z punktu widzenia osoby z zewnątrz myk z nazwą, której ktoś już używa jest mega słaby. Przesłuchałem nawet podcast, żeby zobaczyć jak się z tego tłumaczy, ale ja tego nie kupuje, dla mnie plagiat, umyślny czy nie to ciągle plagiat.

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Styczeń 2023, 11:03:37 »
Tyle nazw można mieć, że dziwne to. Taka zbieżność w tak specydivznej nazwie i branzy.
Wszedłem sobie na te stronki.
Kawy pije sporo, ale tej pani nie znałem, mało sie od tej strony interesuje, ale q..wa.
Kawa po 100zł za 120gram ?
Może jakbym celebrowal 1 przelew w miesiącu na ołtarzem to i bym kupował jeśli taka wow. Teraz jak przebijam 50zl za 250g to uważam,że się zmanierowałem, bo kupuję tak drogą kawę.
Niemniej oby się udało.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Styczeń 2023, 11:53:46 »
Kawa po 100zł za 120gram ?
To nie są kawy codzienne, tylko takie, które są używane na zawodach. Do tego trzeba dodać, że wypalane w Austrii na zamówienie, więc koszty są spore. Sama przyznaje się, że jeszcze nie umie wybrać kawy codziennej, która byłaby dla szerszego grona odbiorców. 

Gdzieś znajdzie swoje miejsce w świecie kawowym, a czy przy piecu, to się okaże. Może po prostu będzie zarządzać i/lub pozyskiwać surowiec czy gdzie tam się odnajdzie.  Jeszcze na pewno wiele błędów i dylematów przed nią, zobaczymy co z tej nauki wyniknie. :)

« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2023, 12:03:34 wysłana przez krystians »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty 2023, 10:29:00 »
takie filozoficzne podejscie :), chociaż ja wyznaje ze jak ktoś chce się znać na wszystkim to różnie z tym bywa a miedzy parzeniem kawy na zawodach a wypaleniem jest dość duża przepaść :).

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty 2023, 14:40:30 »
Jakie to wszystko? Wydaje się być tu naturalną drogą rozwoju cofnięcie się do etapu palenia ziaren. Oczywiście pewnie łatwiej zamówić niż się samemu nauczyć ale może Rojes wie czasami czego by oczekiwała a nie w pełni to dostaje więc ma zamiar sama tworzyć swoje narzędzi pracy, oczywiście może to być też tylko próba odcinania kuponów ale co by nie mówić jeżeli chodzi o dobór ziaren to ku temu pewnie najlepsze z możliwych kompetencje i predyspozycje.

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Luty 2023, 14:51:43 »
Tak to wyglada

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Luty 2023, 15:06:48 »
Jakie to wszystko?

roasting kawy ma tyle wspólnego z robieniem przelewu co fizyka kwantowa z disco polo:):):)ale mogę się mylić ,życzę Pani Agnieszce jak najlepiej sam bym się zaopatrywał jeśli jakość byłaby na takim poziomie jak osiągnięcia na zawodach :):).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Luty 2023, 15:09:37 »
Tak to wyglada

Tylko ze Felix Coffee to Palarnia z Austrii założona i prowadzona mistrza świata roasterów Felixa Teiretzbachera , kilka razy kupowałem bezpośrednio :(

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Luty 2023, 16:48:46 »
Tak to wyglada

Tylko ze Felix Coffee to Palarnia z Austrii założona i prowadzona mistrza świata roasterów Felixa Teiretzbachera , kilka razy kupowałem bezpośrednio :(

Dlaczego smutna mina?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi