Autor Wątek: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy  (Przeczytany 3207 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
400 mg – tyle wynosi dzienna bezpieczna dawka kofeiny. Znajdziemy ją w trzech filiżankach kawy parzonej tradycyjnie lub w alternatywny sposób, albo w pięciu filiżankach espresso.

Eksperci zalecają, aby w ramach chemoprewencji spożywać właśnie taką ilość kawy dziennie, gdyż tylko wtedy nasz organizm w pełni doceni jej silny potencjał antyoksydacyjny. To nie tylko kofeina, ponieważ w kawie znajduje się ponad tysiąc substancji bioaktywnych, chroniących komórki przed uszkodzeniami. Warto pić kawę, bo chroni przed cukrzycą, miażdżycą i udarami, wspomaga mikrobiom jelit, jest czynnikiem ochronnym przed złośliwymi nowotworami wątroby, jelita grubego, macicy i prostaty, może również o 30-60% zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera czy Parkinsona. Naukowcy zgadzają dzisiaj co do zalet kawy – obok owoców i warzyw znalazła się w przygotowanej przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie (IŻiŻ) najnowszej piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Kawę najlepiej pić bez cukru (dodatkowe kalorie) oraz czarna, gdyż dodatek mleka, a także śmietanki, serwatki lub mleka w proszku sprawia, że cenne polifenole wiążą się z białkiem, tworząc nierozpuszczalne kompleksy, co wyraźnie obniża właściwości przeciwutleniające kawy.

https://ncez.pzh.gov.pl/choroba-a-dieta/kawa-wschodzaca-gwiazda-prewencji-chorob-2/

https://biznes.newseria.pl/news/kawa-zaczyna-odgrywac,p1038519970

https://pulsmedycyny.pl/coraz-wiecej-badan-potwierdza-prozdrowotne-wlasciwosci-kawy-941289


« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2022, 22:34:33 wysłana przez rollo45 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2022, 21:26:25 »
Na zdrowie! Podoba mi się ten tekst i jest zgodny z moimi przekonaniami. Może tylko wolę trochę mniej espresso. Po 5 filiżankach jestem już zielony ;).

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2022, 21:30:06 »
Też takie rzeczy słyszałem, ale warto jednak podać źródło takich informacji, dla pewności i dlatego, że np o tym łączeniu z białkiem nie wiedziałem.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2023, 23:39:47 »
że np o tym łączeniu z białkiem nie wiedziałem.

To już ponad dekadę temu zbadali, ale sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, antyoksydanty łączą się z białkami mleka, ale jak się okazuje nie wpływa to na zdolności antyoksydacyjne roztworu. Ogólnie jest sporo sprzecznych doniesień w zależności od metodologii i potrzeba jeszcze pewnie z dekadę na bardziej rozstrzygające wyniki. Natomiast same prozdrowotne właściwości raczej nie podlegają aktualnie wątpliwościom.

Offline adiki

  • Wiadomości: 154
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2023, 10:18:37 »
Temat kofeiny jest w sumie ciekawy, ostatnio oglądałem wywiad z naszą mistrzynią świata baristów i w tym miejscu Pani mówi że espresso ma mniej kofeiny niż szklanka herbaty lub puszka coli. Wychodzi na to że pojedyncze espresso (18g) ma plus minus 38mg kofeiny a szklanka czarnej herbaty faktycznie ma więcej kofeiny bo 50mg (250ml). Jednak puszka coli (330ml) powinna mieć 26.4mg kofeiny czyli mniej niż espresso.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2023, 11:49:28 wysłana przez adiki »
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2023, 17:48:57 »
Żeby nie zaczynać nowego wątku.
Bardzo ciekawe badanie o wpływie predyspozycji genetycznych na korzyści prozdrowotne wynikające z picia kawy.
Zachęcam do zapoznania się.

https://bmjmedicine.bmj.com/content/2/1/1

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2023, 11:35:25 »
Ciekawostka :)

Czytam sobie instrukcję sprzętu którym aktualnie się bawię i pod koniec w broszurce z przykładowymi zastosowaniami między innymi coś takiego :)


Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Marzec 2023, 15:06:55 »
Nieźle ;) Powyższy wykres przypomniał mi  laborki z fizyki na studiach i sprawozdania jak musiałam wyznaczać regresję liniową :D Dzięki za to zestawienie ;)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Marzec 2023, 15:17:19 »
Wcześniej czy później coś tam sobie puszczę i pomierzę... ;)

A może kiedyś jakaś palarnia/producent/importer się zgłosi żeby mu jakieś badania zrobić... :)


Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Marzec 2023, 15:53:33 »
coraz brzydsze te ekspresy robią...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Marzec 2023, 18:06:03 »
Wcześniej czy później coś tam sobie puszczę i pomierzę
Powiedz mi, czy dobrze myślę, że można tym  urządzeniem wykryć różnice składu kaw? Wpierw krótkie wprowadzenie. Niektóre kawy dla mnie mają taki wyjątkowo gorzko-cierpki smak, nie do przejścia dla mnie, ale daję tę samą kawę w tym samym kubku żonie, i dla niej nie występuje coś takiego. Wszystko jest smaczne itd. Wiem, że niektóre osoby wyczuwają tę substancję, inne nie, jak opisałem przed chwilą. Już mniej więcej wiem jak niektórzy opisują ten aromat - jako czarnej herbaty, a występuje przeważnie przy dłuższych procesach obróbki suchej.

Teraz dokładniejsze pytanie. Czy na takim urządzeniu, metodą porównawczą, kawę "kryptonitową", jak ja to nazywam, można zestawić z kawą bez gorzko-cierpkiego składnika i wnioskując po różnicach, stwierdzić jaka substancja może odpowiadać za to moje doświadczenie?
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2023, 18:08:49 wysłana przez krystians »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Marzec 2023, 19:28:07 »
Powiedz mi, czy dobrze myślę, że można tym  urządzeniem wykryć różnice składu kaw?

Bez problemu. Masspec to jedno z najdokładniejszych (jeśli nie najdokładniejsze) oraz o najszerszym spektrum działania urządzenie analityczne na świecie. Można wykryć obecność albo różnice na poziomie jednej jedynej cząsteczki. Ogranicznikiem jest tylko wyobraźnia (i umiejętności) operatora. Najogólniej rzecz ujmując, z bardzo nielicznymi wyjątkami, można wykryć wszystko we wszystkim.

Scholar pokazuje, że opublikowano ponad 20 tys prac o analizie składu kawy z wykorzystaniem masspec :)
https://scholar.google.com/scholar?hl=pl&as_sdt=0%2C5&q=lcms+coffee&oq=lcms+co

Czy na takim urządzeniu, metodą porównawczą, kawę "kryptonitową", jak ja to nazywam, można zestawić z kawą bez gorzko-cierpkiego składnika i wnioskując po różnicach, stwierdzić jaka substancja może odpowiadać za to moje doświadczenie?

To trochę bardziej skomplikowane. Urządzenia "wsadź dowolną próbkę - wciśnij guzik - dostań szczegółową analizę" istnieją niestety tylko w serialach w stylu CSI (niestety, bo to by niesamowicie ułatwiło mi pracę). Ponieważ urządzenie może wykryć wszystko to musimy mu, chociażby z grubsza, powiedzieć na czym ma się skupiać. Innymi słowy - trzeba wiedzieć czego się szuka żeby to znaleźć. Analiza wody z kranu daje setki pików, analiza kawy to pewnie tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy pików - można porównać profile składowe, ale znalezienie tej jednej konkretnej różnicy wymagało by długiej, żmudnej i skomplikowanej procedury analitycznej.


EDIT:
Jeszcze ciekawostka, zacząłem coś tam czytać o związkach odpowiedzialnych za ten gorzko-cierpki smak i okazuje się, że niekoniecznie kawa tak smakująca różni się od "niecierpkiej" dodatkową obecnością składnika "cierpkowatego" ale może być odwrotnie - cierpkiej kawie brakuje inhibitora cierpkości który niecierpka kawa ma (i on blokuje odczucia smakowe), a związek odpowiedzialny za cierpkość mają obie. Ciekawe.
https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2021.129225
(gdybyś chciał pełen artykuł daj znać na prv, wyślę Ci, bo niestety kosztuje 40$).
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2023, 19:39:47 wysłana przez kabzior »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niech radosna nowina się niesie :):) prozdrowotne działanie kawy
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Marzec 2023, 08:32:50 »
Dzięki,

No tak dokładne urządzenia, potrzebują obsługi osoby, która wie, co konkretnie chce przeanalizować :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi