Autor Wątek: Czy to dobry pomysł?  (Przeczytany 1773 razy)

Offline Maxikaz

  • Wiadomości: 3
Czy to dobry pomysł?
« dnia: 01 Styczeń 2023, 14:23:49 »
Dzień dobry, obecnie jestem posiadaczem Jury F50, którą wiele lat temu sprowadziłem jeszcze ze Szwajcarii.
Mimo najdrobniejszego mielenia kawa jest słaba, tylko opcja strong ma jakiś sens. 
Będąc na wyjeździe piłem kawę z leciwej DeLonghi Magnifica i była sporo mocniejsza, spienianie mleka też było bez zarzutu.
Podoba mi się możliwość wyjmowania do czyszczenia mechanizmu zaparzającego.
W dość przystępnych pieniądzach można znaleźć np. DeLongi Cappuccino ecam 23.460s około 750-800 zł

Pijemy średnio jakieś 4-6 cappuccino dziennie.

Pytanie jest takie, czy te urządzenia są mało awaryjne przy właściwej obsłudze.
Jeżeli warto, to na co trzeba zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie, żeby nie wpakować się na minę?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2023, 19:04:40 »
Może młynek masz zajechany. Ja tak mam, pomimo najdrobniejszego ustawienia mieli za grubo. Teraz mielę w młynku gastro i sypię z góry. Kawa wychodzi znacznie lepsza. Powiadają, że gdy trafi się kamień w kawie, to może wykończyć delikatny młynek w automacie. Dlatego kawę trzeba brać z dobrego źródła, aby zminimalizować ryzyko.

Offline Maxikaz

  • Wiadomości: 3
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2023, 20:10:20 »
Czy da się sprawdzić ten młynek bez rozbierania ekspresu, bo to może być ciekawy trop, bo ekspres ma już ponad 16k zrobionych kaw :ok:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2023, 20:32:21 wysłana przez Maxikaz »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi