Autor Wątek: O niemożności porozumienia  (Przeczytany 7949 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
W tym budżecie nie ma co ryzykować, lepiej brać sprawdzone rozwiązania - i Jura
Jak plastikowy moduł zaparzający :hihihi:
Z10 ma funkcję "Dzbanek kawy"
Nie chodzi o to, czy automat ma tę funkcję czy americano, tylko którędy woda leci po zrobieniu espresso?
》tertium non datur《

Offline frogpl Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Jura Z10
Osobną dyszą. regulowane ile ml. przez ciastko ile ml, bypassem, regulowana ilość powtórzeń.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Osobną dyszą.
👍👍
regulowana ilość powtórzeń.....
Co to znaczy?
》tertium non datur《

Offline frogpl Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Jura Z10
Nastawiasz ile razy ma mielić … Nie zrobi dzbanka z jednego mielenia. Nastawiasz ilość kawy, grubość mielenia, ile wody ma iść przez kawę zmielona, ile obejściem, i ile takich cykli ma powtórzyć .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Nastawiasz ile razy ma mielić … Nie zrobi dzbanka z jednego mielenia. Nastawiasz ilość kawy, grubość mielenia, ile wody ma iść przez kawę zmielona, ile obejściem, i ile takich cykli ma powtórzyć .
Sprytne.
》tertium non datur《

Offline tomekrosiak

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Philips Saeco, Jura
Dzień dobry. jestem nowy - przejrzałem wcześniejsze tematy by nie zaśmiecać forum. Mam w domu Saeco (Philips) Xelsis i po trzech i pół roku nawala coraz częściej, jakość jest po prostu słaba. Pomijam jakość wykonania, plastiki itd, dwukrotną już wymianę zaparzacza... ale smak kawy jest wg mnie słaby (porównanie do prostej Jury którą miałem przed, która stoi u syna w domu i ciągle robi lepszą kawę). Przeglądając oferty ekspresów automatycznych myślałem o dwóch - albo Jurze Z10, albo Miele (7550 v 7750). Oba mają funkcję która ułatwiłaby mi życie ;) - czyli dzbanek kawy (kawa rano do dużego kubka do pracy). Ja najczęściej piję mocną kawę, domownicy mleczną. WMF - biorę pod uwagę (18 bar vs 15 w Jurze i Miele) - ale nie ma funkcji dzbanka - pytanie jak z gwarancją/serwisem? Priorytetem jest dla mnie jakość i smak. Odnośnie kolby - przyjdzie na nią czas - mam plan, na tę chwilę potrzebuję dobrego, niezawodnego ekspresu automatycznego. Czy szanowni Koledzy i Koleżanki coś doradzą?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
18 bar vs 15 w Jurze i Miele
Te wartości nie mają znaczenia.
WMF pytanie jak z gwarancją/serwisem?
Jest oficjalny dystrybutor.
Priorytetem jest dla mnie jakość i smak
Przeczytaj mój wątek:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12560.0

Co do espresso z WMF będziesz zadowolony. Dużą robotę robi metalowy moduł zaparzający sprzężony z termoblokiem. Z Jury też zrobisz niezłe espresso, no i ma funkcję, której potrzebujesz.

« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2023, 13:04:01 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline tomekrosiak

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Philips Saeco, Jura
A Miele ? jakieś doświadczenia ?

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
albo Jurze Z10, albo Miele (7550 v 7750)
W tym budżecie najlepiej trzymac się sprawdzonych marek, i z Jury i z Miele będziesz zadowolony - oba to świetne ekspresy. Zobacz po prostu, który bardziej ci pasuje w obsłudze - i tego weź.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
W tym budżecie najlepiej trzymac się sprawdzonych marek, i z Jury i z Miele
Trochę obiektywizmu: WMF to światowy producent założony w 1853 roku.
najlepiej trzymać się sprawdzonych
... stalowych żaren.
》tertium non datur《

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
A Miele ? jakieś doświadczenia ?
Świetna jakość wykonania, chyba nawet wyższa niż w jurze, dość ciche - o ile to ważne. Kawa bardzo dobra - ale tu nie ma jakiejś różnicy w stosnku do jury, w tej cenie zresztą chyba każdy automat (z "ekspresowej" firmy) zrobi dobrą kawę. Za to możesz normalnie wyjąć zaparzacz do umycia, to duży plus (jura nie ma takiej opcji). Do tego bajery typu wylewka sama się ustawia nad szklanką w odpowiedniej wysokości i podnosi po zrobieniu kawy - bzdet, ale fajny :-) Masz też w miele chyba 2 albo 3 pojemniki na kawę, więc jak lubicie różne smaki - idealne rozwiązanie (w melitta działa to tak sobie, tu ok).
Ogólnie - widać, że przemyślana i dopracowana konstrukcja (ale, znowu - w tej cenie to raczej normalne...).

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
... stalowych żaren.
Fakt, lepsze byłby ceramiczne, ale - cóż, niech będą stalowe, jakieś wady muszą być....W końcu w jurze trzeba byłoby do ceramicznych młynków dopłacić jeszcze c.a. 50% - sporo.

A wmf mógłby sobie być założony i w średniowieczu, co w niczym nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o _domowe_ ekspresy - to egzotyka, z raptem dwoma modelami i to produkowanymi ile? rok? dwa lata?
Więc na razie lepiej wybrać sprawdzone (w tym segmencie) rozwiązania - miele, jura, melitta, nivona czy nawet delonghi, siemens.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Fakt, lepsze byłby ceramiczne, ale - cóż, niech będą stalowe, jakieś wady muszą być....W końcu w jurze trzeba byłoby do ceramicznych młynków dopłacić jeszcze c.a. 50% - sporo.
Tyle razy Ci tłumaczono, jak krowie na rowie, a Ty dalej bzdury pleciesz :picardpalm:
A wmf mógłby sobie być założony i w średniowieczu, co w niczym nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o _domowe_ ekspresy - to egzotyka, z raptem dwoma modelami i to produkowanymi ile? rok? dwa lata?
To mówisz, że WMF nie ma doświadczenia w produkcji ekspresów automatycznych i wyprodukował Perfection ot tak, z niczego?
》tertium non datur《

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Fakt, lepsze byłby ceramiczne, ale - cóż, niech będą stalowe, jakieś wady muszą być....W końcu w jurze trzeba byłoby do ceramicznych młynków dopłacić jeszcze c.a. 50% - sporo.
Tyle razy Ci tłumaczono, jak krowie na rowie, a Ty dalej bzdury pleciesz :picardpalm:
Bzdura powtarzana wiele razy pozostaje bzdurą - więc niezaleznie ile razy tego nie powtórzysz, to nie zmieni faktu, że młynki ceramiczne są lepsze od stalowych.
Wiem, że trudno ci zaakceptować  to, że nie masz racji, ale - cóż, tak to w życiu bywa....

A wmf mógłby sobie być założony i w średniowieczu, co w niczym nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o _domowe_ ekspresy - to egzotyka, z raptem dwoma modelami i to produkowanymi ile? rok? dwa lata?
To mówisz, że WMF nie ma doświadczenia w produkcji ekspresów automatycznych i wyprodukował Perfection ot tak, z niczego?

To znaczy, że póki co nie ma historii świadczącej o doświadczeniu w projektowaniu i produkcji ekspresów dostosowanych do wymagań klientów _domowych_.
I dlatego bezpieczniejszym wyborem jest firma, która takie doświadczenie już posiada - od lat. Ale jak ktoś chce ryzykować 10k pln....


Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Bzdura powtarzana wiele razy pozostaje bzdurą - więc niezaleznie ile razy tego nie powtórzysz, to nie zmieni faktu, że młynki ceramiczne są lepsze od stalowych.
Wiem, że trudno ci zaakceptować  to, że nie masz racji, ale - cóż, tak to w życiu bywa....

Mówisz o sobie?
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi