Autor Wątek: Co kupić ?  (Przeczytany 1958 razy)

Offline creative77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Delonghi ECZ351.BK
Co kupić ?
« dnia: 28 Grudzień 2022, 22:32:39 »
Witam Cześć wszystkim. Posiadam ekspres  delonghi ECz351.BK od kilku lat.byl to koj pierwszy na którym uczyłem się parzyć kawy .Od jakiegoś czasu nie pieni mleka jak powinien.Mam okazje kupić Sage BES920UK.i teraz pytanie czy dla osoby pijącej jedna dziennie z mlekiem spienionym  w weeekendy 2 do 3 kaw dziennie plus jak ktos odwiedzi czy ten ekspres nie jest za zbyt skomplikowany jesli chodzi o obsługę i konserwacje itd?jestem zwolennikiem kawy typu flat white,,latte art.jaki ekspres polecicie czy ten sage na jedna kawe dziennie to nie za duży ?zaznacze ze ekspres użuwany ale bardzo mało czyli nie nowy.Jesli nie to to co kupić? Co lepsze kolbowy czy automatyczny?budzet mysle koło 3 tys .za wszelkie porady serdecznie dziekuje🧐🧐😉
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2022, 09:20:53 wysłana przez Fux »

skansen

  • Gość
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2022, 22:42:27 »
Nie jest zbyt skomplikowany. Niemniej jednak ten ekspres nie ma sensu bez dobrego młynka. Takie minimum do niego to młynek klasy Eureka Mignon Specialita lub jeszcze lepiej Mignon XL...
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2022, 22:50:54 wysłana przez skansen »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2022, 23:09:31 »
Tak jak skansen piszę, ten ekspres bez młynka (minimum średnie półki) nie ma sensu kupować. Jak pijesz przeważnie jedną dziennie i to z mlekiem to zastanów się nad automatycznym. Moje zdanie takie, że porządny zestaw ekspres+młynek przeznaczony dla koneserów espresso 😉

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2022, 23:28:42 »
Jeśli jesteś miłośnikiem gęstego espresso i poznawania różnych kaw, to dla jednej/ew. kilku kaw dziennie, polecałbym ręczne urządzenia typ Kazak Rota i do tego  młynek Kazak Tura albo Kinu lub jakiś 1zpresso. Mleko spieniać też ręcznie we french pressie lub tego typu urządzeniu. Podstawowe zalety takiego zestawu to minimalizacja strat przestrzeni, zużycia kawy, prądu i wody. Smak natomiast na poziomie zestawów elektrycznych za kilkanaście tysięcy złotych.

Jeśli lubisz kawę, ale wystarczy Ci poprawnie zaparzona, codzienna, trochę rzadsza kawa, to automaty ze stalowymi żarnami i w miarę dokładną regulacją nastaw młynka zaczynają sie od ok 1300 zl za Delonghi Magnifica S.

Oczywiście za 3000 zl można coś znaleźć w używkach, ale przygotowywanie codziennie jednej kawy na takim zestawie - kolba + młynek on demand - byloby, dla mnie - każdy może uważać inaczej, bezsensowną stratą kawy i prądu.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2022, 23:38:10 wysłana przez krystians »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2022, 08:48:07 »
Tu moim zdaniem dobry przykład co warto na początek w tej cenie kupić: https://www.konesso.pl/product-pol-6734-ZESTAW-Ekspres-do-kawy-Lelit-Anna-PL41TEM-Mlynek-do-kawy-Lelit-Fred-PL044MMT.html
Chociaż może warto trochę poczytać pooglądać i poszukać.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudzień 2022, 11:12:51 »
Jeśli myślisz o ekspresie kolbowym z młynkiem to też podrzucę coś dobrego na początek: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13054.0
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline creative77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Delonghi ECZ351.BK
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2022, 16:22:03 »
Ok panowie .Dzieki za doradztwo.Teraz ok mysle nad automatycznym gdyż nie jestem koneserem espresso i takim smakoszem.To teraz jaki automat?cos polecicie??😉

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Co kupić ?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień 2022, 18:25:16 »
Proponuję cafelat robot i Bellman CX-25S
Hihi

Albo sage barista

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi