Autor Wątek: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven  (Przeczytany 6013 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« dnia: 30 Styczeń 2023, 10:40:16 »
Aga Rojewska rusza ze swoją palarnią, z założenia to ma być palarnia z dobrą kawą w realnych cenach.
Na razie ceny są wysokie, a daty palenia przewidywane, sama palarnia dopiero powstaje, projekt może być ciekawy a kawy unikatowe ale czy cokolwiek z tego wyjdzie to nie wiem ;-)
Można posłuchać Agi albo zobaczyć stronę, na razie wygląda to trochę jak falstart ale może warto poczekać, sama Agnieszka chyba zdaje się być tylko twarzą tej palarni, sama mówi, że nie ma doświadczenia w wypale, nie wiem też czy jest inwestorem i czy sama nie zauważa już na starcie sporych sprzeczności w założeniach i oczekiwaniach.
 
https://podcastokawie.pl/agnieszka-rojewska-sheep-and-raven/
https://www.sheepandraven.com/about

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2023, 10:58:27 »
Droga donikąd :(,raczej monetyzacja wizerunku biorąc pod uwagę że z wypaleniem kawy P.Agnieszka raczej ma mało wspólnego .

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2023, 11:01:54 »
Hehe też wysłuchałem, żeczywiście już podcast z opowieścią niby jest... a jeszcze nic nie ma,
Nazwa nazwa tożsama z amerykańską firmą krzak (choć niby kolory owcy i kruka odwrotne)...  czyli poza znakiem na EU pewnie zakłada że na rynku międzynarodowym i tak tych amerykanów wygryzą, co nie brzmi zbyt elegancko (mimo że tłumaczą że tamci to bardziej lokalni itd).
Niemniej napewno coś kupię, żeby zerknąć na gust szczególnie tych zawodniczych kaw... choć pewnie i tak to nie będzie to,
bo przy paczce 200g to raczej będę mielił w arco (albo comesiu) bo zanim rozpędzę i wstrzelę się w dobry młyn to z 50-100g stracę hehe czyli pewnie i tak nie dojdę do zamierzonego efektu.
Z drugiej strony A. powiedziała że do espresso jeszcze nic nie wybrała ... więc w sumie to sam nie wiem ocb  :hihihi:

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2023, 11:04:22 »
Kawy były u Dawida w Labunie.

Swoja droga ciekawe co z tego wyniknie...

https://sheepandravencoffee.com/

Pamietam, że Hayb byl kiedys Coffee Republic i zmienili nazwę.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2023, 11:08:03 »
powiedziała że do espresso jeszcze nic nie wybrała

Jak ma wybrać jak wiele razy powtarzała że espresso specjalnie w jej sferze zainteresowań nie leży jako najbardziej wymagająca metoda zaparzania kawy , pójdą w przelew bo modne i na czasie :(

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2023, 11:27:55 »
Droga donikąd ,raczej monetyzacja wizerunku biorąc pod uwagę że z wypaleniem kawy P.Agnieszka raczej ma mało wspólnego .

I tu właśnie mam wątpliwości, gdyby tak było to wystarczyło by pokazać się na etykiecie od paczki kawy przygotowanej przez jakąkolwiek palarnię. Tu Rojes mówi o budowaniu tzw "drugiej nogi" czegoś swojego tylko szkoda, że tak mało poukładane to jest i przekonujące. Jak można palić kawę na Śląsku  a podawać w lokalu w Wawie ?
No pewnie można, można ustalić profile palenia i jechać do Wawy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2023, 12:23:40 »
Z tego co słyszałem, to kawy Rojes obecnie palone są kontraktowo w Szwajcarii przez profesjonalistę. Ona w tym czasie uczy się powoli wypalania kaw. Miejscówka gdzie docelowo ma być jej firma jest nie na Śląsku, tylko w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Nie widzę nic dziwnego w tym, żeby długofalowo realizować swoje plany na szczęśliwą przyszłość, choć może w naszym kraju jest to niezwykłe.

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2023, 12:38:59 »
Sądząc po tym, kto jest otagowany na instagramie, to raczej w Austrii. Zresztą wożenie wypalonej kawy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego byłoby jeszcze bardziej egzotycznym pomysłem biznesowym.

A skądinąd czekam na paczuszkę od Agnieszki, można było się załapać wczoraj przy okazji wsparcia Podcastu o kawie dla WOŚP.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń 2023, 12:42:39 »
Fakt, przepraszam za pomyłkę Felix Teiretzbacher jest z Austrii, choć ja ciągle mylę Austrię i Szwajcarię. Jedni ponoć mówią szybko, a drudzy wolno.

Swoją drogą jak dla mnie fajnie, że jednak zostaje w kraju, a nie wykupiła sobie działki gdzieś na Zanzibarze. Czy jakimkolwiek bardziej sympatycznym dla człowieka państwie niż nasze.

Jak ostatnio jechałem taksówką, to sympatyczny kierowca stwierdził, że on dzieli ludzi mieszkających w Polsce na dwa typy: "idioci i masochiści. Idioci nie wiedzą co się dzieje. Masochiści chcieliby doprowadzić do tego żeby było lepiej. "
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 12:50:26 wysłana przez krystians »

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń 2023, 12:56:45 »
Kawy były u Dawida w Labunie.

Były i tam też kupiłem zestaw 3 różnych kaw. Kenia, Etiopia, Kostaryka, a w bonusie był jeszcze Salwador.

Kenia była świetna, Salwador w sumie też, Etiopia dobra (palona dość mocno jasno jak na moje upodobania), a Kostaryka to była cynamonowa bomba w zapachu (w smaku jakoś mi ta kawa nie podeszła).

Generalnie kawy było spoko, ale nie żeby jakoś wybitne. Swoje kosztowały, ale tu wiadomo, Labuna też musieli swoje zarobić.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń 2023, 13:07:27 »
https://sheepandravencoffee.com/
To jest link do amerykańskiej firmy o tej samej nazwie

Tu jest strona Agnieszki:
https://www.sheepandraven.com/

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń 2023, 13:10:47 »
https://sheepandravencoffee.com/
To jest link do amerykańskiej firmy o tej samej nazwie

Tu jest strona Agnieszki:
https://www.sheepandraven.com/

Tak. chodziło mi o Amerykańską firmę, dosluchałem podcast i Agnieszka mówi że zastrzegla znak na Europe, wiec zdaja sobie doskonale z tego sprawę.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2023, 13:29:39 »
Kawy są drogie, bo obecnie zarabiały 3 osoby: Felix jako producent, Agnieszka jako brand i Labuna jako źródło. Nie ma tutaj nic ukrytego, wszystko jasne i klarowne - kto ma ochotę kupić i wydać trochę więcej to kupi :) Ryzyko jest takie, że jak Aga zacznie palić to musi być powtarzalność i podobieństwo profilów mistrza świata roasting. Wierzę jednak, że Agnieszka nie zacznie sprzedawać swoich wypałów, póki sama z tego nie będzie zadowolona w 100% a pewnie Felix trochę pomoże osiągać podobne rezultaty. 

Pozdrawiam,
Paweł

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2023, 13:34:36 »
Agnieszka mówi że zastrzegla znak na Europe
Tak, to zupełnie normalny proces, gdy chce się sprzedawać w całej Europie, a przecież potencjał jest jako wielokrotnej mistrzyni świata. Jak najbardziej powinna spróbować z tego skorzystać, bo w świecie kawy jest w jakimś stopniu rozpoznawalną marką. To że zaczęła teraz, moim zdaniem wynika z tego, że im dłużej by czekała, tym bardziej pamięć o jej sukcesach zatarłby czas. Więc niech się rozwija swoimi ścieżkami, ja tam trzymam kciuki za nią.

Do Kotliny Kłodzkiej też mam sentyment, bo to piękne miejsce jak również tam wydarzyły się rzeczy, które zadecydowały o dużej części mojego dotychczasowego życia.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 13:38:03 wysłana przez krystians »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Agnieszka Rojewska Sheep and Raven
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2023, 13:38:54 »
Stawiam, że jak trochę popali to będzie startować w zawodach roasting

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi