Autor Wątek: Timemore Sculptor  (Przeczytany 46833 razy)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Kwiecień 2023, 20:45:54 »
Kurde tylko nowy Niche Duo to przy zamawianiu przez zwykłego szaraka (czyli brak znajomych w UK co by VATu nie było) wychodzi w cenie 2,5 O78s z początku kampanii :/ Jeśli przegra to porównanie to i tak wstydu cenowo nie będzie ;)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Kwiecień 2023, 23:26:44 »
Na tak MarVald, tylko porównujesz najgorszy scenariusz dla Niche z najkorzystniejszym Timemora.
Faktem jest, że Sculptor przez Kickstartera jest dość atrakcyjny cenowo, ale potem? Na stronie Sigma Coffee UK https://sigmacoffee.co.uk/products/timemore-sculptor-078 Sculptor 078 jest za 600£, a to już tylko 25% mniej niż Niche Duo (oczywiście bez wspaniałych opłat z okazji przekroczenia granicy naszego kraju :doh: :) ).
Weź pod uwagę, że Niche jest z 2 kompletami żaren i gdzie jest ta "wielka" różnica w cenie?

Oczywiście, pewnie większość by wolała mieć możliwość wyboru tylko jednego zestawu żaren w Niche, a zapłacenia 100£ mniej za młynek, ale takie rozwiązanie też ma swoje plusy. Do tego żarna 83 mm są bardziej popularne i z pewnością będzie więcej opcji na indywidualne modyfikacje niż w przypadku 78 mm.
Niewygórowana cena z Kickstartera za Sculptora cały czas kusi, ale jak na arenie pojawił się starszy brat Niche to ja chyba nie mam wątpliwości co wybrać, a pamiętać też należy, że na Kickstarterze nie "kupujemy produktu", a "wspieramy projekt" i jakkolwiek mała jest szansa, że coś "pójdzie nie tak", to jednak istnieje ::).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Kwiecień 2023, 23:45:43 »
@popcorn - no tak trochę się zagalopowałem patrząc na tu i teraz oraz nie biorąc pod uwagę ryzyka związanego z tym, czym jest kickstarter. Mam nadzieję, że tutaj wpadki nie będzie ;)
No 799 funtów + VAT to już dla mnie mentalnie nie jest do dźwignięcia ;) Płacąc za zwykłego 499 funciaków + VAT już mnie gdzieś tam gniotło w trzewiach. Za Sculptora 600 funtów bym nie dał ;) i jedynie kickstarter i cena tam wrzucona mnie przekonały, żeby zaryzykować. Jeśli będzie trzymał poziom tego, co można było na ten moment obejrzeć na jego temat, to bez wątpienia było warto i prawdopodobnie te 600 funtów byłby wart. Natomiast wtedy i tak doszedłbym do mojej bariery mentalnej.
Niemniej będę śledził temat Duo :) bo eksperymenty z płaskimi żarnami w zwykłym nie powalały, ale może tutaj producent dobrał coś właściwego. Na Hoon's Coffee padło coś, że żarna chyba Mezzera, ale nie wiem do końca skąd to wziął bazując na stronie Niche, ba ja tam się jakoś tego nie dokopałem ;)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Kwiecień 2023, 13:30:33 »
Timemore chwali się w mailu do wspierających projekt, że pękły 4 bańki $ :)

Z tej okazji można sobie dokupić:
1. Za 200$ upgrade z 64s na 78s
2. Chestnut X Lite za 109$
3. Black Mirror Nano za 69$

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Kwiecień 2023, 08:24:44 »
Dobra, dźwięk dźwiękiem, ale za cenę speciality w promocji nie kupi się nic lepszego - zapisałem się na 64S - aktualny budżet nie pozwala na większego brata, chociaż ten kusi...

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Maj 2023, 17:43:55 »
No mnie ostatnio naszły spore wątpliwości - w zasadzie nigdzie nie ma recenzji 078s bo tych od Kyle'a i Lance'a na "składakach" (wsadzenie żaren od 078S do 078), bez zbytniej kalibracji (do czego obaj się przyznawali) to nie liczę. Jedynie najdokładniej pobawiono się 064S, gdzie najwięcej czasu poświęcono na kanale Hoon's Coffee. Mam podejrzenia, że nacisk w recenzjach na mniejszy model wziął się z szumu wokół niego wywołany mocą silnika i możliwością zacięcia przy przemiale na espresso z min ustawieniem obrotów i jasno paloną kawą.
Biję się z myślami i gdzieś tam się budzi we mnie brak zaufania, że do tej pory nie ma legitnej recki 078S :/ Mam nadzieję, że niczego nie ukrywają, ale jest to jednak dziwne w moim odczuciu...

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Maj 2023, 21:07:46 »
No mnie ostatnio naszły spore wątpliwości - w zasadzie nigdzie nie ma recenzji 078s bo tych od Kyle'a i Lance'a na "składakach" (wsadzenie żaren od 078S do 078), bez zbytniej kalibracji (do czego obaj się przyznawali) to nie liczę. Jedynie najdokładniej pobawiono się 064S, gdzie najwięcej czasu poświęcono na kanale Hoon's Coffee. Mam podejrzenia, że nacisk w recenzjach na mniejszy model wziął się z szumu wokół niego wywołany mocą silnika i możliwością zacięcia przy przemiale na espresso z min ustawieniem obrotów i jasno paloną kawą.
Biję się z myślami i gdzieś tam się budzi we mnie brak zaufania, że do tej pory nie ma legitnej recki 078S :/ Mam nadzieję, że niczego nie ukrywają, ale jest to jednak dziwne w moim odczuciu...
Był jakiś filmik albo post Lance'a, gdzie wspomina, że ma i będzie testować te młynki. Tylko chce to zrobić profi i potrzebuje czasu.
Recka ma wejść na kanał ~5 dni przed końcem kampanii.
Stay tuned ;)
Btw, w filmiku Kyle'a nie ma 078s? Byłem przekonany że to produkcyjna wersja ale obejrzałem szybko kontem oka 🤔

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Maj 2023, 21:42:39 »
Stay tuned
Btw, w filmiku Kyle'a nie ma 078s? Byłem przekonany że to produkcyjna wersja ale obejrzałem szybko kontem oka 🤔
- ok to liczę na Lance'a w takim razie :) jakoś mi to umknęło
- obaj dostali 078 i dodatkowo żarna od 078s. A mniejszego brata otrzymali w wersji 064s

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Maj 2023, 07:39:15 »
Już jest dostępna recenzja od Lance’a na temat wszystkich młynków.

Offline Gshehoo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca, Bullet R1, alternatywy
  • Młynek: Nche Zero
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Maj 2023, 09:08:32 »

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Maj 2023, 09:50:23 »
Obejrzę wieczorem natomiast na Kickstarterze zrobił się rwetes po tej recenzji i ludzie na gwałt chcą zmieniać swoje wsparcie O78s-O78 ;)  Ciekawe co jest na rzeczy. Generalnie i tak ograniczona jest możliwość tego ruchu bo w kampanii wersja bez "S" była tylko dla USA.
Jak coś ludzie potem podobno mają mieć możliwość zakupu żaren od O78s.
No nic - obejrzę, zobaczę co tam się wydarzyło i zdecyduję ;)

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Maj 2023, 12:59:41 »
chcą zmieniać swoje wsparcie O78s-O78
Znaczy z 64s/64 na 78s/78? czy z 78s na 78? czy jeszcze jedna mozliwosc z 78s/78 w dół?

edit: zgaduję, że  O78s->O78 ze względu, że "potem podobno mają mieć możliwość zakupu żaren od O78s"
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2023, 13:07:00 wysłana przez kuguar »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Maj 2023, 13:30:59 »
Pewnie O78s->O78 bo Lens powiedział, że to najlepsza kawa jaką pił, ta z 078 bez s :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Maj 2023, 14:10:16 »
Wielka szkoda, że 078 dla nas niedostępny w dobrych pieniądzach :(

Póki co zadowolę się 064, a z czasem najwyżej się pomyśli nam żarnami ssp i liczę, że też będzie  :ogien:

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #74 dnia: 06 Maj 2023, 14:32:12 »
Lens powiedział, że to najlepsza kawa jaką pił,
Obejrzę wieczorem, bo odpowiedzi generują kolejne pytania:) Pewnie była mowa o espresso i stąd te przesiadki. Pytanie w takim przypadku czy będzie można domówić w drugą strone, czyli zwykłe żarna jeśli kupi sie najpierw 78s :) Albo w ogóle jak będzie wygladał rynek alternatywnych żaren do tego modelu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi