Autor Wątek: Timemore Sculptor  (Przeczytany 45104 razy)

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Timemore Sculptor
« dnia: 04 Grudzień 2022, 14:46:18 »
Nowy młynek na rynku. Kojarzy mi się mocno z Fellow Ode, trochę z tymi oldschoolowymi japońskimi wynalazkami pod przelewy (Fuji Royal).
Rzeczy warte wspomnienia:
-regulacja obrotów
-tylko pod przelewy
-ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o retencję - obracany kołnierz (domyślam się, że tam są jakieś zapadki, kręcąc tym 'stukamy' i czyścimy wylot)
-żarna 78 milimetrów, jak to nazywa producent 'patented vortex knife' (nóż wirowy). Mi się kojarzą 'ghost burrs' ze wspomnianych wcześniej młynków Fuji
-cena - dziś (4 grudnia) na Ali kosztuje 3700 PLN. W tej cenie można kupić (w zależności od sklepu) 2 lub 3 sztuki Fellow Ode 1.1, albo Ode i czajnik Stagg, albo wiele innych rzeczy.


https://pl.aliexpress.com/item/1005004565107815.html?gatewayAdapt=glo2pol

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2022, 15:45:43 »
Ciekawy młyn, jednak pojemnik na ziarno, magnetyczny kubek to faktycznie pierwsze skojarzenie z ODE.
Rozmiar żaren 78mm jak w Xeoleo, a reszta "każdy widzi".

Pojawia się już trochę unboxingów i prezentacji w necie, niebawem pewnie testy i więcej opinii.


Na stronie Sigmy, byl w cenie niecałych 600 funciaków, w złotówkach pokazuje niecale
2800 (2761zł ) + dostawa pocztą 56 zł lub 279 zł kurier na preorder, może jakiś babol :)








Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Derdi

  • Wiadomości: 83
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2022, 12:07:10 »
Zauwazyłem Sculptora na IG ostatnio, ale podobał mi się do momentu poznania ceny.  ;) Liczyłem na korzystniejszą wycenę.

Offline rafalidzkowski

  • Wiadomości: 11
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2022, 21:25:28 »
Korzystniejszą niż Ok 3k pln przy żarnach 78mm?

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2023, 18:45:55 »
Timemore właśnie ogłosił, że będzie robił wersje 64/64s i ruszy kickstarter. Wersje S będa z żarnami pod espresso. Ja osobiście czekam, zobaczymy jak z ceną, ale po obejrzeniu recenzji Lance Hendriksa wygląda, że to dobrze przemyślany i zrobiony produkt. Szczególnie wersja 64 będzie ciekawa, bo można będzie zawsze wymienić, żarna na inne np. od SSR :)
( nie mogę niestety zamieścić linku )

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2023, 08:31:34 »
Niebawem powinny pojawić się w naszej ofercie  8) dodatkowo będę miał jedną sztukę na testy więc może puszczę ją w obieg, ale to dam znać jak już do mnie dojedzie.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2023, 19:26:00 »
Ooo super, tylko to będzie 78 czy 78s? Jestem ciekawy wrażeń. Moja specialita jest spoko, ale teraz tylko single dozuję, a ona niestety ma ogromną retencje :(

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2023, 08:44:07 »
Raczej obie wersje, ale jeszcze za wiele nie wiem :(
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2023, 11:52:15 »
Jasne, w takim razie czekam na aktualizacje :)

Offline shaker

  • Wiadomości: 44
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec 2023, 11:27:26 »
Na reddicie można znaleźć info o cenach w ramach kampanii kickstarterowej. 064 i 064s ma kosztować $299, a 078 $499. Start kampanii 14 marca. Cena detaliczna po kampanii ma wynosić odpowiednio $449 i $649.

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2023, 17:41:32 »
Tak zgadza się, jestem w grupie na Facebooku. Młynek dalej mi się podoba, ale mam drobne wątpliwości z powodu braku odpowiedzi ze strony Timemore albo wręcz omijania tematu. Na Facebook ludzie pytają jak z wymianą żaren, czy da radę w 64s wymienić na żarna np. SSP, jakie są wymiary standardowych i na to odpowiedzi Timemora są raz wymijające, dwa "chyba" bo nie jestem sam już pewny z ich odpowiedzi, wymiana żaren to utrata gwarancji. Potwierdzono za to, że ustawienia będą bez skokowe.

Cena wydaje się fajna, design też, ale szczerzę przed kampanią chciałbym, by ktoś kto się na tym zna lepiej i ma np. żarna SSP potwierdził co i jak :)

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marzec 2023, 17:43:03 »
@Michał a wy może już dostaliście te młynki :) ?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marzec 2023, 08:16:26 »
Niestety póki co u nas cisza w tym temacie.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec 2023, 16:16:05 »
Kickstarter ruszył, jeszcze jest trochę sztuk w lepszej cenie - kickstarter.com/projects/timemore/timemore-electric-coffee-grinder
Czekam teraz na recenzje i ewentualnie anuluje :)

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec 2023, 16:33:00 »
Nie kuś :P
Na kickstarterze w ogóle można później zrezygnować?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi