Autor Wątek: Pchli targ  (Przeczytany 18141 razy)

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 185
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Grudzień 2022, 17:11:09 »
nie mam na tyle wiedzy żeby coś pisać
Możesz kupić kawę i napisać, jak ci smakowała. Możesz poszukać ciekawostek branżowych, kampanii z kickstartera, opisać wizytę w kawiarni w swoim mieście (nawet nie uzupełniłeś profilu i miejsca zamieszkania a chcesz tu handlować). Od tego też są wątki. Tylko trzeba chcieć zajrzeć poza giełdę i recenzje sprzętu.

Giełda to dodatek do tego forum, porównanie do salonu samochodowego jest absolutnie nietrafione. Jak zielonki nie potrafią nic wnieść do żadnej rozmowy i tylko szukają atrakcyjnych ofert zakupu to są od handlu grupy na facebooku, mogę podesłać linki.

Offline Tadeiro

  • Wiadomości: 5
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Grudzień 2022, 10:05:26 »
Jestem staroświecki i nie jestem ekshibicjonistą internetowym, stąd moja niechęć do fejsów, tłitów i insta...  ;) Wolę normalne forum, choć w dobie tych socjal-wynalazków fora coraz bardziej przymierają głodem.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Grudzień 2022, 21:44:28 »
Na pewno nie forum kawowe :):)

Offline mcmacpl Mężczyzna

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Eureka Mignon Zero
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Grudzień 2022, 12:23:22 »
To ja też coś napiszę na ten temat - może szybciej dozbieram do tych 5 postów :-)
Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem tej decyzji. Oczywiście wystawienie ogłoszenia powinno być owarowane warunkami, ale żeby czytanie?
Przecież to ogranicza możliwość dotarcia oferty do osób najbardziej zainteresowanych - czyli początkujących, którzy dopiero zapoznają się z tematem (czyli czytają, zamiast od razu zadawać pytania, na które już było wiele odpowiedzi). Ja np. choć początkujący już nie jestem, to nadal należę do grupy domowych amatorów pracujących na tanim sprzęcie i przeglądałem ten dział regularnie szukając okazji na możliwość niedrogiego upgrade ekspresu. A szukałem tu, bo wiem że sprzedający są osobami doświadczonymi, którzy wiedzą co sprzedają i o sprzęt należycie dbali. A tak to coraz bardziej skłaniam się do koncepcji dłuższego odkładania kasy i kupna nowego ekspresu w sklepie...

Offline iro

  • Wiadomości: 40
  • Młynek: Kinu m47 simplicity
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Styczeń 2023, 14:00:58 »
Witam  :taniec: Cześć ja bym wprowadził jeszcze bardziej restrykcyjne zasady minimum 3 posty na dzień ha ha , to jest chore , ja szukam innego forum bo tu komuną pachnie nie kawą , koscioła nie lubi , witać się nie lubi  , a co lubi ...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Styczeń 2023, 15:40:52 »
Ale te 5 wpisów to chyba nie jest dużo a daje jakąś gwarancję, że mamy do czynienia z kimś poważnym.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Styczeń 2023, 16:00:09 »
a mi podoba się istnienie progu wejścia, typowa praktyka na wielu forach, wręcz wok-owe wymagania są mało wygórowane. Administracja jest dość skuteczna w odcinaniu generatorów śmiecio-reklam, no i wkońcu to nie jest sklep ani nie olx, fajnie, że gdy pojawiają się pieniądze, to mamy chociaż minimalne odcięcie przypadkowych gości. Pewnie, że wszystko można obejść, ale generalnie to admini dają radę.

Offline idios

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia classic
  • Młynek: krups
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Styczeń 2023, 20:00:40 »
Dobry wieczór  i szczęśliwości w Nowym Roku. Jestem użytkownikiem forum od wielu lat. Lubię śledzić dyskusje o sprzęcie, parzeniu czy wreszcie ziarnach. Ale mam też naturę introwertyka - nie piszę jeśli jie mam czegoś istotnego do dodania. Boję się też oskarżeń ze strony doświadczonych uzytkowników o skanowanie, lub pytanie o coś co było już wałkowane. Funkcja szukaj nie zawsze działa tak jakbyśmy chcieli a czasami znalezienie czegoś nie jest łatwe bo nie potrafi się tego poprawnie nazwać. Uff po tym przydługim wstępie-do sedna. Bardzo mnie zaskoczyło skasowanie dostępu do Pchlego targu. Skorzystałem z niego parę  razy - ostatnio kupiłem naked do gaggi classic. Nie rozumiem dlaczego jestem nieproszonym gościem  w tym dziale. Nie wiem czym szkodzę forum. Wymóg napisania iluś postów jest dla mnie absurdalny. Jeśli nie mam o czym pisać to te posty będą tylko i wyłącznie spamem, a przecież jeszcze muszą być zatwierdzone. Dziwna to polityka. Pewnie skończy się na tym, że znajdę inne miejsce, a szkoda, bo wszystko o kawie bardzo lubię. Cóż pożyjemy zobaczymy, a teraz raz jeszcze Najlepszego

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


Offline TomekN Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia Classic + PID
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Styczeń 2023, 10:54:12 »
Popieram w całej rozciągłości. Klepanie ostów tylko dla ich klepania nie do końca ma sens. Ci którzy będą chcieli te reklamy wrzucić i tak to zrobią bo zdeterminowany człowiek puści tych 5 postów z dwoma słowami i będzie jak było.

Dobry wieczór  i szczęśliwości w Nowym Roku. Jestem użytkownikiem forum od wielu lat. Lubię śledzić dyskusje o sprzęcie, parzeniu czy wreszcie ziarnach. Ale mam też naturę introwertyka - nie piszę jeśli jie mam czegoś istotnego do dodania. Boję się też oskarżeń ze strony doświadczonych uzytkowników o skanowanie, lub pytanie o coś co było już wałkowane. Funkcja szukaj nie zawsze działa tak jakbyśmy chcieli a czasami znalezienie czegoś nie jest łatwe bo nie potrafi się tego poprawnie nazwać. Uff po tym przydługim wstępie-do sedna. Bardzo mnie zaskoczyło skasowanie dostępu do Pchlego targu. Skorzystałem z niego parę  razy - ostatnio kupiłem naked do gaggi classic. Nie rozumiem dlaczego jestem nieproszonym gościem  w tym dziale. Nie wiem czym szkodzę forum. Wymóg napisania iluś postów jest dla mnie absurdalny. Jeśli nie mam o czym pisać to te posty będą tylko i wyłącznie spamem, a przecież jeszcze muszą być zatwierdzone. Dziwna to polityka. Pewnie skończy się na tym, że znajdę inne miejsce, a szkoda, bo wszystko o kawie bardzo lubię. Cóż pożyjemy zobaczymy, a teraz raz jeszcze Najlepszego

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka



Offline Akabaton

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Mk4
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Styczeń 2023, 16:07:05 »
Odnoszę wrażenie, że jedyną zmianą będzie utrudniona sprzedaż sprzętu dla początkujących.
Myślę, że limit powinien być dla osób dodających ogłoszenia.Sam mają do dyspozycji kupno na olx czy na forum, wybieram osobę z forum.


Offline 10form

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: QM67
  • Młynek: C40 Iron + Macap
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Styczeń 2023, 20:48:28 »
Na początku gdy straciłem dostęp do 'Zapchlonego Targu' było mi trochę tego szkoda, szczególne przez to że szukałem dla siebie maszynki do espresso.
Ostatecznie nową maszynę dwubojlerowca kupiłem w sklepie internetowym bez żebrania na forum. Raz udało mi się coś kupić w pchlim targu - młynek z  którego nie jestem zadowolony.
Rynek branży kawowej jest tak szeroki że nie ma co żałować pchlego targu, a myślę że z czasem 'pchli targ' zniknie z braku zainteresowania, tym bardziej że poziom ofert oraz wątków które tam się pojawiają jest raczej niski.
Żeby jakoś pozytywnie zakończyć mój wpis ..
.. wszystkim forumowiczom życzę samych smacznych kawusi w tym nowym roczku.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2023, 21:25:51 wysłana przez 10form »

Offline idios

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia classic
  • Młynek: krups
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Styczeń 2023, 10:36:16 »
Odnoszę wrażenie, że jedyną zmianą będzie utrudniona sprzedaż sprzętu dla początkujących.
Myślę, że limit powinien być dla osób dodających ogłoszenia.Sam mają do dyspozycji kupno na olx czy na forum, wybieram osobę z forum.
Wydawało mi się, że jak się rejestrowałem na forum ładnych kilka lat temu, to właśnie limit 5 postów obowiązywał wystawców

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


Offline pikorro

  • Wiadomości: 6
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Styczeń 2023, 10:41:58 »
Ja rejestrowałem się rok temu i na pchlim targu kupiłem wspaniały ekspresik. Natomiast czas mija i tak samo jak z HiFi człowiek sprzęt chce doskonalić.

Wracam na forum i targu nie ma... A to mój 5ty post i zaraz będzie ;-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Styczeń 2023, 11:12:11 »
Sam mają do dyspozycji kupno na olx czy na forum, wybieram osobę z forum.
Sprzedający na forach handlarze, też chyba zauważyli takie tendencje.

ynek branży kawowej jest tak szeroki że nie ma co żałować pchlego targu, a myślę że z czasem 'pchli targ' zniknie z braku zainteresowania,
Forum jest niekomercyjne, a tym bardziej administracja nie zarabia na wystawianych na pchlim targu przedmiotów, tak samo jak z działów komercyjnych. Jednak domagania się nowych użytkowników o zamieszczanie ogłoszeń i ich powszechna  widoczność niczego nie wnosi dla społeczności. Czy pchli targ będzie się rozwijał pozostawmy czasowi i forumowiczom, bo to wszystko zależy od użytkowników i dla nich jest dział pchli targ. Jeśli ktoś zajmuje się sprzedażą sprzętu to zawsze może zgłosić się do administracji, aby otrzymać własny dział komercyjny.

Na pewno można coś poprawić. Możliwe, że te ilości postów dla czytających i wystawiających będą się zmieniać. Osobiście, myślę że do czytania ogłoszeń potrzebne jest jakieś ograniczenie, aby dział nie był otwarty na otchłań internetu.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2023, 11:18:07 wysłana przez krystians »

Offline Akabaton

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Mk4
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Styczeń 2023, 13:34:20 »
Sprzedający na forach handlarze, też chyba zauważyli takie tendencje.

Myślę, że jest na to proste wytłumaczenie, które też ma wpływ na mnie. Otóż żywię nadzieję, że jak jakiś handlarz wstawi jakiś bubel, forumowicze szybciej wykryją jakaś nieprawidłowość.
Możliwe, że to tylko moje pobożne życzenia 🙂

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi